Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem podczas rozmów


matheo84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z głównym mikrofonem podczas rozmów. 
Problem polega na tym iż w ośmiu na dziesięć rozmów (niezależnie czy odebrane czy wychodzące) rozmówca nie słyszy mnie jeżeli normalnie trzymam słuchawkę (przy uchu).
Jeżeli włączę na tryb głośnomówiący wszystko jest ok, jeżeli wezmę telefon od ucha i mówię na wprost do tego mikrofonu na dole to też jest ok. 
Mikrofon zachowuje się tak jakby podczas rozmowy bardzo obniżała się jego czułość. Wydaje mi się że dzieje się tak od upadku na ziemię, ale nie jestem pewien.
Soft to najnowyszy miui polska, wgrywam co tydzień każdą aktualizację, nie poprawia to sytuacji.
Wymieniłem już też sobie tą płytkę gdzie mieści się port usb i moduł mikrofonu, też to nic nie dało.

W trybie testowym czy dyktafonie mikrofon działa bardzo dobrze, także na pewno jest całkiem sprawny. 
Telefon przywracałem już też do ustawień fabrycznych i robiłem pełen wipe przez twrp.
Już nie wiem co może pomóc, a doprowadza mnie to do szału że od 2 miesięcy jeżeli nie mam przy sobie słuchawek to każdą rozmowę zaczynam od "słyszysz mnie?" A jeżeli nie to albo przełączam na głośnomówiący, albo mówię wprost do mikrofonu odrywając słuchawkę od ucha.
Najdziwniejsze jest to że od czasu do czasu telfon działa normalnie i swobodnie rozmawiam bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

koledzy doradźcie bo mam dziwny przypadek  z moim RN3P. Mianowicie po odebraniu połączenia jak mam telefon przy prawym uchu wszystko jest ok, natomiast jak mam przy lewym to ja słyszę dobrze ale mój rozmówca nie słyszy co ja mówię. Przełożenie telefonu po prawego ucha rozwiązuje problem i nagle słyszą mnie wyraźnie. Wiem, brzmi to absurdalnie ale problem jest. Nie wiem co jest grane, czy jest jakiś czujnik przechyłowy czy co? czy mikrofon może być luźny? pewnie nie bo zdarza się że słychać mnie dobrze przy lewym uchu, choć rzadko.

Soft mam 8.5.6.0 MHOMIED Global stabilny. Aktualizacje nic nie zmieniły.

Macie jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...