Skocz do zawartości

Mi Max HD Voice


iperyt

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku Mi Max producent nie chwali się obsługą HD Voice , i choć  specyfikacja w rubryce multimedia mówi o obsłudze kodeka AMR-WB to nie wiem czy jest to tożsame z użyciem w/w do rozmów głosowych. Jednak od ostatniej lub przedostatniej  aktualizacji MIUI Polska zauważyłem , że podczas połączenia ode mnie czyli z T-Mobile do sieci macierzystej i do Play w technologii 3G i 2G pojawia się przy nazwie kraju do którego wychodzi połączenie znaczek HD. Czy znaczy to że rozmowa jest realizowana w HD Voice? W Redmi 4 w żadnej konfiguracji ten znaczek nie pojawia się. Jakie są Wasze spostrzeżenia w powyższym temacie?

IMG_20161218_134629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. HDVoice wymaga VoLTE, a to w Polsce raczkuje i jest dostępne tylko na kilku telefonach z brandowanym systemem...

HD Voice działa nawet na niektorych telefonach z 2g, nie ma nic wspólnego z VoLTE i nie trzeba brandowane softu.
Na redmi pro działa normalnie,na redmi 3 nie było z tego co pamietam

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marcin19883 napisał:

Kolega wyżej ma rację. HD Voice to po 2G i 3G. VoLte to po LTE. HD Voice jest możliwe na każdym nowoczesnym telefonie. Jeśli pojawia się znaczek HD i słuchowo słyszysz różnice niż bez znaczka, to masz lepszą jakość rozmów.

Na "każdym nowoczesnym" to jednak nie.Przykładowo ze stajni Huawei takie jak Mate 8 czy Honor 8 nie wspierają.

Edytowane przez iperyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Redmi2 napisał:


Nie nie dziala, bo ten znaczek nie jest od hd voice a od volte, sam acid wklejal mi linijki i bylo volte a nie hd voice.
Zreszta znaczek jest tylko przy wybieraniu a po odebraniu przez druga osobe znika. Zobacz sam.

 

Sprawdziłem nawet ekstra przed chwilą i u mnie po odebraniu nie znika.Dźwięk za to jest zauważalnie lepszy niż przy połączeniach , bez znaczka. Poza tym widać że jest coś na rzeczy bo to działa , tylko jak użytkownik Play korzysta z sieci Play , w roamingu wewnętrznym znaczek nie pojawia się.W sieci macierzystej z TM do TM oczywiście też ale do  Plusa i Orange już nie.

 

Edytowane przez iperyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle cie olsnilo ze lepszy dzwiek i juz na 100% jestes pewny ze to hd voice? A czemu w poscie pierwszym o tym nie piszesz tylko pytasz.m?
Co do znaczka do tej pory znikal, owszem teraz zostaje. Ja tam roznicy nie widze,nie slysze. Skoro wszystkie nowe obsluguja to czemu redmi4 ktory jest duzo nowszy niz mi max nie wspiera?
Wspiera volte(nowosc) a hd voice nie?
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

U mnie też nie zawsze znika. Znika wtedy, kiedy dzwonię do kogoś kto ma telefon bez HD voice

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:


HD Voice działa nawet na niektorych telefonach z 2g, nie ma nic wspólnego z VoLTE i nie trzeba brandowane softu.
Na redmi pro działa normalnie,na redmi 3 nie było z tego co pamietam

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi mi o ogól, a o MIUI i Xiaomi, u nas znaczek HD pokazuje się przy VoLTE, a że jest ono w Polsce dla nas niedostępne, to znaczek nic nie znaczy.

 

44 minuty temu, iperyt napisał:

Sprawdziłem nawet ekstra przed chwilą i u mnie po odebraniu nie znika.Dźwięk za to jest zauważalnie lepszy niż przy połączeniach , bez znaczka. Poza tym widać że jest coś na rzeczy bo to działa , tylko jak użytkownik Play korzysta z sieci Play , w roamingu wewnętrznym znaczek nie pojawia się.W sieci macierzystej z TM do TM oczywiście też ale do  Plusa i Orange już nie.

 

Placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tpawel napisał:

@nezumi znaczek pokazuje się przy HD voice, a nie przy VoLTE. Gdyby tak było jak piszesz to by się nigdy nie pokazał, a pokazuje mi się( i nie tylko mi) regularnie podczas rozmowy

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Pokazuje się, bo jest błąd, Acid o tym pisał, nie tak dawno... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje się, bo jest błąd, Acid o tym pisał, nie tak dawno... 

Nie zgadzam się, może sam się przekonasz. W tym tygodniu nawet rozmawiałem z siostrą, wchodząc do windy miałem handover do 2g, znaczek zniknął i jakość rozmowy pogorszyła się.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi mi o ogól, a o MIUI i Xiaomi, u nas znaczek HD pokazuje się przy VoLTE, a że jest ono w Polsce dla nas niedostępne, to znaczek nic nie znaczy.

 

Placebo.

To co Piszesz tak jakaś ogromna sprzeczność , już nawet na poziomie klasycznej logiki...pokazuje się przy , a że nie ma "przy" to też się pokazuje..może to po prostu taka ozdoba?Pisałem już wyżej zresztą i napiszę po raz drugi : Nawet jak wymuszam na sztywno GSM tez się pokazuje w opisywanych konfiguracjach operator - operator.Telefon inicjujący i odbierający ustawiony tak  że nie ma styczności z LTE.

 

Edytowane przez iperyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

 

Sprzecznosc, ktorys klamie jednemu na 2G działa i jest znaczek a drugi jak wymusza gsm ma znaczek i nie spada jakosc?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Po co ktoś miałby Ciebie okłamywać?Jaka z tego korzyść dla ewentualnie kłamiącego?Myślę że nie potrzebnie , na siłę Brniesz pod tezę.Nie twierdzę że to na 100% HD Voice , dlatego też pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tpawel napisał:


Nie zgadzam się, może sam się przekonasz. W tym tygodniu nawet rozmawiałem z siostrą, wchodząc do windy miałem handover do 2g, znaczek zniknął i jakość rozmowy pogorszyła się.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

No dziwne, że będąc w windzie pogorszyła się jakość rozmowy co?

6 minut temu, iperyt napisał:

To co Piszesz tak jakaś ogromna sprzeczność , już nawet na poziomie klasycznej logiki...pokazuje się przy , a że nie ma "przy" to też się pokazuje..może to po prostu taka ozdoba?Pisałem już wyżej zresztą i napiszę po raz drugi : Nawet jak wymuszam na sztywno GSM tez się pokazuje w opisywanych konfiguracjach operator - operator.Telefon inicjujący i odbierający ustawiony tak  że nie ma styczności z LTE.

 

Jaka sprzeczność? Znaczek "HD" jest błędem, wyskakuje, bo może, ale nic nie wnosi, od jakiego czasu w PL jest HDVoice? 2010 (Play ma 2012, inni mieli jakoś blisko)? Niedawno ruszyły testy między operatorami, do tego czasu HDVoice działał tylko w 1 sieci. Czy przez te 6lat pokazał Ci się taki znaczek? No nie. Rozmawiałeś z kimś w tej samej sieci? No tak. Więc wniosek jest 1... Co więcej, znaczek zaczął się pokazywać od czasu DODANIA GO przez Acid'a z miesiąc temu, może póltora, gdy sprawdzali działanie VoLTE :), a dodatkowo sam Acid pisał, że znaczek nie ma żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

No dziwne, że będąc w windzie pogorszyła się jakość rozmowy co?

Jaka sprzeczność? Znaczek "HD" jest błędem, wyskakuje, bo może, ale nic nie wnosi, od jakiego czasu w PL jest HDVoice? 2010 (Play ma 2012, inni mieli jakoś blisko)? Niedawno ruszyły testy między operatorami, do tego czasu HDVoice działał tylko w 1 sieci. Czy przez te 6lat pokazał Ci się taki znaczek? No nie. Rozmawiałeś z kimś w tej samej sieci? No tak. Więc wniosek jest 1... Co więcej, znaczek zaczął się pokazywać od czasu DODANIA GO przez Acid'a z miesiąc temu, może póltora, gdy sprawdzali działanie VoLTE :), a dodatkowo sam Acid pisał, że znaczek nie ma żadnego znaczenia.

Przez sześć lat mi się nie pokazywał bo choć miałem telefony wspierające HD Voice (m.in. LG G3) to takiego czy innego znaczka informującego o HD Voice nie pokazywały.Bawiąc się wokół omawianego zagadnienia stwierdzam że ten znaczek pokazuje się dopiero po otrzymaniu informacji zwrotnej od terminala wywoływanego.Gdy tą samą kartę sim przekładam do terminala bez wsparcia HD Voice , to nasz znaczek już nie występuje przy połączeniu  na moim Mi Max.Wnioskuję po tym , że nie jest tak że znaczek pokazuje się tylko na sztukę.Zresztą pisałem wyżej że pokazuje się tylko w połączeniach miedzy sieciami w których T-Mobile wspiera HD Voice czyli P4 i sieci własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Mam 2 mi maxy jeden w play drugi w orange na obu sie pojawia znaczek i na obu znika po odebraniu przez druga osobe, nie ma poprawy jakosci dzwieku, mam taki sam jak zawsze. Na mi4 na ktorym nie mam znaczka hd mam taka sama jakosc dzwieku co na mi max z hd

U mnie nie znika, kolega ma Blacberry Q10, twierdzi że mnie lepiej słyszy niż w Mi4, obaj jesteśmy w Plusie, opcja Volte wyłączona

^C3D2B5E0A4793B5B86E25F98F000AC6A0B7894FCC28B77B81C^pimgpsh_fullsize_distr.jpg

Dzwoniąc do córki na Redmi 3s, do kolegi na RN3Pro znaczek HD się nie pojawia w ogóle

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzecznosc, ktorys klamie jednemu na 2G nie działa i znaczek ginie i pogarsza sie jakosc rozmowy a drugi jak wymusza gsm ma znaczek i nie spada jakosc?
Bez jaj w windzie zawsze spadnie jakosc czy masz znaczek hd czy nie...
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Mam piko komórkę w biurowcu, a handover do 2g to niestety efekt słabej konfiguracji Orange że zamiast zrzucić z u2100 do u900 do zrzuca do g900.
Piko Plusa ładnie trzyma u900 podczas rozmowy i nie ma pogorszenia jakości podczas jazdy windą.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, iperyt napisał:

Na "każdym nowoczesnym" to jednak nie.Przykładowo ze stajni Huawei takie jak Mate 8 czy Honor 8 nie wspierają.

Mylisz się. Te modele wspierają HD Voice. Wszędzie o tym pisze, że wspierają ten kodek.

8 godzin temu, Redmi2 napisał:

Mi max nie wspiera hd voice, a ten znaczek przy sluchawce hd to powiazany jest z volte i znika jak sie polaczymy, sprawdz sam, ze 4-6 aktualizacji wklejalem to juz dawno,@acid pokazal ze jest to zwiazane z volte, a ze nie ma narazie wsprarcia volte to jest dalej degradacja z 4 na 3G i napis hd znika. Mam w domu 2 mi maxy.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 


Nie nie dziala, bo ten znaczek nie jest od hd voice a od volte, sam acid wklejal mi linijki i bylo volte a nie hd voice.
Zreszta znaczek jest tylko przy wybieraniu a po odebraniu przez druga osobe znika. Zobacz sam.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Mam 2 mi maxy jeden w play drugi w orange na obu sie pojawia znaczek i na obu znika po odebraniu przez druga osobe, nie ma poprawy jakosci dzwieku, mam taki sam jak zawsze. Na mi4 na ktorym nie mam znaczka hd mam taka sama jakosc dzwieku co na mi max z hd

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


To pozno zauwazyles juz o tym znaczku ponad miesiac bylo wiadomo. Przepatrz tematy z aktualizacjami xiaomi.eu juz to dawno wklejal inny uzytkownik i ja.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Nie prawda. Nowoczesne to ktore? Bo jakos nie wszysykie z 2016 roku to maja? Wiec?
Zreszta pytalem pare razy na en.miui.com i w beta team o hd voice. Wspiera volte i ten napis jest od volte, jak narazie nic nie oznacza bo znika. A i jak mamy volte to takze hd jest przy zasiegu.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


 

Kolego nie ma jeszcze między operatorskiego HD VOICE, dlatego ci HD ikonka znika. Musisz mieć Tego samego operatora w dwóch telefonach. Wyjątkiem jest Orange i Plus. Już uruchomili między sobą HD VOICE i działa dobrze, sam testowałem. Zarówno 2G jak i 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcin19883 napisał:

Mylisz się. Te modele wspierają HD Voice. Wszędzie o tym pisze, że wspierają ten kodek.

Gdzie Kolego jest to Twoje  "wszędzie"?Osobiście parę  miesięcy temu chciałem kupić Mate 8 dla siebie i Honora 8 dla Żony.W salonie Euro był akurat ekstra oddelegowany przez Huawei konsultant. Zapytałem go o wsparcie HD Voice dla w/w modeli.Od razu nie wiedział i zadzwonił gdzieś wyżej by wrócić z dość smutną miną i odpowiedzą negatywną.Oba modele jednak na tyle podobały mi się , że postanowiłem drążyć temat i sam zadzwoniłem do Huawei , otrzymując odpowiedź o braku omawianego wsparcia.Tutaj Masz jeszcze test ze strony Telepolis , w którym są opisane wady Honor 8 : http://www.telepolis.pl/artykuly/test-telefonu-honor-8,3,3,925.html?p=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tpawel napisał:

Ci konsultanci nieraz nie wiedzą co sprzedają, tym bardziej w Euro. Na Huawei G7 miałem HD voice z dwa lata temu,nie chce mi się wierzyć zeby taki honor 8 nie miał. Szukałeś gdzieś po forach?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Sam dzwoniłem do Huawei i otrzymałem informację o braku wsparcia dla tych modeli. G7 jest na Snapdragonie 410,  tak więc ma,  a Mate 8 i Honor 8 ma  Kirina które podobno w zamontowanych tam wersjach nie. P. S.  Spróbuj sam zapytaj choćby na facebookowym wsparciu Huawei. 

 

Edytowane przez iperyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redmi2 napisał:


No to kolego spojrzyj na moja kolejna wypowiedz, na wszstkich tel jest play. Czemu hd mam tylko na mi max? Przeczytaj moj ostatni post w tym temacie i zobacz. Spraedzane na kartach play do play.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Nie zauwazyłem, bo tapatalk nie przenosi czasami do wątku sorry. Co nie zmienia faktu,czy łączysz się PLAY-PLAY macierzysty?

7 godzin temu, iperyt napisał:

Gdzie Kolego jest to Twoje  "wszędzie"?Osobiście parę  miesięcy temu chciałem kupić Mate 8 dla siebie i Honora 8 dla Żony.W salonie Euro był akurat ekstra oddelegowany przez Huawei konsultant. Zapytałem go o wsparcie HD Voice dla w/w modeli.Od razu nie wiedział i zadzwonił gdzieś wyżej by wrócić z dość smutną miną i odpowiedzą negatywną.Oba modele jednak na tyle podobały mi się , że postanowiłem drążyć temat i sam zadzwoniłem do Huawei , otrzymując odpowiedź o braku omawianego wsparcia.Tutaj Masz jeszcze test ze strony Telepolis , w którym są opisane wady Honor 8 : http://www.telepolis.pl/artykuly/test-telefonu-honor-8,3,3,925.html?p=6

http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/mate8/specifications.html Masz obsługę kodeka AMR-WB. Są jeszcze inne portale http://www.telepolis.pl/telefony/huawei-mate-8,4,2,2822.html Wszędzie masz HD VOICE Wspierane. Konsultant Huawei i musiał gdzieś tam dzwonić, bo nie znał odpowiedzi na tak proste pytanie? wierzyć mi się nie chce, że go uznałeś za wiarygodną osobę. Jak testujesz HD Voice to ustaw na telefonach 3G, bo nie wszystkie telefony mają odblokowane na 2G.

 

Co do Honora 8 to rzeczywiście nie ma HD Voice. 

Edytowane przez marcin19883
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Nie zauwazyłem, bo tapatalk nie przenosi czasami do wątku sorry. Co nie zmienia faktu,czy łączysz się PLAY-PLAY macierzysty?

http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/mate8/specifications.html Masz obsługę kodeka AMR-WB. Są jeszcze inne portale http://www.telepolis.pl/telefony/huawei-mate-8,4,2,2822.html Wszędzie masz HD VOICE Wspierane. Konsultant Huawei i musiał gdzieś tam dzwonić, bo nie znał odpowiedzi na tak proste pytanie? wierzyć mi się nie chce, że go uznałeś za wiarygodną osobę. Jak testujesz HD Voice to ustaw na telefonach 3G, bo nie wszystkie telefony mają odblokowane na 2G.

 

Co do Honora 8 to rzeczywiście nie ma HD Voice. 

Idąc tym tropem to Mi Max , Redmi Note 4 czy Redmi 4 mają HD Voice bo też w specyfikacji na stronie mi.com jest obsługa AMR-WB.Tak jak pisałem wcześniej dostałem potwierdzenie z samego Huawei że Mate 8 nie ma HD Voice.Swoją drogą sam jestem ciekaw jak to jest z tym AMR-WB???Bo wychodzi na to że nie jest to równoznaczne z HD Voice po sieci komórkowej.Może dla komunikatorów typu Skype czy WhatsApp?

Choć oficjalnie nie ma to HD Voice  T-Mobile - Play to już przynajmniej od paru miesięcy faktycznie działa.

Edytowane przez iperyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2016 o 14:41, tpawel napisał:


HD Voice działa nawet na niektorych telefonach z 2g, nie ma nic wspólnego z VoLTE i nie trzeba brandowane softu.
Na redmi pro działa normalnie,na redmi 3 nie było z tego co pamietam

Na pewno nie ma w XRN3Pro bo dlatego go sprzedałem, czy na pewno jest w Redmi Pro ? bo korci mnie ten model.

Często pojawiają się w tym wątku wydaje mi się mylne pojęcia o odczuciu HD Voice - nie znaczy to że połączenie jest głośne i dobre tylko ma szeroki zakres częstotliwości audio - standardowo w telefonii mamy przedzial 300-3400Hz umożliwiający rozpoznanie cech indywidualnych glosu ale wyraźnie brak wyższych częstotliwości - jeżeli ktoś zazna efektu WOW - to było właśnie HD Voice   i na pewno nie będzie się zastanawiał czy telefon ma czy nie ma HDVoice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem trochę telefonów i w różnych sieciach miałem numer i nigdy nie narzekałem że nie mogłem się dogadać.

Ale nikt nie napisal że bez HD voice nic nie słychać. Dźwięk jest poprostu inny.
A w moim, kolega stwierdzi że mnie słyszy tak jakbym był o bok
Taki trochę jest efekt.
Różnica pomiędzy dźwiękiem zwykłym a HD voice jest coś jak by się muzyki sluchalo na kasecie nagranej z radia (#gimbynieznajo), a oryginalna płytą.


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

A w moim, kolega stwierdzi że mnie słyszy tak jakbym był o bok :D

I to jest ten efekt. Po prostu słychać naturalnie. Czyli Redmi Pro go ma? Szczerze mówiąc jak pytałem bezpośrednio na banggood to odpowiedzieli, że nie obsługuje.

Gdzieś znalazłem, że problem jest w MIUI - nie wykorzystuje podobno kodeka WB-AMR - XRN3Pro np po przejściu na CM podobno obsługuje ale mi nie starczyło cierpliwości na ciągłe zabawy, póki co powróciłem do Samsunga Note 3 i to jest niebo i ziemia jeżeli chodzi o Jakość połączeń (a właściwie HDVoice) .

Chcę kupić Redmi Pro i dlatego dopytuje, żeby nie sprawdzać na własnej skórze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2016 o 16:46, iperyt napisał:

Idąc tym tropem to Mi Max , Redmi Note 4 czy Redmi 4 mają HD Voice bo też w specyfikacji na stronie mi.com jest obsługa AMR-WB.Tak jak pisałem wcześniej dostałem potwierdzenie z samego Huawei że Mate 8 nie ma HD Voice.Swoją drogą sam jestem ciekaw jak to jest z tym AMR-WB???Bo wychodzi na to że nie jest to równoznaczne z HD Voice po sieci komórkowej.Może dla komunikatorów typu Skype czy WhatsApp?

Choć oficjalnie nie ma to HD Voice  T-Mobile - Play to już przynajmniej od paru miesięcy faktycznie działa.

Kup ORANGE LUB PLUSA i przetestuj hd voice. W playu w roamingu hd voice działa losowo z naciskiem na nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...