Skocz do zawartości

Redmi 4 PRO - brak zasięgu LTE i wyłączanie się budzika


mop

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa małe problemy z moim redmi 4 pro. Niby niezbyt problematyczne, ale wiercą mnie z tyłu głowy.

ROM: xiaomi.eu 6.12.1

1. Brak zasięgu LTE. Mam jedną kartę sim Nju LTE, Preferowany Typ sieci ustawiony na Automatyczny LTE (4G/3G/2G). W poprzednich telefonach nie miałem problemu z LTE na tej karcie SIM. Może w miejscach, w których przebywam nie ma pasma 800Mhz, ale nie sądzę, w różnych miejscach Warszawy jest to samo.

2. Budzik Sleep as android, który w nocy sprawdza czy się ruszam jest chyba kilowany przez system, bo po nocy zazwyczaj nie dzwoni. Telefon jest podłączony do ładowania w nocy. Dziś go sprawdzałem bez ładowania i akurat zadziałał, ale to może być przypadek. Myślałem, że to może jakieś oszczędzanie baterii, czy coś. Ustawienie jednak dla tej aplikacji indywidualnych ustawień oszczędzania baterii: Zachowanie aplikacji w tle bez ograniczeń i zezwolenie na lokalizację w tle, nie poprawiło nic. Może jakieś jeszcze ustawienia pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mop napisał:

Może jakieś jeszcze ustawienia pominąłem?

Jeszcze pominąłeś dodanie do autostartu w panelu sterowania i założenie kłódki w podglądzie historii aplikacji, żeby dane aplikacji nie były czyszczone. Co do LTE to trudno powiedzieć, w Warszawie powinien być, może jeszcze jakieś APN-y trzeba ustawić, bo jak znam życie to Orange automatycznie dla nieznanego telefonu tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mop napisał:

@FromWP Gdzie jest podgląd historii aplikacji? Nie wiem gdzie tę kłódkę założyć.

APNy, mam ok. 4G mi działa, tylko LTE brakuje, więc to nie wygląda na APN'y.

do ostatnich aplikacji wchodzisz po naciśnięciu klawisza menu, później pociągasz w dół aplikację i pojawiają się dwie opcje - info i kłódka

co masz na myśli pisząc, że "4G działa, tylko LTE brakuje"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fcuk, ale faux pas. Myślałem wcześniej, że to dwie wykluczające się technologie, nie zagłębiałem się w temat :oops:

Dzięki wielkie za rozjaśnienie!

12 godzin temu, Redmi2 napisał:

I od kiedy to redmi 4 pro posiada b20 czyli lte800? Nie ma. Kupiles model bez b20.

A b20 to jedyne pasmo LTE w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...