Skocz do zawartości

Głośność podczas rozmowy


tomo_004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas rozmowy telefonicznej dostrzegam w moim nowym RN3P pewien dyskomfort. Otóż wydaje mi się, że słyszę rozmówcę zbyt głośno. Ściszam, ale jak zerkam podczas rozmowy w pasek głośności, to można go przesunąć w lewo tylko do któregoś momentu (obrazowo: jakis 1cm od lewej krawędzi) i koniec.

Można coś z tym zrobić? U Was też tak jest? Nie za fajnie jak ktoś nieproszony podsłuchuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu112 napisał:

Przyznaję słuchawka jest kosmicznie głośna w porównaniu do mojej wiekowej Xperii S :) Od siebie mogę polecić zestaw słuchawkowy jako alternatywę o ile nie natrafisz na błąd w postaci nieużywania mikrofonu z zestawu tylko z telefonu...

a działa ci mikrofon z zestawu ? bo ja mam taki problem i widzę ze wielu innych. jestem na miui polska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2016 o 22:34, Kyniolus73 napisał:

nikt nie ma takiego problemu jak ty z tego wynika...zostaje ci np zmiana softu choc nie wiem na jakim jestes

Myślę, że większość z nas technicznie ma to samo. Ja mam słuchawkę ze sklepu z PL, wersja global, RN3P. Pozostaje kwestia tego czy komuś to przeszkadza, czy nie.

 

Dnia 20.12.2016 o 08:36, krzychu112 napisał:

Przyznaję słuchawka jest kosmicznie głośna w porównaniu do mojej wiekowej Xperii S :) Od siebie mogę polecić zestaw słuchawkowy jako alternatywę o ile nie natrafisz na błąd w postaci nieużywania mikrofonu z zestawu tylko z telefonu...

No właśnie, o tym mówię. Mojego rozmówcę słyszę nie tylko ja... A w Sony - masz rację - pod tym względem można było sobie regulować do woli. Jak pamiętam, nawet w Sony Ericssonach też tak było, i to mi się bardzo podobało. A tutaj... normalnie muszę wychodzić z pomieszczenia jeśli ma to być rozmowa całkiem prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
3 minuty temu, tomo_004 napisał:

Odświeżam temat!!!

Możecie mi jakoś pomóc z tą głośnością podczas rozmowy?? Mam stabilnego globala, miui 8.1.3.0. 

Można w oprogramowaniu coś zrobić? Czy wspomóc się jakąś zewnętrzną apką do takiej regulacji? A jeśli tak, to jaką?

Przejść na global dev  ale wszystko się skasuje (zrób kopię)

Ale dopiero jutro bo nowa wychodzi bo tam są co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, przemekamag napisał:

Przechodzenie nic nie da. Ten model tak ma i tyle. Na global dev jest tak samo. 

Jak już to niektóre egzemplarze tego modelu

Za dużo na tej kaśce rozbieżności jeden model ma działać jednakowo u wszystkich a tu widzę część osób ma problem druga nie ma chyba to serii zależy jak się uda:-D

Ja też mam rn3 pro se i na żadnym sofcie nie uswiaczyłem problemu z głośnością ale miałem problem z jakością połączenia za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, tomo_004 napisał:

A ja z jakością nie mam, ale ta głośność mnie dobija...

Myślicie żeby pokombinować z jakąś apką? Czy poczekać na miui 8.2, który ma być dla globala po 20.02??

Z APK możesz kombinować co ci szkodzi tylko jakaś pewną.

Dobrze by było jakby dało się wgrać Google telefon.

A z tą aktualizacją 8.2 możesz czekać choć są w lesie czyli jeszcze nie wiedzą kiedy wyjdą:-DAle może w niedługim czasie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomo_004 napisał:

Może do czasu aktualizacji do 8.2 poszukam jakiejś apki. Myślałem, że coś polecicie :)

Metodą prób i błędów musisz dojść.

Ale spróbuj może zenUI dialer & contacts(Google Play) i daj znać czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na rn3pro se jakos rozmow jest tragiczna. Wiaze to z brakiem hd voice bo na starym s4mini slyszalem rozmowce wyraznie i ci obok tez slyszeli ale tu ledwo slychac druga strone. Mam wersje stabilna na europe. Jestem w plusie a w opcjach mam wl opcje lte voic czy jakos tak (na wyl jeszcze gorzej) cos nie tak z moim telefonem? 

Edytowane przez Marszal198304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Marszal198304 napisał:

A u mnie na rn3pro se jakos rozmow jest tragiczna. Wiaze to z brakiem hd voice bo na starym s4mini slyszalem rozmowce wyraznie i ci obok tez slyszeli ale tu ledwo slychac druga strone. Mam wersje stabilna na europe. Jestem w plusie a w opcjach mam wl opcje lte voic czy jakos tak (na wyl jeszcze gorzej) cos nie tak z moim telefonem? 

Może trochę dokładniej wersja miui?Nikt tu nie jest jasnowidzem żeby wiedział co masz wgrane:-D

Co ty uważasz za stabilną równie dobrze może być syfmiui albo nieaktualna więc zawsze przy problemie podawaj dokładnie wersję

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Marszal198304 napisał:

Miui global 8.1 stabilna  8.1.3.0 MHRMIDI

Po za tym zauwazylem ze jak tylko nawiaze polaczenie to z automatu z 4g przeskakuje na polaczenie 3g a po zakonczeniu znowu na 4g. To normalne? 

Z 4g na 3g to oczywiste bo nie ma unas volte w tej chwili i nie wiadomo kiedy i czy będzie.

1 poczekaj do wersji 8.2 może się polepszy przynajmniej pomarzyć można:-D

Nie pomoże wygraj global developer(cotygodniowe aktualizacje) powinno albo całkowicie rozwiązać problem lub nie ale na pewno będzie lepiej z rozmowami

U mnie też jest problem z połączeniem ale tylko na karcie rbm(Play) uwzioł się.

Może masz starą kartę SIM wtym wypadku wymień na nową bo to też może wpływać na jakość

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tpawel napisał:

Jest już VoLTE w PL, ale nie w Xiaomi.

Redmi PRO by TT
 

Masz rację jest w Polsce volte ale w sieci chyba T-Mobile i Orange i jeszcze na wybranych smartfonach(Samsung, iPhone) jeśli się mylę.

Na xiaomi bym się nie spodziewał za szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 17:05, Snajper napisał:

Może masz starą kartę SIM wtym wypadku wymień na nową bo to też może wpływać na jakość

 

Wlozylem nowa karte sim ze startera redbull mobile. Stara to z plusa. Na nowej jakos rozmow o wiele lepsza. Mozna powiedziec ze wszystko poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Marszal198304 napisał:

Wlozylem nowa karte sim ze startera redbull mobile. Stara to z plusa. Na nowej jakos rozmow o wiele lepsza. Mozna powiedziec ze wszystko poprawnie. 

Mam pytanie a wchodzi ci tak karta redbullmobile w roming na tym telefonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jest to pierwsza karta co moze dzialac w roamingu bo wczesniej byl plus i na sztywno trzymal plusa. Nie mam z tym doswiadczen no ale o ile dobrze zrobilem to w ustawienia x karty sim i sieci komorkowe x ustawienia karty sim (nr 2 redbull bo nr 1 mam plusa tez wlozonego) x operatorzy sieci x wyszukiwanie i znalazlo duzo sieci plus t mobile play orange play i redbull i przy niektorych (orange)  jest napis ZAKAZANE i jak wybiore to sie w nich nie rejestruje. W innych sie rejestruje. Czy cos innego zrobic? Czy wszystko dobrze i w roaming mi wchodzi czy nie?  Nawet nie wiedzialem jak powinno to dzialac. Jak to zrobic w takim razie? Normalnie mam zaznaczone WYBOR AUTOMATYCZNY I SIEC REDBULL

Edytowane przez Marszal198304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marszal198304 napisał:

Szczerze to jest to pierwsza karta co moze dzialac w roamingu bo wczesniej byl plus i na sztywno trzymal plusa. Nie mam z tym doswiadczen no ale o ile dobrze zrobilem to w ustawienia x karty sim i sieci komorkowe x ustawienia karty sim (nr 2 redbull bo nr 1 mam plusa tez wlozonego) x operatorzy sieci x wyszukiwanie i znalazlo duzo sieci plus t mobile play orange play i redbull i przy niektorych (orange)  jest napis ZAKAZANE i jak wybiore to sie w nich nie rejestruje. W innych sie rejestruje. Czy cos innego zrobic? Czy wszystko dobrze i w roaming mi wchodzi czy nie?  Nawet nie wiedzialem jak powinno to dzialac. Jak to zrobic w takim razie? Normalnie mam zaznaczone WYBOR AUTOMATYCZNY I SIEC REDBULL

Powinno przy zasięgu pokazać się ® ale często bywa na niektórych telefonach że nie pokazuję to sprawdzasz

Ustawienia-informacje o telefonie-informacje o telefonie-stan karty SIM

Jeśli nie mieszkasz przy granicy to roming międzynarodowy ustawiasz na zawsze

IMG_20170302_174326.jpg

IMG_20170302_174511.jpg

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na dwóch kartach sim 1 (plus) sim 2 (redbull) oraz na samej karcie redbull i w tych ww opcjach pokazuje mi ze siec redbull moc typ sygnal itp a w opcji roamingu pokazuje brak roamingu. Ps wyczytalem ze redbull czyli play niby zasieg 4 sieci a tak na prawde to wszystkie bez orange ktore nalezy im zglosic zeby ci na sim odblokowali. Ja zglosilem i odblokowali i juz przy orange nie pokazuje mi ZAKAZANE ale mimo to nie rejestruje w tej sieci. Chyba jest problem z roamingiem. Czekamy wiec za miui 8.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marszal198304 napisał:

Sprawdzałem na dwóch kartach sim 1 (plus) sim 2 (redbull) oraz na samej karcie redbull i w tych ww opcjach pokazuje mi ze siec redbull moc typ sygnal itp a w opcji roamingu pokazuje brak roamingu. Ps wyczytalem ze redbull czyli play niby zasieg 4 sieci a tak na prawde to wszystkie bez orange ktore nalezy im zglosic zeby ci na sim odblokowali. Ja zglosilem i odblokowali i juz przy orange nie pokazuje mi ZAKAZANE ale mimo to nie rejestruje w tej sieci. Chyba jest problem z roamingiem. Czekamy wiec za miui 8.2

Sprawdzałem na 2 kartach SIM redbullmobile mam już drugą kaśke na żadnej nie działa roming telefon jest uparty na tą kartę SIM.Sprawdzałem też na 3 kaśce to samo.

Z tym że umnie na karcie Play (formuła) jest roming to jest po prostu cyrk.

W moim zdaniem wprost mówie to jest bubel ja wiem wydajność.itd wporzatku ale ja kupuję telefon przede wszystkim do dzwonienia i oczekuje że mi każda karta SIM będzie działać prawidłowo a nie wybrane.

Ktoś powie wygraj miuipolska przerabiałem to i oprócz tego lineage os podmianę modemów itd.wszelakie to nie jest rozwiązanie telefon od razu ma działać przynajmniej jako telefon.

Operator też w pierwszej kolejności sprawdziłem nie jest to jego wina.

Nie ma roming to jak używam mam problem z połączeniem przy braku Play zasięgu telefon bezużyteczny na karcie rbm

Zraziłem się mocno do tego telefonu i zero wsparcia ze strony en.miui najlepiej przemilczeć lub usunąć post

Screenshot_2017-03-03-07-32-26-601_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia Tue Feb 28 2017 o 17:05, Snajper napisał:

Z 4g na 3g to oczywiste bo nie ma unas volte w tej chwili i nie wiadomo kiedy i czy będzie.

1 poczekaj do wersji 8.2 może się polepszy przynajmniej pomarzyć można:-D

Nie pomoże wygraj global developer(cotygodniowe aktualizacje) powinno albo całkowicie rozwiązać problem lub nie ale na pewno będzie lepiej z rozmowami

U mnie też jest problem z połączeniem ale tylko na karcie rbm(Play) uwzioł się.

Może masz starą kartę SIM wtym wypadku wymień na nową bo to też może wpływać na jakość

 

Faktycznie zmiana z global stable na global dev powoduje poprawę jakości rozmów?

Ja również padłem ofiarą tego problemu, a kartę mam nową nju mobile. Na Redmi 3s pro jakość rozmów była super, na Kate jest tragedia.

Aktualizacja. Zmieniłem na global dev i żadnej poprawy nie ma. Podmieniałem nawet kartę sim, która na Redmi 3s pro działa z hd voice i nic. 

Ma ktoś jakieś pomysły?

Edytowane przez juniorow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...