Skocz do zawartości

Redmi 4 nie można się dodzwonić na nju mobile


qbadm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam dość nietypowy problem. Kupiłem siostrze Redmi 4 2/16, odblokowałem bootloader, wrzuciłem miui polska 6.12.8 i niby wszystko było ok, ale nie sprawdziłem jednej podstawowej rzeczy a mianowicie czy można się na tel dodzwonić :/ Siostra ma nju mobile (karta USIM pod LTE) i teraz najciekawsze: dzwoniąc do niej słyszymy sygnał dzwonienia czyli  myślimy, że spoko powinna odebrać ale na telefonie nie wyświetla się zupełnie nic i telefon nie wydaje dźwięku dzwonka a po chwili dzwoniący słyszy: "Osoba do której dzwonisz prowadzi teraz rozmowę lub jest niedostępna", następnie przychodzi SMS, że abonent jest już dostępny. Wkłada do Redmi kartę Play i telefon zachowuje się już normalnie, wkłada nju do HTC Desire X i można się dodzwonić bez problemu :/ Ktoś jest mi w stanie powiedzieć co u licha powoduje, że telefon nie współgra z kartą nju mobile lub, że tak się z nju zachowuje? Osobiście nie mialem problemów z Redmi Note 3, Mi4, Redmi 3S i teraz z Mi5 a też mam nju mobile. Z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rob83 napisał:

sprawdź czy czasem nie dodałeś tego numeru do listy blokowanych numerów.

Dzięki za sugestię, ale to by było za proste :) Nikt nie może się dodzwonić na ten numer :( Za to bez problemu można z niego wysyłać i odbierać SMSy :/ Zagadka :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qbadm napisał:

Dzięki za sugestię, ale to by było za proste :) Nikt nie może się dodzwonić na ten numer :( Za to bez problemu można z niego wysyłać i odbierać SMSy :/ Zagadka :/ 

Rozumiem że nie można się dodzwonić jak się zaloguje do LTE. Jeżeli tak to obstawiam winę operatora czyli Orange. Przejściem do 3 lub 2G przy połączeniu przychodzącym zarządza operator. Chyba że nie jest w zasięgu 2, 3G i jest tylko zasięg LTE, wtedy będzie taki komunikat. Inna ewentualność to brak jakiegoś pasma 3G w telefonie. Play też miewał z tym problemy, ale chyba już je rozwiązał (przez parę miesięcy miałem sporą zniżkę w abonamencie z tego powodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Rozumiem że nie można się dodzwonić jak się zaloguje do LTE. Jeżeli tak to obstawiam winę operatora czyli Orange. Przejściem do 3 lub 2G przy połączeniu przychodzącym zarządza operator. Chyba że nie jest w zasięgu 2, 3G i jest tylko zasięg LTE, wtedy będzie taki komunikat. Inna ewentualność to brak jakiegoś pasma 3G w telefonie. Play też miewał z tym problemy, ale chyba już je rozwiązał (przez parę miesięcy miałem sporą zniżkę w abonamencie z tego powodu).

Dzięki Stary :D To dokładnie ten problem!!! :D Sis ustawiła tel w 3G i bez problemu się do niej dodzwoniłem :) Czyli wychodzi na to, że nju nie radzi sobie z przełączeniem tel z 4G do 2/3G? Spróbuję to zgłosić ale boję się, że mnie spławią tekstem, że Xiaomi nie wspierają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.12.2016 o 18:56, FromWP napisał:

Może tak być, ale tu nie ma co wspierać, wystarczy nie dyskryminować, a wygląda na to że to się u nich zdarza.

Nju może nie być świadome problemu, raczej nie dyskryminują, na ich stronie można znaleźć poradniki jak konfigurować niektóre modele xiaomi właśnie ale brak jest Redmi 4 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2016 o 18:56, FromWP napisał:

Może tak być, ale tu nie ma co wspierać, wystarczy nie dyskryminować, a wygląda na to że to się u nich zdarza.

Nju może nie być świadome problemu, raczej nie dyskryminują, na ich stronie można znaleźć poradniki jak konfigurować niektóre modele xiaomi właśnie ale brak jest Redmi 4 :(

 

Wczoraj do nich dzwoniłem to mi zasugerowała zgłoszenie problemu technicznego przez formularz www, dziś będę próbował im to przelać w maila...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem, telefon Mi5, przylecialem z UK do PL, w telefonie 2 karty sim: nju mobile i Lycamobile. Nju działało a na Lycamobile jak do mnie dzwoniono to był sygnał a telefon nic nie wyświetlał i była cisza. Problem sam zniknął po ok 2 dniach. A może w roamingu Lycamobile przelaczyla się na nadajniki innej sieci, nie wiem do tej pory

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...