Jump to content

Mi5s Plus soft


7filip

Recommended Posts

Witam

Według którego poradnika powinienem wgrać najnowsze miui polska?Jeśli mam zakupiony telefon od Goldway-ów? Czy tam też muszę wgrać system dev?Jeśli tak to po proszę o link.Czy będzie aktualizacja na podstawie androida 7?

Z góry dzięki za info

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Kupiłem używany Mi5s Plus. Telefon ma odblokowany bootloader wgrane stare MIUI 8.1 xiaomi.eu 6.10.20 (dev) i TWRP 3.0.2-X by BY~XM 201601001. Plan jest taki, żeby wgrać na niego xiaomi.eu MIUI 9.0 (stable) na Androidzie 7.0 i zrobić to poprawnie i bez stresu.

Na stronie xiaomi.eu jak instrukcja i to na czerwono jak to zrobić w przypadku Mi5:

- Install LATEST Android 6.0 release for MI5 6.11.10
- Install TWRP 3.0.2.3 or ZCX
- Reboot to new TWRP
- Install Android 7.0 release

Czy w przypadku Mi5s Plus powinienem postąpić podobnie - wgrać ostatnie deleloperskie MIUI bazujące na Androidzie 6.0, potem zaktualizować TWRP (która wersja będzie odpowiednia?) i ostateczne MIUI 9.0 (stable) na Androidzie 7.0?

Link to comment
Share on other sites

Wystarczy wgrać TWRP przez ADB ( http://www.stechguide.com/install-twrp-recovery-and-root-mi5s-mi5s-plus/ ) i potem przez opcję Install pyknąć najnowszego zip'a. Oczywiście najpierw w recovery konieczne wyczyszczenie data (stracisz wszystkie dane aplikacji i dane z pamięci tel więc najpierw wszystko zgraj), dalvik i cache. Na koniec zainstalowałbym Magisk'a jeśli potrzebny ci root wraz z płatnościami przez NFC. Miui 8 a 9 to niebo z ziemia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trzeba było tak od razu :D Ładuj tą paczkę przez TWRP

http://www56.zippyshare.com/v/yvNfymd0/file.html

lub wyciągnij z niej plik hosts z katalogu etc i wrzuć (nadpisz) w taką samą lokalizację androida na koniec naprawiając uprawnienia pliku na rw-r-r (np we właściwościach pliku w apce ES File Explorer). Tu masz więcej o tym: http://mojdroid.pl/news/2267-poradnik-blokujemy-reklamy-strony-ip-bez-aplikacji-root

Edited by pavlikdc
Link to comment
Share on other sites

W sumie zrobiłem podobnie, z dwiema różnicami:

1. Nadpisałem plik /magisk/.core/hosts (a nie /etc/hosts) i włączyłem systemless hosts. Gdyż wydaje mi się (choć nie sprawdzałem) że nadpisanie /etc/hosts spowodowałoby oblanie testu SafetyNet.

2. Skorzystałem z mojego pliku hosts, więcej o tym tu http://jazz.tvtom.pl/adblock-w-openwrt-gargoyle/

Jeszcze raz dzięki. Teraz już jestem w pełni usatysfakcjonowany :-)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, zaznaczam na wstępie, że czytałem poradniki :-D kupiłem używany telefon na alledrogo system miał w wersji Global (android 6.0) zaktualizował sie bezproblemowo do najnowszego miui 9 (9.1.1.0 NBGMIEI stabilna),  bootloader  odblokowany - sprawdzalem przez ABD.  Instalacja TWRP i od razu miui polska ? czy musze robić jakąś inna kombinacje ?

Edited by Kinczel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...