Skocz do zawartości

[TUTORIAL]Instalacja Miui Polska na Redmi Note 3 Pro (Global Stable)


oskarq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Cześć!

Jedno pytanie, aktualizuję od dłuższego czasu rn3p paczkami plików xiaomi.eu przez KENZO-ZCX-TWRP-3.0.2. Wszystko zawsze się udaję, miui 9 aktualnie zainstalowałem 10. Moje pytanie brzmi: czy za każdym razem w twrp muszę robić wipe: dalvik, cache - bo tak zawsze robię czy musze robic wipe: dalvik, cache + SYSTEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jebzdzidy9 napisał:

Moje pytanie brzmi: czy za każdym razem w twrp muszę robić wipe: dalvik, cache - bo tak zawsze robię czy musze robic wipe: dalvik, cache + SYSTEM?

Nie i jeszcze raz nie.

Wrzucasz ROM do pamięci, uruchamiasz telefon do TWRP, instalujesz ROM, uruchamiasz do systemu. Bez żadnego czyszczenia.

Czyszczenie ART/Dalvik i Cache w TWRP wykonujesz wówczas, gdy coś niewłaściwego dzieje się z systemem, jakieś aplikacji niewłaściwie działają, etc.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć. Mam Xiaomi Redmi Note 3 Pro (SD) z Chin. Obecnie ma MIUI 7 na Androidzie 5.1.1. Telefon ma zablokowany bootloader, ale to chyba dziwne bo MIUI 7 to wersja MIUI Polska (jest kupiony z drugiej ręki i nie znam jego historii).

Chcę go zaktualizować, ale po pobraniu softu i skorzystaniu z aplikacji Aktualizacja na telefonie wyskakuje błąd (czy telefon musi być w jakimś konkretnym stopniu naładowany?).

Próbowałem też odblokować bootloader, ale nie mam w wersji 5.1.1 jednej z opcji w deweloperskich, którą trzeba zaznaczyć (mi secure, czy jakoś tak). Więc bez aktualizacji się nie da...

Sprawdzałem też metodę podaną w tym poradniku, ale nie wykrywa mi urządzenia w mi flash (próbowałem dwie wersje), nie da też się wybrać pobranego ROMu deweloperskiego z MIUI (ROM podwójnie wypakowany, ale mi flash go nie widzi...)

Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem Mi Flash z linku z pierwszego postu i jeszcze jakąś wersję beta również z kolejnego postu z tej dyskusji. 

Pobrałem też developerski ROM Global z linku w pierwszym poście i wypakowałem go dwa razy (tak, że widać pliki i foldery, a nie tylko jeden plik). Zainstalowałem też wspomniany wcześniej XiaoMiFlash.

Włączam telefon w trybie fastboot, a potem klikam edl.cmd - telefon gaśnie i mruga tylko czerwona dioda (czyli chyba dobrze...). Po uruchomieniu MiFlash nie ma jednak telefonu na liście (odświeżanie nic nie daje), nie da się też wybrać systemu.

Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pytam czy jest wykrywany, tylko jako co (jaka nazwa) jest wyświetlany w Menedżerze urządzeń (Panel sterowania > Narzędzia administracyjne, jak tam nie ma to w Zarządzaniu komputerem) gdy jest on w EDL. Skoro fastboot wykrywa go normalnie (przechodzi do edl) to problem musi być najprawdopodobniej w sterownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Po zainstalowaniu sterownika który podesłałeś telefon został wykryty, proces zajął nieco ponad 4 minuty, a rezultat to "success". Telefon dalej jednak nie wyszedł z tego trybu - miga czerwona dioda i tyle. mogę go bezpiecznie wyłączyć, czy n sam się zrestartuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...