Skocz do zawartości

Redmi 3s utknął na logo MI


Brendol

Rekomendowane odpowiedzi

Więc robiłem według tego poradnika i wszystko szło OK, aż do momentu kiedy wgrywałem TWRP. Wgrałem, po wgraniu odrazu dałem reboot i recovery, od tamtego czasu minęło z 10 minut i dalej stoi na logo MI. Pewnie powinienem odrazu wgrać ROM, albo Format data? W każdym razie nie zrobiłem tego, co teraz?

MiFlash nie widzi telefonu, nie mogę wejść w Fastboot. 

EDYCJA

Wszedłem w TWRP kombinacją vol+, vol- i power. Tylko nie mam pojęcia co teraz zrobić żeby znowu nie stanęło na logo? Nie mam wgranego ROMu na pamięć telefonu póki co.

 

Edytowane przez Brendol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Brendol napisał:

Więc robiłem według tego poradnika i wszystko szło OK, aż do momentu kiedy wgrywałem TWRP. Wgrałem, po wgraniu odrazu dałem reboot i recovery, od tamtego czasu minęło z 10 minut i dalej stoi na logo MI. Pewnie powinienem odrazu wgrać ROM, albo Format data? W każdym razie nie zrobiłem tego, co teraz?

MiFlash nie widzi telefonu, nie mogę wejść w Fastboot. 

EDYCJA

Wszedłem w TWRP kombinacją vol+, vol- i power. Tylko nie mam pojęcia co teraz zrobić żeby znowu nie stanęło na logo? Nie mam wgranego ROMu na pamięć telefonu póki co.

 

to podłącz do komputera, skopiuj rom do telefonu i dalej jak napisał @Zexon72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zexon72 napisał:

A po co robiłeś reboot? Przytrzymaj vol+ i power - telefon powinien odpalić się w twrp. 

Później wipe: system

Nigdy "wipe system", nic to nie daje a jak się jakieś błędy pojawią przy wgrywaniu przez twrp to brak systemu i problemy. A jak już wipe system, to potem trzeba mount system, albo ponownie wgrywać zipa romu. Partycja system sam się nadpisuje. Normalny wipe (factory reset) bez zaznaczania czegokolwiek w advanced wipe. Tylko oczywiście po wgraniu twrp nie można robić reboot-u do systemu, tylko co najwyżej do recovery i od razu wgrać nowy rom.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Zexon72 napisał:

A robiąc wszystko z głową żadnych problemów nie ma:-)

To nie zależy tylko od głowy, ale również od twrp, a przypadków empirycznych na tym forum można znaleźć sporo. W skrajnych ostatnio Mi5 po wipe system staje się cegłą i tylko po rozebraniu i odpięcie baterii można go przywrócić do życia. Dlatego dla mnie zabobonem jest robienie wipe system.  Nie jest to do niczego potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MiD napisał:

to podłącz do komputera, skopiuj rom do telefonu i dalej jak napisał @Zexon72

 

Nie mogłem nic wgrać do pamięci telefonu będąc w TWRP (a do fastboota wejść nie mogłem), na szczęście miałem przy sobie kartę pamięci i wrzuciłem tam ROM, wsadziłem do Redmi i dalej już dzięki wskazowkom Zexonowi poszło ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MiD napisał:

@Brendol

opcja mount w TWRP nie działała czy jakiś inny błąd?

Tak szczerze to nie próbowałem :D Nawet nie wiedziałem że taka opcja w TWRP jest, cóż, za dużo doświadczenia w tym nie mam, ale przyda się na przyszłość.

Na szczęście obeszło się bez tego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, padł mi system i zatrzymuje się na ładowaniu systemu. Chcę wgrać Globala, włączam MIflasha, daję na telefonie download, znajduję mi telefon ale wyskakuje takie coś.

101m.jpg

O co chodzi? Może nie mam jakiegoś sterownika czy co? Powoli się poddaje bo brak mi już pomysłów.. Może ktoś z was wie o co może chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzychu9236 napisał:

Cześć, padł mi system i zatrzymuje się na ładowaniu systemu. Chcę wgrać Globala, włączam MIflasha, daję na telefonie download, znajduję mi telefon ale wyskakuje takie coś.

O co chodzi? Może nie mam jakiegoś sterownika czy co? Powoli się poddaje bo brak mi już pomysłów.. Może ktoś z was wie o co może chodzić

Przede wszystkim, działalność na Forum zaczynamy od skorzystania z wyszukiwarki. Za kolejny wątek założony bez jej użycia, poleci ostrzeżenie.

Co zaś do meritum. Jak ma Ci się udać, skoro wgrywasz "zwykły"system ? Przez MiFlash wgrywa się ROMy fastboot.

Przeczytaj 30 razy instrukcję, albo naucz się jej na pamięć, bo jesteś pół kroku od uceglenia telefonu:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...