Jump to content

[HM 1S] [MIUI 8] Odzyskiwanie danych z pamięci telefonu, ew. TWRP lub root


foks
 Share

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

 

                         Na wstępie chciałem wszystkich przeprosić za dyletanckość pytana jakie padnie poniżej ale po przeczytaniu for, poradników, obejrzeniu kilku filmów na YT itp. mam kompletny zamęt i jestem na etapie kiedy zaczyna się pojawiać więcej pytań niż odpowiedzi, a ponieważ nie chcę otwierać przewodu doktorskiego z tego tematu więc zdecydowałem się na założenie tego wątku.

Zaczynając od początku. Tydzień temu zaktualizowałem telefon do androida 4.4.4 i MIUI 8.1 w oparciu o oficjalny rom stabilny Xiaomi poprzez Fastboot (nie wiem czemu ale normalną aktualizacją przez aplikację "Aktualizacja" nie chciało pójść - ale to temat na oddzielną dyskusję/doktorat). Zrobiłem błąd i nie zabezpieczyłem w należyty sposób lokalnego backupu i w ten sposób pozbyłem się książki kontaktów (mam wcześniejszy backup ale jest on dość leciwy). Po aktualizacji chciałbym spróbować odzyskać ten backup z pamięci telefonu i dlatego chciałem spróbować użyć:

A. programu Recuva (pod windows) lub podobnego - jednak tu naciełem się na problem związany z tym, że pamięć telefonu nie jest wykrywana jako "napęd" w systemie (a wyłącznie jako pamięć urządzenia) i w związku z tym programy go nie widzą (debugowanie USB włączone, telefon w trybie MTP, WIN7 wykrywa urządzenia: "Android composite ADB Interface", "Xiaomi Composite MDB Interface" oraz z błędem "Xiaomi MDB Interface"   [Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10) - jak to windzie kod oznaczający wszystko i nic zarazem])

lub

B. programu do odzysku pod androida - jednak to wymaga uprawnień root.


W obu przypadkach stoję przed ścianą.

W przypadku A nie wiem czy jedynym rozwiązaniem jest wgranie TWRP (tenże ma tryb mount drive)? Jeśli tak to jakiego TWRP użyć by można go wgrać przez FASTBOOT (zakładam, że przez aplikację "Aktualizacje" nie pójdzie)? Czy prócz wgrania TWRP wymagane są jeszcze jeszcze jakiś działanie?

W przypadku B kompletnie nie wiem jak podejść do tematu, a nie chciałbym zrobić brick'a z komórczaka i dlatego nie wiem na co zwracać uwagę (wersja MIUI/Andka) szukając rozwiązania.

 

Obecna konfiguracja telefonu:

Wer. Android: 4.4.4KTU84P

Poziom poprawek zabezpieczeń Android: 2016/09/01

Wersja MIUI: Global 8.1 Stabilna (8.1.2.0 [KHCMIDI])

 

Z góry dziękuję Tym, którzy przebrnęli przez ten długi tekst i zdecydują się pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...