Skocz do zawartości

Zaokrąglony ekran i szkło 9h


Aniol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poruszyć temat zakładania folii na ekran w mi5s plus. Mam oryginalną folie – szkło 9h 2,5d Nillkin, więc nie mam mowy o fuszerce. No i mimo założenia z idealnym wycentrowaniem brzegi góra, dół dosłownie o 0,5mm nie dolegają. Oprócz tego nie wiedzieć, dlaczego między klawiszem home i back przez owe niedoleganie tworzy się mały pęcherzyk powietrza. Nie jest to może szczególnie irytujące, ale estetycznie denerwuje. Do tego między ramką a folią z każdej strony jest 2mm luzu. Niby małe ryzyko uszkodzenia tego miejsca. Jednak zawsze dla mnie folia zakładana była na cały panel i powinna chronić całość. Macie na to jakieś rady?


Mam jeszcze szkło na cały ekran, jednak nie mam pojęcia jak to założyć. Problem jest w ułożeniu. Wszelkie przyciski, diody itd. są wycinane w czarnej ramce. Wielokrotnie przykładając bez przyklejania nie dałem rady ułożyć tak, aby dioda powiadomień nie była lekko przytłumiona lub dolne przyciski podobnie lekko przysłonięte, co sprawia nie pełne świecenie, trwają minuty jak chce to dopasować kładąc bez przyklejenia a co dopiero trafić jednorazowo przyklejając. Ma ktoś jakiś patent na zakładanie tego?

Załączam zdjęcia omawianych problemów.

Schowek03-.jpg

Schowek04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Patrząc na zdjęcie i po przeżyciach z kilkoma szkłami skłaniam się do twierdzenia że to nie wina szkieł a samego wyświetlacza telefonu. Testowałem z 3 rodzaje szkieł żadne nie przykleilo się dobrze. Wszystkie szkła odchodziły w tym samym miejscu na wyświetlaczu między przyciskiem wstecz a home. Dokładnie tak jak i na wrzuconym zdjęciu. Testował ktoś jakąś folie?

Edytowane przez maniolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie sytuacja dokładnie taka sama ze szkłem od Nillkin'a z tym że 10x gorzej. Całe szkło dookoła ekranu nie przylega tak jak powinno. Na następny strzał leci 3MK folio-szkło czy jak oni to tam zwą, 7H i zobaczymy jak to będzie wyglądać. 

Edytowane przez Gdeszyk
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gdeszyk napisał:

U mnie sytuacja dokładnie taka sama ze szkłem od Nillkin'a z tym że 10x gorzej. Całe szkło dookoła ekranu nie przylega tak jak powinno. Na następny strzał leci 3MK folio-szkło czy jak oni to tam zwą, 7H i zobaczymy jak to będzie wyglądać. 

dja znać jak wygląda, kiedy będziesz je miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Victor napisał:

dja znać jak wygląda, kiedy będziesz je miał?

3MK Flexible Glass 7H taka jest pełna nazwa, z fajnym casem na alledrogo stoi po 69 pln, także myślę, ze cena całkiem spoko szczególnie, że to samo szkło na stronie 3mk kosztuje 50 pln. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie jak widzę jest tylko jedno rozwiązanie, otóż ja również w komplecie do mojego Mi 5S plus dostałem jakieś ochronne szkło, paskudne, grube i brakowało z każdej strony po 1mm. Ale czymś ochronić ekran trzeba. Przeczytałem Wasze posty, jedynie 3MK zdawało się dawać jeszcze jakąś szansę, popatrzyłem na alledrogo i znalazłem coś takiego:

Ha i chciałem Wam tu wkleić link a okazuje się że już nie ma, więc wklejam nazwę pod jaką znalazłem: 3MK ARC 3D XIAOMI MI5S+ PLUS HIGH-GRIP

może jeszcze sprzedawca wystawi (były 3 sztuki pamiętam).

I strzał w dziesiątkę, na filmiku instruktażowym naklejanie wygląda prosto, ja naklejałem z godzinę:), przód wyszedł początkowo z bąbelkami, ale czyściłem i wyszedł ideał, tył trochę zbagatelizowałem (w końcu małe bąbelki same miały zejść dzięki high-grip) i sobie odpuściłem, szkoda ponieważ jeszcze ze 4 małe kropki zostały, ale jeszcze nad nimi popracuję. Najważniejszy jest przód a on jest ideał przylega dokładnie i to szkło mogę Wam z czystym sumieniem polecić.

Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@token39

 

fajnie ze zapodales info o tej ochronie, mozesz zrobic jakies fotki w trybie macro - szczegolnie od strony ekranu ?

a co do kupna to nie trzeba kupowac na aukcjach - to jest polski producent i ma swoj sklep:

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/-Xiaomi-Mi-Note-2-3mk-ARC-3D-wersja-High-Grip/37008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie polecam szkła Nillkin. W moim przypadku jest za małe, brakuje 2 mm z każdej strony! No i oczywiście jest ten nieszczęsny pęcherzyk pomiędzy przyciskami home i back. W dodatku jest większy niż na zdjęciu z pierwszego postu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wysyłam Wam zdjęcia, są zrobione moim starym Mi Note, do zdjęcia chciałem idealnie wyczyścić telefon ale jak widzę nie do końca się udało:),paproszki są ze szmatki. 

Tak więc na przodzie wyszedł ideał, zwróćcie uwagę że folia zachodzi dokładnie na boki i idealnie na górę i na dół i choć na początku wyszło mi kilka bąbelków tarłem tak długo aż jest super, natomiast  z tyłu z kilku bąbelków został tylko 1 pod literkami MI ale jego chyba potraktuję delikatnie żyletką i sprawdzę przy okazji jak się ten ochraniacz regeneruje:).

Najważniejsze w tym wszystkim jest to że tego pokrowca NIE WIDAĆ , w końcu nie tracę nic z designu telefonu, to bardzo ważne, bo co z tego że miałem wcześniej śliczny ceramiczny tył NOTE jak był w pokrowcu silikonowym?

Dlatego ja już nie chcę innych osłon na moje telefony, bo spójrzcie dla przykładu wyżej na zdjęcie Aniola (bez urazy) co to kurcze jest? ruski czołg? Oczywiście może lepiej jeszcze chroni ale jeśli iść tą drogą to może go zalać pianką montażową?

Pozdrawiam

IMG_20170317_124300.jpg

IMG_20170317_124404.jpg

I jeszcze 2

IMG_20170317_124525.jpg

IMG_20170317_124347.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że rodzaj ochrony telefonu to raczej powinien być dostosowany do pracy jaką wykonujesz, dla przykładu jeśli nosisz jakieś ciężkie przedmioty którymi możesz uderzać po kieszeni lub jeśli wyciągając telefon zawsze wpadnie na beton to najlepiej jednak tak mieć jak Aniol mocne etui i szkło i mówi się trudno telefon jest gruby ale bezpieczny, w biurze natomiast lub w lżejszej pracy folia wystarczy jak myślę, dla mnie super jest że w końcu cieszy mnie design telefonu i jest dodatkowo zabezpieczony, ach i pierwszy test już zdał poleciał z 1 metra na podłogę drewnianą i ani śladu rysy, oczywiście jest też kwestia szczęścia;-).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jutro albo pojutrze dam test foli ze stajni 3mk, dokładnie tego: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5s-Plus-3mk-ARC/36879

Na czasie jeżeli dogadam sie z nimi to przetestuje dla was jeszcze: https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5s-Plus-3mk-ARC-3D-wersja-High-Grip/36880

 

Dodam, że ta zwykla folie arc mam już naklejona, wyglada świetnie, bo jej tak na prawdę nie widać. Jest faktycznie od krawedzi do krawędzi, no moze nie super idealnie ale myślę, że warta 39 zł. Czekajcie do jutra na zdjęcia i ogólna ocene zestawu(zakładanie itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja właśnie zastanawiam się jak się zachowa ta ochrona po upadku np. na róg telefonu, mi już 2 razy upadł tel na róg i to z wysokości 5cm, bawiłem się z dzieckiem na siedząco wysunał się z dresowych spodni i co oczywiście na srebrnej listwie dziurki... już sam nie wiem co robić... jaki pokrowiec... a szkło hmmm jak ma być tak małe jak te co oferują to jest to sens skoro nie zakrywa całej powierzchni... jak to telefon uchroni przed wysokim upadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem sobie z aliexpress takiego casea:
https://www.aliexpress.com/item/MSVII-Brand-For-Xiaomi-mi-5-Pro-phone-case-Silicone-scrub-cover-Luxury-Silm-Hard-Frosted/32755228736.html

Zakrywa całkowicie boki telefonu, a do tego wygląda całkiem nieźle. A co najważniejsze nie pogrubia telefonu - jak dla mnie ok. Jest w dwóch wersjach: gładkiej i chropowatej, według mnie lepsza chropowata bo telefon nie będzie się ześlizgiwał.

 

Jeśli chodzi o szkło to wziąłem Mocolo (wygląda jak szkło z pierwszego posta) - boki wyświetlacza zakrywa prawie całkowicie, ale ma kilka wad: klej jest tylko na krawędziach szkła (na samym okienku już nie), ramka - zupełnie niepotrzebna, a w niej wycięte miejsca na przyciski dotykowe - co mega utrudnia precyzyjne założenie takiego szkła. Zobaczymy jak się sprawdzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...