Skocz do zawartości

Nowy, zafoliowany telefon - pierwsze logowanie - telefon powiązany z innym kontem


grzala99@gmail.com

Rekomendowane odpowiedzi

hej

Dziś odebrałem zamówiony, wyczekiwany telefon (przez Allegro)

Nie mogę z niego korzystać bo jest powiązany z innym kontem do którego nie mam dostępu. 

Dopiero są to moje pierwsze kroki z Xiaomi i MIUI i nie wiem co jest grane i co mam z tym fantem zrobic.

Pomocy

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, [email protected] napisał:

ok, a  flashowanie mitoolem pomoże? czyli będzie możliwość podania swojego konta? 

Nie, Xiaomi ma to tak zrobione, że dopóki ktoś, kto ma ten telefon przypisany do konta i go od tego konta nie odepnie to telefonu nie ruszysz. Zrób jak pisze kolega wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.12.2016 o 19:32, muszateq napisał:

Nie, Xiaomi ma to tak zrobione, że dopóki ktoś, kto ma ten telefon przypisany do konta i go od tego konta nie odepnie to telefonu nie ruszysz. Zrób jak pisze kolega wyżej.

Niestety mylisz się, bez problemu można tą blokadę ominąć. I to jest proste, sam u siebie sprawdzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam temat, bo być może mam podobny problem, choć nie wiem. Dziś również otrzymałem zamówiony telefon (od Goldway).

Problem taki, że po włączeniu i chwili pracy telefon się resetuje (łapię zawieche i reset) i tak w kółko.

Wersja była global i zaktualizowałem do global stable.

Bootloader nieodblokowany i ciężko, żebt odblokować kiedy telefon co chwilę łapię reset. (Tak swoją drogą na telefonie nie pozwala mi się zalogować przez numer telefonu,

ale przez ID czy email juz tak) co ostatnio przy "próbie" unlock wywala komunikatem, że konta na telefonie i kompie nie pasują do siebie. Dziwne. Wcześniej komunikat nie wyskakiwał, ale stanęło na 50% zatem pomyślałem, że muszę mieć dev rom, a nie stable (ale jak wgrać dev rom, bez odblokowanego bootloadera - nie bijcie, dla mnie magia póki co, a przeczytałem dużo wątków). 

Jakby ktoś miał jakiś pomysł jak rozwiązać problem, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

 

Screenshot_2016-12-29-22-24-03-255_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry. Niedawno zakupiłem używany telefon xiaomi redmi note 3 pro. Wszystko było okej, lecz mam jeden problem. Otóż nie mogę wylogować się z konta wcześniejszego użytkownika. Żeby się wylogować potrzebne jest mi jego hasło do konta Xiaomi. Czy jest sposób by nie wpisywać hasła starego konta, lecz bezpośrednio je zmienić/wylogować się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes uzyskac haslo od sprzedajacego aby sie wylogowac, jesli nie to po resecie telefon bedzie wolal o haslo i juz go nie uzyjesz

jest opcja z flashowaniem telefonu starszym softem i wtedy przy pierwszym uruchomieniu przypisanie nowego konta, szczegoly znajdziesz na forum anglojezycznym, moze na tym tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem jest poprosić by poprzedni właściciel zalogował się komputerem na swoje konto w xiaomi i wyrejestrował twój telefon.

Co do sposobu z flashowaniem to jeśli masz wgrany najnowszy soft to może to spowodować całkowite zablokowanie telefonu - a i jest to wątpliwe moralnie to taki sposób dla złodziei telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...