Skocz do zawartości

Stock czy Custom.


Insan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem Xiaomi MiPad'a 2 16GB (Android 5.1, MIUI 77. | Stable) i zastanawiam się nad przeinstalowaniem systemu, ROMu, firmowej nakładki.
Jeśli chodzi o tablety i ich aktualizowanie, konfigurowanie w szerszym aspekcie customowania urządzenie -  jestem biały. Czytałem wiele wątków na forum i ogólnie napotykałem często na nieprzychylne opinie (a to GAPPSY nie działają, błąd 963, black screen bug, etc.). Zdaje sobie sprawe, że daleko Xiaomi brakuje do świetnej optymalizacji software'u z hardware'em ale zależy mi na tym aby urządzenie działało na średnim poziomie. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia na jakim sofcie pracuje moje urządzenie, czy to Chiński dev czy może Global, tableta zakupiłem od Goldway'a, własnych danych (appki, dokumenty) wgrałem ok 4 GB, pozostało 8 wolnego miejsca, postanowiłem wyłączyć animacje przez co urządzenie działa całkiem znośnie, Sklep Play działa bez problemu, jak na 2 dni użytkowania jestem mile zaskoczony.

Chciałbym poznać Waszą opinie, czy warto zaryzykować - pomęczyć się z customizacją urządzenia (stosunek czasu i prawdopodobieństwa komplikacji do osiagów) czy jednak częstotliwość komplikacji jest na tyle duża że lepiej zostawić to tak jak funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako amator po przesiadce z nexusa 7 jestem zadowolony z samodzielnego wgrania wersji MIUI 8 Xiaomi.eu z PL (8.1 stable z 13/11/2016) z lokalizacji https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=126103

sam proces jest o dziwo prosty choc na pewno mozna sie troche bac jako początkujący.... ja sie bałem ale sie nie poddałem :)

na stronie glownej masz tutoriale i opisy dla mi pad 2 - https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

ja zrobilem troche inaczej pod koniec bo instalacje zrobilem przez aktualizatora w systemie wskazując plik zip a nie w twrp ale juz nie wnikam co i jak bo wazne ze wszystko smiga...

a w przypadku gdyby po wgraniu google sklep wywalal blad 963 to w twrp wystarczy wykonac format partycji data jako EXT4 i po restarcie tabletu do systemu i kreatorze startowym wszystko dziala... no i masz poprawnie dzialjące PL menu - w wersji 7.1 global co mialem z ali po ustawieniu jezyka PL i aktywacji blokady na wzór ponowne wejscie do menu w celu np. zdjecia blokady lub zmiany wzoru konczylo sie wysypaniem menu i bledem javy dlugim... kilka innych opcji tez dziwnie wariowalo  na PL - np. w tapetach znikaly podglady..

obecnie cale menu przeklikane i nie zauwazylem zeby sie cos wykrzaczyło - tablet smiga w porządku, jak wolisz mozna tez instalowac inne launchery np. nova ale zalezy co kto lubi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bawiłem" się z instalacją do białego rana (6 rano) i nadal nie moge przeskoczyć do TWRP, fastboot nie chce mi się załączyć a jak już to albo blokuje oem unlock albo po reboot system odpala się na nowe zamiast twrp. Wydaje mi się że moge mieć zły obraz TWRP na oficjalnej stronie nie moge już znaleźć twrp 'latte', najnowsze jakie znalazłem to ze stycznia 2016. :/

EDIT1: Udało mi sie pięknie wszystko zainstalowac tylko mam problem z błędem 963, troche ejstem ciemny w tym TWRP i nie chce niczego tam poprzestawiać - rozumiem, że mam wejść w WIPE > FORMAT DATA > "yes" ?

Edytowane przez Insan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, załączam TWRP i zaraz dam znać co i jak.

EDIT. Ostatecznie udało mi się zformatować partycje DATA pod format ext4 i wszystko działa jak marzenie.

Osobiste podsumowanie:
Całośc operacji przeinstalowania wszystkiego łącznie z wszelkimi komplikacjami i researchem zajęła mi ponad 8 godzin ...
Szczerze mówiąc przez większość czasu byłem zły na siebie że tak wiele czasu straciłem na to wszystko, ale jestem bogaty o nowe doświadczenie, dowiedziałem się wielu rzeczy na temat mojego urządzenia i z pewnością kolejne aktualizacje/reinstalacje pójdą znacznie łątwiej. Urządzenie działa zauważalnie szybciej, nie ma chińskiego syfu, Polskie menu cieszy moje oko. Jeśli ktoś na prawde nie potrzebuje tabletu do wymagających zadań polecam sobie zaoszczędzić nerwów i czasu, i pozostać na tym co przyszło w urządzeniu - jeśli ktoś ma chęci, zapał i minimalną wiedze na temat urządzeń, systemów to śmiało - może akurat w Waszym przypadku cały proces przeżyjecie bez bólu komplikacji.

@Brokulis Dzięki serdeczne za Twoje doświadczenie i chęć podzielenia sie nim, Twoje wskazówki były mi bardzo pomocne!

Edytowane przez Insan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko. ja tez kilka godzin próbowałem po kawałku to rozgryźć - okazało się iż proces jest szybszy i łatwiejszy niz w przypadku telefonow xiaomi szczegolnie tych z roku 2016 gdzie blokada wymaga zdjecia oficjalnego przez forum/apkę itp. itp.

ale jak juz weszlo twrp to dalszy proces przebiegł w miare szybko... potem tylko EXT4 i można ustawiać na spokojnie tablet w języku ojczystym :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...