Skocz do zawartości

Mi5 nie uruchamia się po aktualizacji do nougata


Piotr.ben

Rekomendowane odpowiedzi

Wgrałem miuipl z poradnika dla mi5. Potem wgrałem najnowsze recovery twrp z ich strony.

Pobrałem najnowszy ROM 7.0 ze strony i wgraniu go zresetowałem

Telefon się wyłączył i nie chce się włączyć. Żadna dioda się nie świeci. Trzymam Power i nic.

Edytowane przez Piotr.ben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd posiadam mi5, siłuję się z wgraniem miui polska na androidzie 7.0 (czyli 2 ostatnie wersje). Bootloader został odblokowany, do instalacji bazowego romu 6.4.21 przez miflash, wszystko jest ok, przy instalacji romu 6.12.8 przez najnowsze twrp wyskakują 2 linijki na czerwono (e:unknown command [log]), po restarcie (a właściwie wyłączeniu się telefonu) z telefonem nic nie da się zrobić (hardbrick), dopiero trzeba zaczynać całą zabawę od nowa, tzn. zainstalować chiński rom przez miflash (razem z koniecznością łączenia 2 styków pod obudową telefonu), zainstalować wersję 6.4.21, i wtedy można zainstalować miui polska (tylko nie wersję z androidem 7.0). Próbowałem instalacji na różne sposoby, czy ktoś podpowie, jak można zainstalować najnowszą aktualizację, żeby telefon nie złapał hardbricka ? Dziś Próbowałem zainstalować wersję 6.12.15, i na domiar złego, telefon po przywróceniu do 6.11.10 nie czyta karty sim z żadnego ze slotów. Proszę o pomoc, może ktoś ma podobny problem, to razem coś wymyślimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:


Ech szkoda gadac, nie mozesz siedzirc na ostatnim romie jaki Ci dziala na 6.0? Az takie parcie masz na 7.0 ze wolisz sobie uceglic telefon na amen? Jeszcze pare razy wprowadzisz w hardbrick a za ktoryms razem juz nie bedziesz mial co ratowac i tak wyjdzie Ci kombinowanie.
Albo zrob to zgodnie z poradnikem acida jak postawic 7.0 xiaomi.eu albo datuj sobie calkiem na jakis czas bo i tak niedpracowany rom z masa bugow.
Nie rozumir takiego podejscia. Tel ma dzialac a nie miec andka 7.0 dla damego numerka gdzie nie dziala sporo funkcji

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Kolego na wstępie zainstalowałem 6.4.21, i naturalna była aktualizacja do najnowszej wtedy wersji 6.12.8, myślałem, że coś skopałem, jednak odratowałem telefon w wyżej wymieniony sposób, wyszła nowa wersja systemu 6.12.15, więc spróbowałem, i z nią też jest nie tak, więc nie wiem, gdzie tu jakieś kombinowanie. Wszystko było wgrywane według poradnika, jednak nie szło. Ma ktoś jakąś poradę na to, że nie czyta kart sim ? Postawiłem system od nowa, jednak nie pomogło.

 

Edytowane przez grzesieks94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, okulowiec napisał:

przecież to jest ostatnia aktualizacja do mi 5 miui polska

po co kombinujecie z miui polska który nie ukazał się  nawet jako oficjalny dev

mp.jpg

Brawo, kolejny nie czyta tego, co pisze Acid :). Kurde, już z 3/4 forum, no i się dziwić, że ludzie mają hardbrick po instalacji :D.

 

7 minut temu, JacekBB napisał:

Czyli flagowiec został bez wsparcia chyba ze wgramy Nugata? Bez jaj...

No jak bez wsparcia? Wsparcie cały czas jest, normalnie co tydzień wychodzą aktu. Tak dla jasności:

Cytat

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Redmi2 napisał:


Przez miflash z flash_all w edl najlepiej.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

A jak wygląda sprawa z backup twrp? Szczerze nie miałem okazji/potrzeby sprawdzić jak to wygląda. Można normalnie wgrać jeśli posiada się backup który bazuje na wcześniejszej wersji androida? 

Edytowane przez AdamKli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Redmi2 napisał:


Przez miflash z flash_all w edl najlepiej.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Za bardzo nie siedzę w temacie EDL. Jak do niego wejść? :)

Robiłem już aktualizację po zakupie Mi5 w Miflashu do wersji 6.4  z flash...all...czy jakoś tak więc wiem mniej więcej co i jak 

Nugat jak nugat. Na razie działa ok. Nawigacja Google Maps widzi GPS a nie może ustalić trasy. Nie chcę się cofać bo aktualizacja przebiegła ok ale jakbym na siłę musiał wracać do ostatniej wersji na MM to jak mam to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sp4ubw napisał:

Powinno normalnie ruszyć, nie chce mi się teraz sprawdzać :) U mnie 7demka działa wyśmienicie i jestem zadowolony bo nie kręce filmów :)

U mnie też wszystko jest ok. Roota mam i jest git. Sprawdzisz u siebie Google maps? Wyznacz trasę do monopolowego i czy zacznie nawigować i gadać? 

Automapa 4.0.1 tez ma problem z wyznaczaniem trasy ale GPS działa prawidłowo np w Flightradar,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdamKli napisał:

A jak wygląda sprawa z backup twrp? Szczerze nie miałem okazji/potrzeby sprawdzić jak to wygląda. Można normalnie wgrać jeśli posiada się backup który bazuje na wcześniejszej wersji androida? 

W ciągu ostatnich kilku dni przywracałem backup kilka razy (razem z partycją data). Bez problemu - no, może z jednym wyjątkiem - nie wiem czy jest to w jakiś sposób powiązane z przywracaniem kopii, ale nie działał dźwięk na słuchawkach. Problem został rozwiązany po flashu tej samej wersji romu, który został przywrócony (identycznie jak w przypadku aktualizacji systemu pod TWRP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, okulowiec napisał:

nie bardzo rozumiem ? czego nie czyta ? przecież nougat jeszcze jest w fazie bodaj alfa nawet nie beta , ja z tym problemu nie mam nie wiem po czym wywnioskowałeś że nie czytam tego co pisze acid

Nie? Android 7.0 na Mi5 wyszedł już z alfy i jest dostępny oficjalnie w romach dev. dla każdego... Normalnie dostępny jest na MIUIPolska, tylko aby go ściągnąć, trzeba się nauczyć czytać, kto nie czyta, ten nie ściąga i nie instaluje 7.0.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, okulowiec napisał:


Kolego nie tylko ci co nie czytają nie instalują. Wiem skąd pobrać, ale g...wna z błędami porostu nie instaluję. Nadal nie mam z tym problemu w przeciwieństwie jak widzę do ciebie. Zauważyłem że nie potrafisz normalnie wypowiedzieć się na forum tylko na większość userów wylewasz swoje frustracje. Zostawiam Cię z Twoimi frustracjami.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Napisz jeszcze coś ciekawego, bo nudzę się... Napisałeś wierutną bzdurę, że na miuipolska nie ma aktualizacji do androida 7.0, że nie wyszedł oficjalnie, to Cię sprostowałem, a ty zacząłeś się wykręcać i teraz ja jestem ten zły? OK :). Polecam najpierw patrzeć na własne frustracje, problemy i zwracać uwagę na to, co się napisało, a następnie brać za to odpowiedzialność, a nie zwalać winy na innych i przyjmować wszystko jako atak... Jeżeli dla Ciebie sprostowanie informacji, która wprowadza w błąd jest atakiem i wylewaniem frustracji, to Ci współczuje :). Reasumując, aktualizacja z androidem 7.0 jest normalnie dostępna na miuipolska.pl, ale najpierw trzeba się nauczyć czytać ze zrozumieniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...