Skocz do zawartości

Kate z Banggood - region & ota FIX


jarek87

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem . Uruchomiony fastboot i nie mogę uruchomić edl. Po komendzie adb reboot edl wyświetla

error: no devices/emulators found

czy jest na to jakiś sposób ew. jak wyjść z fastboot ?

z poziomu fastboot miflash nie idzie

 

 

 

Juz wyszedłem z tego fastboot i kolejny problem nie "urządzenie zablokowane narysuj kod odblokowujący" poprzedni nie działa

 

Edytowane przez tomasz_g3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kate tym skrótem odpala się recovery, dokładnie tak samo u mnie to wyglądało - wiele tym zrobić się nie da.

Powtarzam wyszukaj fastboot-edl na google(powinno się pojawić forum miui) Xiaomi z jakiegoś powodu używa komendy reboot-edl, której normalnym fastbootem się nie da wysłać, dlatego powstał specjalny fastboot.exe do tego celu.

Edytowane przez Numan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wracam do tematu z pierwszego posta. 

Co prawda nie wiem czy telefon jest z banggood, został kupiony na allegro od firmy bo mi się czekać nie chciało ale problem ten sam. Przyszedł z global miui7.5 i dostał bootlopa przy próbie aktualizacji przez oficjalny update przez zip.

Wgrywałem miflah oficjalny 7.5/8.0.4/8.1.1 i albo bootloop od razu albo przy próbie updatu z OTA.

Wgranie softu (7.5) z FIXem z hiszpańskiej stronki dawał bootloop. Dopiero ręczna podmiana pliku rawprogram0.xml w sofcie V8.0.4 dała sukces.

Wiec polecam wgranie V8.0.4 z podmienionym plikiem rawprogram0.xml i wtedy działa region polski i update OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, yodato napisał:

 

Wgrywałem miflah oficjalny 7.5/8.0.4/8.1.1 i albo bootloop od razu albo przy próbie updatu z OTA.

Wgranie softu (7.5) z FIXem z hiszpańskiej stronki dawał bootloop. Dopiero ręczna podmiana pliku rawprogram0.xml w sofcie V8.0.4 dała sukces.

Wiec polecam wgranie V8.0.4 z podmienionym plikiem rawprogram0.xml i wtedy działa region polski i update OTA.

Czy na pewno wgrywane przez Miflash oficjalne Romy powodowaly bootloop? Starsze Romy nie miały "kropek" postępu przy uruchamianiu więc może za krótko czekałeś i myślałeś że jest bootloop?

Wgrywalem kilkanaście razy ROMy w różnych wersjach i ani razu nie było bootloop po Miflash... Po OTA był ale po to jest ten fix.

Poza tym w każdym sofcie trzeba było podminic ręcznie plik rawprogram0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jimmy napisał:

Czy na pewno wgrywane przez Miflash oficjalne Romy powodowaly bootloop? Starsze Romy nie miały "kropek" postępu przy uruchamianiu więc może za krótko czekałeś i myślałeś że jest bootloop?

Wgrywalem kilkanaście razy ROMy w różnych wersjach i ani razu nie było bootloop po Miflash... Po OTA był ale po to jest ten fix.

Poza tym w każdym sofcie trzeba było podminic ręcznie plik rawprogram0

Romy były oficjalne z http://en.miui.com/download.html do wersji KATE.

No u mnie niestety bootloopy były na pewno. Piszę tylko jakie u mnie były doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam 

Próbowałem sposobu z instrukcji jarek87. Pobrałem oprogramowanie dla Redmi Note3 SE fastboot file, rozpakowałem dwa razy, podmieniłem plik rawprogram, ściągnąłem ZCX TWRP 0917 ale nie podmieniłem pliku recovery . Po zainstalowaniu przez mi flash,gdy operacja zakończyła się sukcesem włączyłem telefon i cały czas jest pokazane logo MI i mrugające 3 kropeczki na dole i tak cały czas. Próbowałem później znów wgrać oprogramowanie z podmienionym recovery i dodaniem w pliku rawprogram wpisu: cust.img tam gdzie go brakowało i nadal to samo.Następnie próbowałem wgrać oprogramowanie przez mi flash już bez podmienionych plików i jest to samo napis MI i trzy mrugające kropeczki czy mógłby ktoś mi pomóc rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom raczej dobry bo wcześniej go wgrywałem za pomocą mi flasha i było ok. Problem się pojawił dopiero po zamianie pliku rawprogram. Dodam że zamieniłem plik na ściągnięty z linka, a poźniej też próbowałem jak w którymś wpisie edytować i dodać brakujący wpis: cust.img i to samo. Jeszcze jest tak że gdy wgram niezmieniony rom to tryb recovery działa czyli vol+ i power a gdy jest ten podmieniony rawprogram to nie mogę wejść do trybu recovery ( pojawia się na ułamek sekundy logo "mi" i telefon się restartuje). Tylko że efekt jest ten sam bo cały czas świeci logo mi i trzy kropeczki i tak aż do wyczerpania baterii. Jeszcze jedna sprawa, jak próbowałem wgrać wersję stable to wyskoczył błąd i pisało:"odwołanie do obiektu nie zostało ustawione na wystąpienie obiektu" i jakieś tam błędy. Wersja mi flasha to 2016.08.30.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że twój tel miał problem z ustawieniem regionu i dlatego zdecydowałeś się użyć fixa? Ja używałem mi flash beta. Sterowniki dobre? Serio nie wiem, co może być źle. U mnie nie było takich problemów. Nazwy plików się zgadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest logo mi to widzi jako urządzenie przenośne i napisane jest Redmi Note 3 z żółtym wykrzyknikiem, w trybie Vol+ i power ( miga czerwona dioda) to widzi jako Porty (COM i LPT): Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E, gdy jest w trybie fastboot to: Android Phone i poniżej: Android ADB interface, a gdy wejdę w tryb fastboot i poźniej włącze edl.bat to widzi: Porty(COM i LPT) :Qualcomm HS-USB QDLoader 9008
 

Edit:

Udało mi się zainstalować jakimś cudem wersję: Xiaomi_Redmi_Note_3_SE_V8.1.1.0.MHRMIDI_20161202_6.0_Global, pozniej z podmienionym TWRP zainstalowałem global dev najnowszy z zipa który wcześniej wgrałem do pamięci i też na kartę pamięci. Występowały na początku błędy świecące na czerwono, nie zapisałem ich dokładnie ale to było coś w stylu "nie można zamontować cust" , invalid cust.

Nie wiem jak będzie z pobieraniem i instalowaniem aktualizacji z poziomu androida. Moje pytanie brzmi: czy mogę spróbować zainstalować MIUI Polska przez zipa tak jak wcześniej tego global dev? czy muszę coś wyczyścić najpierw z poziomu recovery, czy może lepiej pozostać na tym romie skoro są takie prolemy? 

Edytowane przez WalterWhite
Zainstalowany rom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to jak się wgra twrp i chce się korzystać z aktualizacji OTA to jest jakiś problem i trzeba jakieś kopie robić. Dokładnie nie wiem, bo wgrałem twrp aby zainstalować miui polska. Musisz doczytać na forum.

W trybie edl, który wymagany jest przy wgrywaniu miflashem, telefon musi byc wykrywany jako Qualcomm HS-USB QDLoader 9008, co u Ciebie występuje :)

Według faq na stronie miuipolska nic nie trzeba czyścić z poziomu recovery. Ja zrobiłem tak, jak napisałem w pierwszym poście tego tematu i u mnie wszystko działa.

Jeszcze pytanie - czy do podmiany rawprogram0 oraz recovery używałeś romu 6.10.29 czy jakiegoś późniejszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jarek87 napisał:

Jeszcze pytanie - czy do podmiany rawprogram0 oraz recovery używałeś romu 6.10.29 czy jakiegoś późniejszego??

Użyłem najnowszego romu, dopiero poźniej próbowałem na wersji 6.9.29 ale problem pozostał już ten sam. Na teraz region już mogę zmienić ale ten nieszczęsny bootloader dalej zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odblokowanie bootloadera to loteria w przypadku kate, pomaga powiązanie z kontem xiaomi w opcjach developerskich ale nie każdemu się to udaje. Ale jak masz podmienione recovery na twrp to mozesz zainstalować miui polska jak chcesz.

Xiaomi w póżniejszych romach coś zrobiło, że podmiana recovery nie działała. Ostatnio ktoś w innym temacie podał linka do nowej metody podmiany recovery.

Życzę powodzenia w dalszych bojach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dla kate wyszło 7.11.10. Może spróbuje dzisiaj.

Edit: Spróbowałem i jest niestety to samo. TWRP nadal działa.

Edit2: Próbowałem przywrócić wgrywając 7.10.19 i niestety też klops. Jak w twrp wezmę uruchom ponownie system, to pokaże się na chwilę logo Mi i następnie telefon się wyłącza - czarny ekran. Działa tylko na 7.9.7 :/ Gdybym miał pewność, że po wgraniu oficjalnego globala będę mógł odblokować bootloader bez problemów, to bym się pobawił, a tak to mi się nie chce.

Edytowane przez jarek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z odblokowaniem może być problem. Ale pisali że po wgraniu tych blokujących romow można od razu odblokować telefon za pomocą oficjalnego unlocka i powinno działać. Pytanie czy się uda...

Ja mam ROM z kwietnia. Ten 7.9.7 jest dobry ? Warto go zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się uda. Info o nowym bootloaderze dotyczyło redmi note 3 pro (kenzo) a o kate ja nic nie słyszałem. Akurat wtedy rom dla kate był wstrzymany.

Jak wgrałem 7.11.10 to próbowałem odblokować bootloader przez MiUnlock - doszło do 99% i wyskoczył komunikat, że telefon nie jest powiązany z kontem (chodzi o to ustawienie w opcjach programistycznych)

Czy 7.9.7 jest dobry? To jest jedyny, który mi działa. Denerwuje mnie tylko ubijanie apek, tzn otwieram fb, snapa, insta a tu nagle się apka wyłącza. Po ponownym otwarciu już działa.

Korci mnie instalacja lineageOS albo jakiegoś Oreo (o ile jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Podrzuci mi ktoś ten plik rawprogram0.xml? Na tej hiszpańskiej stronce nie da się sciagnąć , brak pliku. Już pomału nie wiem co z tym telefonem, po aktualizacji bootloop. Jakiego bym systemu nie wgrał ciągle bootloop. Da się go uruchomić jak odłaczy się baterie na pare sekund albo wyjedzie do zera. Bootloader mam zablokowany i szczerze to już pomału pomysłów brak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...