Skocz do zawartości

MiFlash i adb fastboot nie widzi telefonu


Daniel666

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

Bezproblemowo przeszedłem przez odblokowanie bootloadera na romie stable (china dev caly czas wyrzucało couldn't verify device), aczkolwiek telefon nie zrestartował się automatycznie, tylko musiałem to zrobić ręcznie, ale utkwiłem na twrp.

 

Ściągnąłem minimal ADB and fastboot  setup, zainstalowałem, ale po podłączeniu telefonu w trybie fastboot i wpisaniu komendy jak guru Acid zaleca "fastboot devices" nie ma reakcji. Wyskakuje spowrotem linijka startowa  c:\program files (x86)\minimal ADB and Fastboot>

miflash rowniez nie widzi telefonu tryb debugowania wlaczony i oczywiscie podlaczam w trybie fastboot

Może ktoś ma jakąś teorię o o co chodzi? Próbowałem na 2 kompach (oba win 10), ale tzw "d*pa"

 

sterownik adb zainstalowany  wersji 11 cos czytalem ze trzeba w wersji 7.2 ktos pomoze znalezc taki bo nie odnalazlem albo zna rozwiazanie?

adb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

z reguły jak masz namieszane to format tylko pomaga. Możesz odinstalować, ale i tak windows ci je przywróci. Możesz wyłączyć weryfikację podpisywania i spróbować samemu coś wgrać, ale też nie wiadomo jak będzie. Wiem, bo na serwis ludzie przynoszą nie raz takie kompy, że można by książkę napisać, a i tak pomaga tylko format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witek_77 napisał:

z reguły jak masz namieszane to format tylko pomaga. Możesz odinstalować, ale i tak windows ci je przywróci. Możesz wyłączyć weryfikację podpisywania i spróbować samemu coś wgrać, ale też nie wiadomo jak będzie. Wiem, bo na serwis ludzie przynoszą nie raz takie kompy, że można by książkę napisać, a i tak pomaga tylko format.

Format odpada, zresztą tego Windowsa nie mam za długo, tydzień może 2. Wyłączenie podpisywania sterowników cyfrowo było próbowane, instalowałem wtedy miflash oraz mini adb oraz plik  wpdmtp.inf. Nie pomogło. Zależy mi na tym aby telefony( bo nie tylko mi5 ma tutaj taki problem) były normalnie odczytywane przez komputer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, witek_77 napisał:

czyli namieszane w windowsie :) Niestety, ale coś przekombinowałeś i ciężko będzie to odwrócić. Powodzenia w każdym bądź razie w szukaniu przyczyny

Dzięki, nie namieszałem raczej nic. No nie wiem, będę szukał dalej ;x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
33 minuty temu, DanielDD napisał:

Telefon ma włączone debugowanie USB

Tylko co ma włączone debugowanie w ustawieniach programisty do FastBoota?

A odpaliłeś telefon w trybie fastboot?

Proponuję:

  1. Zmienić gniazdo USB,
  2. Zmienić kabel,
  3. Zmienić PC.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/6/2017 o 18:01, Pietr napisał:

Tylko co ma włączone debugowanie w ustawieniach programisty do FastBoota?

A odpaliłeś telefon w trybie fastboot?

Proponuję:

  1. Zmienić gniazdo USB,
  2. Zmienić kabel,
  3. Zmienić PC.

Zmieniłem sprzęt, teraz mam taką sytuację iż fastboot devices nie wykrywa urządzenia ale Miflash i Miunlock wykrywają. Niestety przy próbach flashowania zacina się już na początku na informacji: "&fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *MSM8953" || fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *mido" || echo Missmatching image and device" usunąłem to w pliku bat i dalej nie chce pójść

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...