Skocz do zawartości

Przywracanie ustawień fabrycznych .


jolusia

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Zexon72 napisał:

Pamiętaj też, aby wylogować konto Xiaomi, bo bez tego telefon dla przyszłego użytkownika będzie bezużyteczny. 

Ale ja sie nie logowałam na tym koncie , proszę o wyjaśnienie jak to zrobić ?? Po prostu kupiłam telefon , włożyłam kartę sim i pobrałam kilka apek ze Sklepu i to wszystko . Czyżby automatycznie logowało sie na konto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolusia napisał:

Ale ja sie nie logowałam na tym koncie , proszę o wyjaśnienie jak to zrobić ?? Po prostu kupiłam telefon , włożyłam kartę sim i pobrałam kilka apek ze Sklepu i to wszystko . Czyżby automatycznie logowało sie na konto ??

Rozumiem że nie masz konta xiaomi, nigdy nie zakładałaś i się nie logowałaś więc nie powiązałaś telefonu z kontem.

Edytowane przez slimdick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konta/telefonu przypisujesz nr telefonu i wymiana karty nic nie daje, jeśli go zgubisz lub go ukradną to możesz go zablokować chyba że ktoś wgra inny room niż oficjalny, tak to chyba działa. Były już przypadki że ktoś z forum kupił telefon a sprzedający nie wykasował go z konta i był problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Materius1994 napisał:

Hmm a w jaki sposób konto Xiaomi wiąże się z naszymi telefonami?
Przecież kartę sim można zmienić, a jeżeli nie będzie blokady ekranu to inny użytkownik spokojnie będzie mógł z niego korzystać. 

Polecam tu się zapoznać co to jest IMEI https://pl.wikipedia.org/wiki/IMEI 

Przy zakupie na allegro należy uważać, telefon przypisany do konta xiaomi można jedynie odblokować hasłem tego konta. Już na forum był taki temat że sprzedawca odpisał że nie pamięta hasła do konta ;) W takim przypadku zostaje jedynie instalacja CM. Tak że brawa dla @jolusiaza właściwe podejście w kwestii sprzedaży telefonu ;) 

PS. @jolusiajak masz zamiar wystawić na allegro to podeślij mi link na PM ;) 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slimdick napisał:

W takim przypadku zostaje jedynie instalacja CM.

Pod warunkiem, że dla danego modelu istnieje CM i odblokowany został bootloader ;)

 

3 godziny temu, Materius1994 napisał:

Przecież kartę sim można zmienić, a jeżeli nie będzie blokady ekranu to inny użytkownik spokojnie będzie mógł z niego korzystać. 

W przypadku aktywnego konta xiaomi zmiana karty sim skutkuje prośbą o podanie hasła do konta xiaomi. Formatowanie telefonu, wgranie MIUI od nowa nic nie daje - telefon przy pierwszym uruchomieniu woła, albo o autoryzowaną kartę sim lub połączenie z internetem, a jak już się połączy - hasło do konta xiaomi. Ominięcie tego jest raczej niemożliwe (testowane osobiście na kilku sprzętach z 2016 roku - na starszych typu Mi4c wystarczy wgrać starsze MIUI)

Czyli Chińczykom zabezpieczenie antykradzieżowe udało się całkiem nieźle - także zapamiętujcie dobrze swoje hasła do MiClouda, bo bez niego du*a blada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zexon72 napisał:

Pod warunkiem, że dla danego modelu istnieje CM i odblokowany został bootloader ;)

 

W przypadku aktywnego konta xiaomi zmiana karty sim skutkuje prośbą o podanie hasła do konta xiaomi. Formatowanie telefonu, wgranie MIUI od nowa nic nie daje - telefon przy pierwszym uruchomieniu woła, albo o autoryzowaną kartę sim lub połączenie z internetem, a jak już się połączy - hasło do konta xiaomi. Ominięcie tego jest raczej niemożliwe (testowane osobiście na kilku sprzętach z 2016 roku - na starszych typu Mi4c wystarczy wgrać starsze MIUI)

Czyli Chińczykom zabezpieczenie antykradzieżowe udało się całkiem nieźle - także zapamiętujcie dobrze swoje hasła do MiClouda, bo bez niego du*a blada :D

A co jeśli np. ja nigdy nie logowalem sie na konto xiaomi u siebie w tel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

A co jeśli np. ja nigdy nie logowalem sie na konto xiaomi u siebie w tel? 

Wówczas nie masz np kopii bezpieczeństwa logu połączeń, smsów, i ustawień konfiguracji telefonu, a jest to przydatne przy zmianie telefonu, czy po pełnym formacie. Osobiście używam 3-5 egzemplarzy xiaomi miesięcznie i gdybym miał ręcznie przenosić te dane to byłoby, to nieco uciążliwe. No i oczywiście kwestia bezpieczeństwa - potencjalny znalazca, czy złodziej Twojego telefonu będzie miał mały prezent ;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zexon72 napisał:

Czyli Chińczykom zabezpieczenie antykradzieżowe udało się całkiem nieźle - także zapamiętujcie dobrze swoje hasła do MiClouda, bo bez niego du*a blada :D

 Du*a blada, ale nie u mnie. Właśnie testowałem na swoim mi4c, różne karty. Pierwszy raz po włożeniu obcej pojawił się komunikat o ponownym wpisaniu hasła xiaomi, ale po anulowaniu można było spokojnie korzystać z telefonu, żadnej różnicy. Po restarcie, podmianach kart żadnej różnicy nie było, zalogowany wciąż byłem na konto xiaomi, lokalizacja działa. Wersja xiaomi.eu 6.10.20 rozwojowa. Jakieś pomysły ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Chciałem przed sprzedażą przywrócić telefon do ustawień fabrycznych i mam problem.

Wchodzę w Ustawienia -> Kopia i kasowanie -> Ustawienia Fabryczne -> zaznaczam, potwierdzam itd.. 

Telefon się wyłącza i tyle. Po ponownym włączeniu wszystko jest jak było - nic się nie kasuje.

W telefonie zaraz po zakupie wgrywałem MIUI Polska, potem jeszcze z raz aktualizowałem. Obecna wersja MIUI to 8.6 by xiomi.eu 7.6.22 (rozwojowa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja MIUI z Andkiem 7 na Andku 5 blokuje bootloader w przypadku mi4c. Musisz odblokować go oficjalną metodą przez miunlock a potem wgrać twrp pod androida 7 - wtedy będziesz mógł zrobić wipe.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na eu chyba nie ma innej opcji. ewentualnie z chmury xiaomi ale nie wiem czy to coś w ogóle da. lepiej odblokować i zainstalować twrp.

TWRP najlepiej najnowsze stąd: https://dl.twrp.me/libra/

po odblokowaniu i wipe później już na pewno pójdzie - i dalsze aktualizacje można spokojnie instalować, nie zablokują bl.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...