Skocz do zawartości

pierwsza konfiguracja i zawieszony


merceli

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich to mój pierwszy post na forum.

Napotkałem problem przy próbie przywrócenia ustawień fabrycznych

posiadam mi4c od goldwaya  z systemem miui8  od miui polska wersja 8.0.4.0

mam go kilka dni chodził ok  ale postanowiłem przywrócić mu ustawienia fabryczne wszystko przebiegało ok ekran miui8-wybór  języka na polski-klawiatura-znalazł wi-fi(nawet się połaczył)-warunki użytkowania i stop pierwsza konfiguracja  i info,,  niestety aplikacja pierwsza konfiguracja ,,aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób<<

pokaż treść błędu-nic nie pokazuje  

anuluj wraca na poprzednią stronę

restart nic nie pomaga

komputer  telefon widzi i mam dostęp do plików

poradźcie co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem w/g poradnika

MiFlash - formatowanie telefonu

i teraz mam  miui7  5.12.17  beta

ściągnąłem  xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.8_v8-5.1   ale nie mogę  zainstalować  ani metodą 1  ani 2   niby zaczyna rozpakowywać i po chwili stop failed     ma ktoś jakaś poradę

taki komunikat

instal update.zip  failed!

update.zip signature verification failed

 

próbowałem też xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.1.1.0.LXKCNDI_v8-5.1    i to samo

Edytowane przez merceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odblokowania bootloadera na MI4C wystarczy w ADB wysłać komendę:

Cytat

fastboot oem unlock

W dalszej kolejności można już normalnie instalować system w fastboot potem TWRP i xiaomi.eu. Pozdrawiam.

Polecam sformatować telefon przed instalacją xiaomi.eu aby pozbyć się tego syfu zainstalowanego przez sprzedawce ;) 

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz formatować?

po zawieszeniu zainstalowałem  w\g  poradnika odblokowany miui7  5.12.17  beta przez miflasha .

czy odblokowany znaczy odblokowany botloader? 

35 minut temu, Zexon72 napisał:

Halo, halo... Żeby zainstalować xiaomi.eu musisz mieć odblokowany bootloader. Na forum znajdziesz tutorial, jak to zrobić i dopiero instaluj xiaomi.eu. 

po tym co tu się dowiedziałem to chyba mam odblokowany? czy coś nie kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, merceli napisał:

Jeszcze raz formatować?

po zawieszeniu zainstalowałem  w\g  poradnika odblokowany miui7  5.12.17  beta przez miflasha .

czy odblokowany znaczy odblokowany botloader? 

po tym co tu się dowiedziałem to chyba mam odblokowany? czy coś nie kumam?

Masz mi4c wiec robisz tak. Jedziesz zgodnie z tym: http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779 ,  pozniej instalujesz TWRP od ST, pozniej robisz WIPA, pozniej instalujesz xiaomi.eu czekasz az sie zaladuje, wracasz do TWRP robisz WIPA z internal storgae i cieszysz sie dzialajacym mi4c bez smieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamillm napisał:

Masz mi4c wiec robisz tak. Jedziesz zgodnie z tym: http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779 ,  pozniej instalujesz TWRP od ST, pozniej robisz WIPA, pozniej instalujesz xiaomi.eu czekasz az sie zaladuje, wracasz do TWRP robisz WIPA z internal storgae i cieszysz sie dzialajacym mi4c bez smieci.

Na MI4C komenda w ADB odblokowuje bootloader nie trzeba wgrywać tą metodą w EDL, nie potrzebne dodatkowe zamotanie dla kogoś kto wcześniej nie robił takich rzeczy.

I TWRP instaluje się te co zalecają dla tego modelu na xiaomi.eu 2.7.8  https://www.androidfilehost.com/?fid=24421527759888487 z którym nie ma żadnych problemów, wyższe potrzebne są tylko jak się wgrywa CM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Nie chcę zakładać nowego tematu, ale być może jutro przyjdzie mi już mój Mi4c od Goldway'a. Tyle jest już tych sposobów i poradników, że zaczynam mieć mały mętlik w głowie i nie wiem jakim sposobem się w końcu za to zabrać. Od Goldiego przychodzi raczej z syfmiui. Jeśli zrobię Miflashem tak jak wyżej napisaliście będzie ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Neuron napisał:

^ Nie chcę zakładać nowego tematu, ale być może jutro przyjdzie mi już mój Mi4c od Goldway'a. Tyle jest już tych sposobów i poradników, że zaczynam mieć mały mętlik w głowie i nie wiem jakim sposobem się w końcu za to zabrać. Od Goldiego przychodzi raczej z syfmiui. Jeśli zrobię Miflashem tak jak wyżej napisaliście będzie ok? :)

Jak mi4c to tylko http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779 .   W ciagu kilkunastu minut masz tel z xiaomi.eu ;] Nie bawisz sie w jakim miunlocki itp. itd ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slimdick napisał:

Na MI4C komenda w ADB odblokowuje bootloader nie trzeba wgrywać tą metodą w EDL, nie potrzebne dodatkowe zamotanie dla kogoś kto wcześniej nie robił takich rzeczy.

Wiesz po co wgrywa sie to w EDL? Zeby pozbyc sie wszelakich smieci z syfmiui i nie miec pozniej problemow z MIUI. Bo wgrywasz na dev softa czystego od MIUI a nie na syfmiui, uwierz mi tak powinno sie robic zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Neuron napisał:

@kamillm Dzięki, tyle tylko, że to jest poradnik do odblokowania bootloadera bez zgody Xiaomi, a od Goldiego i tak w większości przychodzą z odblokowanym. Czy wg tego poradnika od @Redmi2, który jest też gdzieś tu na forum (zaraz znajde link) też powinno być dobrze?

Jak masz odblokowany bootlader to wgrywasz tylko TWRP od TS, pozniej instalujesz xiaomi.eu i WIPE z internal storage. Tak czy siak zaisntaluj sobie w EDL softa, wyrzuci CI wszystkie smieci z syfmiui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kamillm napisał:

Wiesz po co wgrywa sie to w EDL? Zeby pozbyc sie wszelakich smieci z syfmiui i nie miec pozniej problemow z MIUI. Bo wgrywasz na dev softa czystego od MIUI a nie na syfmiui, uwierz mi tak powinno sie robic zawsze

Ja wiem co to jest tryb EDL a Tobie się tylko wydaje ;) Po tym co tu wpisałeś sam sobie wystawiasz ocenę swojej wiedzy w temacie. Uwierz mi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, kamillm napisał:

Jak masz odblokowany bootlader to wgrywasz tylko TWRP od TS, pozniej instalujesz xiaomi.eu i WIPE z internal storage. Tak czy siak zaisntaluj sobie w EDL softa, wyrzuci CI wszystkie smieci z syfmiui

Hmm, czyli w końcu softa flashować przez twrp, czy w edl? Pierwszy raz będę wgrywał MIUI więc doświadczenia zbytnio nie mam. Mógłbyś mi opisać jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się!  mam miui8 najnowszy,,, a jestem kompletnym laikiem w tych sprawach.wiszę piwko tym co  mnie nakierowali.

opiszę jak to zrobiłem może pomogę takim laikom jak ja  bo poradników jest sporo i łatwo się pogubić.

telefon od golwaya z miui8 4.0.4.0    sporo problemów z tym oprogramowaniem  miałem  i przy próbie przywrócenia ustawień fabrycznych zawiesił się i kaplica nic nie  ruszało

pierwsza operacja to  

MiFlash - formatowanie telefonu  jest tutorial na forum

jeśli zrobimy tak jak opisane po tej operacji mamy odblokowany system miui6 chińsko/angielski   wszystko poszło sprawnie.

potem  w/g tego poradnika ale od punktu 7   i wszystko ładnie poszło  po restarcie mam miui8   tylko język polski wybieramy z menu systemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@merceli Dzięki wielkie! Jak tylko dostanę telefon w łapki zrobię tym sposobem, czytałem całe forum chyba 2 razy i TEORETYCZNIE wszystko wiem co i jak, ale z racji tego, że to moje 1-sze urządzenie Xiaomi (wcześniej flashowałem już niejednokrotnie CM'y) zacząłem się już gubić w tych poradnikach. Jeden pisze by zrobić z edl, drugi nie, a trzeci jeszcze inaczej i ciężko się potem połapać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamillm napisał:

Bez sensu jest instalowac na syfmiui od razy TWRP i xiaomi.eu - nie radz tego nikomu, bo pozniej sa wlasnie takie glupie bledy jak wiekszosc ludzi tu ma.

Nigdzie tak nie napisałem żeby na syfmiui instalować TWRP, podałem link do poradnika formatowania w MIflash. Nie czytasz tego co inni napisali albo nie rozumiesz ;) EDL to jest tylko tryb ratunkowy (Emergency Download) w momencie uwalenia telefonu albo jak jest zablokowany bootloader który w tym trybie jest w ogóle pomijany. Flash fastboot czy EDL niczym się nie różni, a żeby wyczyścić telefon wybierasz flash_all. W MI4C wystarczy komendą w ADB odblokować bootloader i normalnie w fastboot zrobić format telefonu. Pozdrawiam i mam nadzieję że już się nie będziesz ze mną licytować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, slimdick napisał:

W MI4C wystarczy komendą w ADB odblokować bootloader i normalnie w fastboot zrobić format telefonu

Jesli tak to sie zgodze, ze odbklok, ale pozniej fastboot zeby wyrzucic wszystkei smieci a pozniej xioami.eu.

25 minut temu, slimdick napisał:

Pozdrawiam i mam nadzieję że już się nie będziesz ze mną licytować

Co Ty sie tak boisz z tym licytowaniem ;] To tylko wolna dyskusja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, slimdick napisał:

Taka dyskusja niczemu nie służy tylko zaśmieca forum, licytowanie się kto ma rację.

A bo kolego sam nie masz racji, tzn gdzieś dzwoni ale jeszcze nie wiesz gdzie. Sugeruję aż tak pewnie się nie wypowiadać tylko zweryfikować mimo wszystko co piszesz.

1 godzinę temu, slimdick napisał:

Flash fastboot czy EDL niczym się nie różni, a żeby wyczyścić telefon wybierasz flash_all. W MI4C wystarczy komendą w ADB odblokować bootloader i normalnie w fastboot zrobić format telefonu

A różni się różni. W EDL zawsze jest format partycji, a w fastboot możesz wybrać czy chcesz czy nie. W EDL nie. W fastboot jak jest zablokowany BL nic nie wgrasz, a z EDL tak. Po drugie, komenda oem unlock nic nie da jeśli nie wgrasz bootloadera, który może się odblokować. A ten wgrywasz przez EDL (a nie fastboot). I ten bootloader masz w starym romie z instrukcji. Także w przypadku zablokowanego BL, najpierw trzeba wgrać stary rom (ze starym bl) z EDL i wtedy zadziała komenda w fastboot. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Acid napisał:

A bo kolego sam nie masz racji, tzn gdzieś dzwoni ale jeszcze nie wiesz gdzie. Sugeruję aż tak pewnie się nie wypowiadać tylko zweryfikować mimo wszystko co piszesz.

A różni się różni. W EDL zawsze jest format partycji, a w fastboot możesz wybrać czy chcesz czy nie. W EDL nie. W fastboot jak jest zablokowany BL nic nie wgrasz, a z EDL tak. Po drugie, komenda oem unlock nic nie da jeśli nie wgrasz bootloadera, który może się odblokować. A ten wgrywasz przez EDL (a nie fastboot). I ten bootloader masz w starym romie z instrukcji. Także w przypadku zablokowanego BL, najpierw trzeba wgrać stary rom (ze starym bl) z EDL i wtedy zadziała komenda w fastboot. 

Kolego wiem to co mi napisałeś i wiem gdzie dzwoni ;) ale mi nie chodzi ogólnie o wszystkie modele tylko o ten konkretny MI4C i o ten syfmiui co jest zainstalowany. O fakt że nowy użytkownik nie musi wgrywać w trybie EDL starego dev żeby odblokować bootloader, te syfmiui co jest na nich wgrany odblokowuje się komendą w ADB. Po co robić coś 15 minut jak można zrobić w 5 minut. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko czytam i czytam.... i niestety nie wiele kumam.

Koledzy proszę powiedzcie mi czyja to dobrze/prawidłowo zrobiłem? czyli wgrałem miui8.

po kolei.

1-kupiłem mi4c z systemem syfmiui8 4.0.4.0. telefon kiepsko chodzi nie działają niektóre aplikacje itp...podczas przywracania ust.fabrycznych zawiesza się na starcie komunikat ,,aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób<<   i kropka nic z poziomu telefonu nie można zrobić( ale działało wifi  i  zaięg sieci komórkowej--bo widziałem na górnym pasku)

2--czytanie forum,tutoriali itp. Głowa spuchnięta od wiadomości ale  robię  miflash-formatowanie telefonu  przez fatboot.    Udaje się i mam zainstalowany miui7 chińsko angielski-wersja zalecana z powodu odblokowanego bootloadera.

3-znowu tutoriale ,metody i d*pa nie mogę zainstalować miui8 polska( nie wiem czy miałem zablokowany czy odblokowany bootloader ale znajduje ten sposób

ale zaczynam od pkt7

wrzucam do telefonu zipa z najnowszym miui8pl---fastboot i komenda do odblokowania BL --- "MIUIPolska fastboot toolkit"  klik "instaluj_recovery_windows.bat" oczywiście dokleiłem TWRP do katalogu--- wipe i :slide to wipe"  wsteczinstal i z listy plików wybieram miuipolska "slide to flash" i ZROBIONE

Teraz mam miui8pl który się aktualizuje( wczoraj po restarcie zaktualizował)  działa miCloud i synchronizują się konta XIAOMI i google   ALE NIE DO KOŃCA!?

Micloud skopiował kontakty,smsy   ale zdjęć nie może niby coś kręci a na koniec info ,,nie można zsynchronizować''

na google dodałem zdjęcia(przez apkę zdjęcia google)   ale nie synchronizują się  kontakty,sms( w telefonie wychodzi ,że zsynchronizowano a na koncie nie ma)

czasem przychodzą   krzaczaste(china) powiadomienia z logo video lub  sklepu google

Czy coś pominąłem podczas instalacji czy coś powinienem jeszcze zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, merceli napisał:

Tak to wszystko czytam i czytam.... i niestety nie wiele kumam.

Koledzy proszę powiedzcie mi czyja to dobrze/prawidłowo zrobiłem? czyli wgrałem miui8.

po kolei.

1-kupiłem mi4c z systemem syfmiui8 4.0.4.0. telefon kiepsko chodzi nie działają niektóre aplikacje itp...podczas przywracania ust.fabrycznych zawiesza się na starcie komunikat ,,aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób<<   i kropka nic z poziomu telefonu nie można zrobić( ale działało wifi  i  zaięg sieci komórkowej--bo widziałem na górnym pasku)

2--czytanie forum,tutoriali itp. Głowa spuchnięta od wiadomości ale  robię  miflash-formatowanie telefonu  przez fatboot.    Udaje się i mam zainstalowany miui7 chińsko angielski-wersja zalecana z powodu odblokowanego bootloadera.

3-znowu tutoriale ,metody i d*pa nie mogę zainstalować miui8 polska( nie wiem czy miałem zablokowany czy odblokowany bootloader ale znajduje ten sposób

ale zaczynam od pkt7

wrzucam do telefonu zipa z najnowszym miui8pl---fastboot i komenda do odblokowania BL --- "MIUIPolska fastboot toolkit"  klik "instaluj_recovery_windows.bat" oczywiście dokleiłem TWRP do katalogu--- wipe i :slide to wipe"  wsteczinstal i z listy plików wybieram miuipolska "slide to flash" i ZROBIONE

Teraz mam miui8pl który się aktualizuje( wczoraj po restarcie zaktualizował)  działa miCloud i synchronizują się konta XIAOMI i google   ALE NIE DO KOŃCA!?

Micloud skopiował kontakty,smsy   ale zdjęć nie może niby coś kręci a na koniec info ,,nie można zsynchronizować''

na google dodałem zdjęcia(przez apkę zdjęcia google)   ale nie synchronizują się  kontakty,sms( w telefonie wychodzi ,że zsynchronizowano a na koncie nie ma)

czasem przychodzą   krzaczaste(china) powiadomienia z logo video lub  sklepu google

Czy coś pominąłem podczas instalacji czy coś powinienem jeszcze zrobić?

 

Flash w EDL softu dev, pozniej TWRP pozniej xiaomi.eu - taka droga bedziesz mial dzialajacy nie zawieszajacy sie telefon. Nie rob po swojemu nie omijaj punktow z poradnika. po cos one sa http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamillm napisał:

Flash w EDL softu dev, pozniej TWRP pozniej xiaomi.eu - taka droga bedziesz mial dzialajacy nie zawieszajacy sie telefon. Nie rob po swojemu nie omijaj punktow z poradnika. po cos one sa http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779

ominąłem punkty dotyczące odblokowania BL  bo już go miałem odblokowanego -telefon działa i się nie zawiesza problemy miałem przed na sofcie od goldwaya.

Teraz mam kilka problemów z synchronizacją kont ale myślę ,że to wina ustawień kont.

Zdjęć do googla też nie mogłem wysyłać bo nie miałem aplikacji , ,,zdjęcia google,, -to mój pierwszy smartfon i problemy mam z niewiedzy dlatego proszę o jasne podpowiedzi

Redmi2 i Slimdick proszę przenieście się do innego tematu  ze swoimi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, merceli napisał:

ominąłem punkty dotyczące odblokowania BL  bo już go miałem odblokowanego -telefon działa i się nie zawiesza problemy miałem przed na sofcie od goldwaya.

Teraz mam kilka problemów z synchronizacją kont ale myślę ,że to wina ustawień kont.

Zdjęć do googla też nie mogłem wysyłać bo nie miałem aplikacji , ,,zdjęcia google,, -to mój pierwszy smartfon i problemy mam z niewiedzy dlatego proszę o jasne podpowiedzi

Redmi2 i Slimdick proszę przenieście się do innego tematu  ze swoimi problemami.

Czyli na syfmiui zaisnatlowales TWRP i dalej xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slimdick napisał:

O fakt że nowy użytkownik nie musi wgrywać w trybie EDL starego dev żeby odblokować bootloader, te syfmiui co jest na nich wgrany odblokowuje się komendą w ADB

Ok to oznacza, że ten konkretnie przypadek ma wgrany sam bootloader umożliwiający odblokowanie komendą. Ale na to potrzeba dowodu teraz. Że przychodzi komuś telefon z tym stable i potem sprawdza komendę fastboota np. flash i jak ona nie wchodzi to bootloader zablokowany. Następnie sprawdza oem unlock czy przechodzi czy nie. Jak tak to ok, bootloader jest podmieniony na ten co my mamy w naszych romach xiaomi.eu. Jak nie to wracamy do metody z EDL i starym romem. Bo ja tu nie zaprzeczam, że to niemożliwe. To bardzo możliwe, że w wydaniach MIUI 8 syfMIUI robią flash systemu ze starym bootloaderem. Tylko, dobrze by ktoś to potwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

Ok to oznacza, że ten konkretnie przypadek ma wgrany sam bootloader umożliwiający odblokowanie komendą. Ale na to potrzeba dowodu teraz. Że przychodzi komuś telefon z tym stable i potem sprawdza komendę fastboota np. flash i jak ona nie wchodzi to bootloader zablokowany. Następnie sprawdza oem unlock czy przechodzi czy nie. Jak tak to ok, bootloader jest podmieniony na ten co my mamy w naszych romach xiaomi.eu. Jak nie to wracamy do metody z EDL i starym romem. Bo ja tu nie zaprzeczam, że to niemożliwe. To bardzo możliwe, że w wydaniach MIUI 8 syfMIUI robią flash systemu ze starym bootloaderem. Tylko, dobrze by ktoś to potwierdził.

Te syfmiui to nawet są wasze ROMy xioami.eu, trafiłem na takie co miały w wersji MIUI 8 by Global ;) Zapomnieli wymazać przy edycji by :D A też takie się spotkałem z wersją  MIUI 7 co była edytowana tylko cyferka na 8. Co do tego modelu to jestem pewien i może Ci to potwierdzić ten kolega co ma taką do mnie awersję że komenda w ADB się odblokowuje MI4C z syfmiui, nie maja w systemie zablokowanego tego polecenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Acid napisał:

IBG nie ingeruje już w soft MI4c. Jak ktoś jeszcze kupi ten fon to chyba przyjdzie z jakimś starym Xiaomi.eu. W sumie nowy user najlepiej zrobi jak sprawdzi na telefonie czy wchodzi oem unlock czy nie.

Własnie o to mi od początku chodziło żeby zrobić tak opis dla nowych posiadaczy żeby potem nie było 1000 pytań, a jak dopiero coś nie działa to przechodzili do tych trudniejszych opcji tzw. ratunkowych.  Żeby zacząć o takiego tutoriala gdzie jest kilka punktów a nie odsyłać kogoś na xda na anglojęzyczne forum. Przecież ten twój @Acidtutorial wystarczy i jest krótki i nie ma w nim nic zbędnego, bo jak chce się komuś zamotać w głowie to można umieścić opis wgrania z linii komend w trybie fastboot. Pozdrawiam i mam nadzieję że w końcu zrozumiałeś o co mi chodziło w moich wywodach. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, jest prosty i na temat, ale jak komuś staje odblokowywanie bootloadera na 50 % wtedy zaczyna się grzebanie po całym forum i łapanie za kosę. Czyta się różne komentarze, każdy pisze co innego. Ja osobiście kiedyś wgrałem najnowszego deva, co nic praktycznie nie dało, a jedynie zablokowałem sobie btl. Został mi wtedy sposób z ratunkowym softem od Acida i wtedy poszło w 30 min. A męczyłem się 2 dni w sumie. Teraz już w miarę ogarniam, człowiek uczy się na błędach i bym wiedział co robić, ale przydałby się jakiś odnośnik dla początkujących w poradniku instalacji MIUI , że jak nie idzie tak, to wtedy tak i połowa pytań by zniknęła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Ok to oznacza, że ten konkretnie przypadek ma wgrany sam bootloader umożliwiający odblokowanie komendą. Ale na to potrzeba dowodu teraz. Że przychodzi komuś telefon z tym stable i potem sprawdza komendę fastboota np. flash i jak ona nie wchodzi to bootloader zablokowany. Następnie sprawdza oem unlock czy przechodzi czy nie. Jak tak to ok, bootloader jest podmieniony na ten co my mamy w naszych romach xiaomi.eu. Jak nie to wracamy do metody z EDL i starym romem. Bo ja tu nie zaprzeczam, że to niemożliwe. To bardzo możliwe, że w wydaniach MIUI 8 syfMIUI robią flash systemu ze starym bootloaderem. Tylko, dobrze by ktoś to potwierdził.

Jeszcze raz

dostałem telefon z miui8 4.0.4.0  z miupolska( to nazywacie syfmiui???) na pewno bo w info o telefonie była zakładka ,,o miupolska'' i info kto tłumaczył itp.-po tym założyłem ,że mam odblokowany BL.

Bez problemu zrobiłem miflasha przez  fastboot, i zainstalowałem system miu7 dev -wszystko w\g poradnika

Potem  zainstalowałem miui8eu z miupolska

jak już miałem miu7dev  nie robiąc miflasha   instaluje przez  program MIUIPolska fastboot toolkit  tryb TWRP potem UNLOCK następnie WIPE cofam klikam w instal i klikam w zipa z miui8eu potem slide flash  i gotowe ładuje mi się i odpala miu8eu.

Czy nie robiąc miflasha przed instalacją miu8eu mam dwa systemy??  a może powinienem pominąć instalacje miui7dev i  od razu wrzucić miui8eu???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfmiui to najczęściej jak masz w wersji MIUI podane Global a takiego nie ma na ten model. Niby jest język polski ale jak głębiej wejdziesz to znajdziesz chińskie krzaczki ;) 

Nie masz żadnych dwóch systemów kolejne wgrany system "nadpisuje" poprzedni. To są po prostu różne metody wgrania systemu. Kwestia tylko żebyś zrobił po instalacji w TWRP wipe żeby nie zostały śmieci po poprzednim. 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobiłem ok.

To było  naprawdę nietrudne, trudne do ogarnięcia są niektóre  poradniki i tutoriale. Szczególnie dla nowych użytkowników jak ja.

Może ktoś kumaty w temacie poukładałby to? Ja nawet nie wiem  co jest EDL  ale jak całą nockę czytałem to forum  to w prosty sposób i bardzo szybko zainstalowałem miu8eu i zrobiłbym to jeszcze raz jakby była potrzeba.

Jakby ktoś to poukładał w zrozumiały sposób  było by ok.  bo tak naprawdę to było bardzo łatwe do zrobienia  a do zrozumienia czarna magia.

Dziękuję wszystkim którzy się  wypowiedzieli w temacie bo mnie nakierowaliście i pomogliście w problemie.

pozdr

 

Edytowane przez merceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, merceli napisał:

Czyli zrobiłem ok.

To było  naprawdę nietrudne, trudne do ogarnięcia są niektóre  poradniki i tutoriale. Szczególnie dla nowych użytkowników jak ja.

Może ktoś kumaty w temacie poukładałby to? Ja nawet nie wiem  co jest EDL  ale jak całą nockę czytałem to forum  to w prosty sposób i bardzo szybko zainstalowałem miu8eu i zrobiłbym to jeszcze raz jakby była potrzeba.

Jakby ktoś to poukładał w zrozumiały sposób  było by ok.  bo tak naprawdę to było bardzo łatwe do zrobienia  a do zrozumienia czarna magia.

Dziękuję wszystkim którzy się  wypowiedzieli w temacie bo mnie nakierowaliście i pomogliście w problemie.

pozdr

 

Dla tego modelu to akurat wystarczą te dwa podpięte tutoriale co są w dziale modyfikacje systemowe, są zgrabne i nic więcej nie trzeba.

Tu masz jak chcesz opisane podstawowe pojęcia, włącznie z EDL:https://www.reddit.com/r/Xiaomi/wiki/advanced/edl#wiki_key_combination_method

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...