Skocz do zawartości

zakup Redmi 4 Pro u Goldway a bootloader


krzychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę w tym dziale gdyż nie ma jeszcze odrębnego forum dla Redmi 4 (Pro). Przymierzam się do zakupu Redmi 4 Pro u Goldway na aliexpress i chciałem zapytać, o bootloader w tym modelu - czy jest zablokowany czy odblokowany? Może ktoś zamawiał już Redmi 4 od tego sprzedawcy i może coś w tym temacie powiedzieć. Ostatnio kupowałem mi4c też u Goldway i bootloader był odblokowany - wystarczyło tylko dać polecenie OEM UNLOCK i można było od razu wrzucać miui polska. Być może było to wynikiem tego że model ten był jeszcze z czasu kiedy nie blokowali BL. Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o info.

Jeśli BL jest zablokowany to oznacza przechodzenie przez procedurę odblokowania (bo dla redmi 4 nie ma wersji Global - będzie?). Ostatnio (około pół roku temu), kiedy odblokowywałem inny model, to była droga przez mękę - mimo otrzymania sms-a ze zgoda, musiałem czekać jeszcze z tydzień aż udało się odblokować (bład przy 50% jak u większości). Czy obecnie coś w tym temacie się poprawiło czy dalej jest to tak bardzo losowa sprawa? Pytam dlatego, bo telefon nie jest dla mnie i chciałbym wiedzieć czy ewentualnie bede się bujał z nim tydzień żeby odblokować.

Z góry dziękuje za wszelkie informacje

Pozdrawiam

//cukru: Jest dział "Pozostałe urządzenia Xiaomi", dlatego tam przenoszę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2016 o 21:31, krzychu napisał:

Ostatnio (około pół roku temu), kiedy odblokowywałem inny model, to była droga przez mękę - mimo otrzymania sms-a ze zgoda, musiałem czekać jeszcze z tydzień aż udało się odblokować (bład przy 50% jak u większości). Czy obecnie coś w tym temacie się poprawiło czy dalej jest to tak bardzo losowa sprawa? Pytam dlatego, bo telefon nie jest dla mnie i chciałbym wiedzieć czy ewentualnie bede się bujał z nim tydzień żeby odblokować.

Czekałem trzy dni na zgodę, jeśli wykonasz wszystko w/g poradnika nie ma problemu.

Napisz o zgodę na  odblokowanie przed otrzymaniem telefonu z Chin :-D unikniesz czekania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu. Na dniach przyjdzie mi Redmi 4 3/32. Chciałem od razu wrzucić miuipolska. Robił już to ktoś? I jak wrzucić globala, skoro takowego jeszcze nie ma?

 

e: ja to chyba jakiś omkły jestem.. odpowiedź znalazłem w tytule 2 tematy niżej..

Edytowane przez kyniu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszedł dziś do mnie redmi 4 pro od goldiego i mam softa MIUIGLOBAL8.0/Stabilny 8.0.5.0

Czytam tutaj Wasze posty i się dziwię że nie ma globala jak ja 20161214_181614.jpg mam, chyba że czegoś nie rozumiem. Wszystko pięknie chodzi nie mam żadnego syfu, z tego co czytam to są problemy na xiaomi.eu więc chyba nie ma sensu instalować tego?

Edytowane przez delsol11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w Goldway kupujesz syf a nie soft. Koniec i kropka. Masz kompilację z innego urządzenia. Sam sobie odpowiedz co lepsze. Prawdziwy xiaomi.eu dedykowany pod ten model czy kupa z innego urządzenia co Ci tylko pisze Global mimo literek CN w nazwie... i nic więcej.

Wysłane z mojego MI 5
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delsol11 napisał:

Ja się tylko grzecznie pytam, to jest mój pierwszy fon z miui. Mówię że wszystko pięknie śmiga, nie zobaczyłem jeszcze żadnego chińskiego krzaczka , sklep play hula, można instalować wszystkie apki, czytnik działa, żadnych bugów więc co mi daje ten xiaomi.eu?

Posłuchaj rady mej, i więcej już nic nie pisz. Instaluj od razu wersję eu. Naprawdę, zaufaj ludziom. Unikniesz miliona problemów które potem mogą nastąpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, delsol11 napisał:

Panowie przyszedł dziś do mnie redmi 4 pro od goldiego i mam softa MIUIGLOBAL8.0/Stabilny 8.0.5.0

Czytam tutaj Wasze posty i się dziwię że nie ma globala jak ja 20161214_181614.jpg mam, chyba że czegoś nie rozumiem. Wszystko pięknie chodzi nie mam żadnego syfu, z tego co czytam to są problemy na xiaomi.eu więc chyba nie ma sensu instalować tego?

Zapomniałeś dopisać jedno zero (bo tak masz w screenie) po 8.0.5.0 czyli masz MIUIGLOBAL8.0/Stabilny 8.0.5.0.0 (MBECNDG) a to już wtedy na pewno nie jest oryginalny chiński rom xiaomi, w oryginalnym masz 4 cyfry a nie pięć, niby jedna cyferka a różnica jest spora. Oryginalny chiński rom wygląda tak :

Screen orygianlnego chińskiego romu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u Goldiego zakupiłem 2 redmi4pro, każdy miał odblokowanego bootloadera i wgrany miui global. Wystarczyło wgrać twrp i miui pl, jedyne co musiałem zrobić to w zakładce wipe "format data" bo mi pamięci wewnętrznej nie widział.

Sprawdźcie w adb, komenda fastboot oem device-infoU mnie każdy z nich miał Device unlocked: true – oznacza odblokowany bootloader. Kolejny redmi 4 pro już w drodze.

Edytowane przez Maaro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, KingMacio napisał:

Używam Rn2 pro, żonie kupiłem Redmi4 3/32. Jak rozumiem powinienem jak najszybciej go odblokować i wgrać Miui.pl bo to co jest teraz to jakiś syfilis. Mam chyba to samo co kolega Bishop :( . Ile ewentualnie kosztuje taka usługa i gdzie to można zrobić ?

 

 

Redmi 4.png

Ja właśnie syfiastego systemu nie mam, bo kupiłem w iBuygou - oficjalny sklep xiaomi, odpisałem tylko użytkownikowi delsol11, że ma syfiasty system, tak właśnie jak twój. Wszystko co niezbędne do instalacji znajdziesz tu https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Rn2 pro, żonie kupiłem Redmi4 3/32. Jak rozumiem powinienem jak najszybciej go odblokować i wgrać Miui.pl bo to co jest teraz to jakiś syfilis. Mam chyba to samo co kolega Bishop :( . Ile ewentualnie kosztuje taka usługa i gdzie to można zrobić ?

 

 

ok dzięki i przepraszam za pomyłkę :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. 

Mój pierwszy post tutaj.

Kupiłem Redmi 4A z oficjalnego sklepu Xiaomi na Aliexpress. 

Z opisu oferty (http://tinyurl.com/hx4dfk2) wynika, że na słuchawce dostępnych jest wiele języków + Google Play.

Czy w takim razie mogę się spodziewać, że ROM nie będzie oryginalny i powinienem jak najszybciej zaglądać do tutoriali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Redmi 4 Pro/Prime kupiony u Goldway. 

Zainstalowane syfmiui, BL zablokowany.

Co zrobić jako pierwsze ? Procedura odblokowania BL czy wgrywanie China DEV przez Miflash ? 

Potem to już sobie poradzę, byle kolejność znać :P 

W czasie odblokowywania BL, gdyby jakimś cudem był już wcześniej odblokowany, to program mi to pokaże? 

PS. Dobra, wszystko chyba jest w instrukcji. Usunę tego posta gdy uporam się ze wszystkim ;] 

Edytowane przez Eragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eragon napisał:

Szybkie pytanie. Redmi 4 Pro/Prime kupiony u Goldway. 

Zainstalowane syfmiui, BL zablokowany.

Co zrobić jako pierwsze ? Procedura odblokowania BL czy wgrywanie China DEV przez Miflash ? 

Potem to już sobie poradzę, byle kolejność znać :P 

W czasie odblokowywania BL, gdyby jakimś cudem był już wcześniej odblokowany, to program mi to pokaże? 

Jeszcze nie zdarzył mi się telefon od Goldwaya z syfem na zablokowanym bootloaderze. Jeżeli tak będzie, oczywiście najpierw DEV z wyczyszczeniem syfu (Flash All)

Gdy będziesz odblokowywał bootloader już odblokowany pojawi ci się komunikat "No need unlock this device"

Sprawdzić możesz też tak jak w linku

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Możesz spróbować takze najpierw wgrać TWRP jeżeli pójdzie masz odblokowany. Ale czy zablokowany czy odblokowany ja bym wgrał China jakikolwiek z "flash all" i postawił Miui.eu na czysto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek bywało często że Goldway wrzucal jakiś custom bez odblokowania. Pierwszy redmi 3,czy redmi note 3 pro pomimo zablokowanego bootloadera miały jakiś syf wrzucony. Teraz może mają jakiś prosty trick na odblokowanie i robią to hurtowo

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Eragon napisał:

@tpawel @wojtekmarchewkaCzy TWRP jest to samo dla Redmi 4 i Redmi 4 Pro ? 

Nie

Redmi 4 to "Prada"   https://mega.nz/#!vM0XARAJ!YDbGGWxpOwfAcB6RsYecorFcjt8dWTvR8IzIZDF1_RQ

Redmi 4 Pro/Prime to "Markw"  https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767117638

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem dwa  Redmi 4 Prime od Goldwaya. Zabrałem się do odblokowywania BL w jednym z nich, ale MiFlash stawał przy 50% pokazując błąd "couldn't verify phone, cannot get info". 
Z pomocą kolegi wgrałem ChinaDev, tylko, że tutaj MiFlash również protestuje przy 50%, że konto na telefonie się różni od tego w MiFlashu.
Próbowałem na 3 różnych kontach z pozwoleniem i ten sam błąd.

W czwartek rano wyjeżdżam i do tego czasu mam dostęp do komputera.  

Edytowane przez Nicramer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/21/2016 o 08:56, uazar napisał:

naprawdę myślisz, że mogę za chwilę zrejestrować się na allegro i założyć konto sprzedawcy np. "Official Sony Store"?

głupi byłem, że myślałem, że w Chinach są podobne przepisy jak w Europie po prostu.

Też kiedyś mi się wydawało, że Xiaomi.com.pl (teraz już aze.com.pl) to oficjalna strona Xiaomi w Polsce, a jak się okazało byłem w błędzie. Na szczęście w porę się skapnąłem i nie kupiłem u nich wtedy Redmi 3 Pro.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę myślisz, że mogę za chwilę zrejestrować się na allegro i założyć konto sprzedawcy np. "Official Sony Store"?
głupi byłem, że myślałem, że w Chinach są podobne przepisy jak w Europie po prostu.

Kupiłeś w xiaomi official store czy w xiaomi authorized store, bo raczej to drugie. I ja w nazwie nie widzę żeby ktoś napisał że to samo Xiaomi sprzedaje.
Poza tym co mieli wrzucić żebyś miał j.polski skoro nie ma globala?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uazar napisał:

nie mam zamiaru do nikogo pisac. pokornie rozpakuje sluchawke, podlacze do kompa i zrobie co trzeba.

czlowiek uczy sie na bledach.

Muszę cię zmartwić, bo w przypadku Redmi 4A nie będzie to proste. Podobno zmuszenie go do przejścia w edl nawet przy pomocy kabla deep flash graniczy z cudem (Acid o tym też wspomniał). A bez tego wgranie oryginalnego romu może być niemożliwe, chyba że uda się odblokować bl na śmieciowym romie sprzedawcy w co wątpię. Co do błędów to tak, zakupy w Chinach bywają ryzykowne, ale atrakcyjne finansowo (jak nic się nie dzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎12‎-‎21 o 00:18, Nicramer napisał:

Dzisiaj odebrałem dwa  Redmi 4 Prime od Goldwaya. Zabrałem się do odblokowywania BL w jednym z nich, ale MiFlash stawał przy 50% pokazując błąd "couldn't verify phone, cannot get info". 
Z pomocą kolegi wgrałem ChinaDev, tylko, że tutaj MiFlash również protestuje przy 50%, że konto na telefonie się różni od tego w MiFlashu.
Próbowałem na 3 różnych kontach z pozwoleniem i ten sam błąd.

W czwartek rano wyjeżdżam i do tego czasu mam dostęp do komputera.  

 

Miałem to samo. Wykonaj Factory Default (Ustawienia -> System i urządzeninie -> Dodatkowe ustawienia -> Kopia i kasowanie danych -> Ustawienia fabryczne).

Następnie zaloguj się przez ID na komórce i Phone Number do MiUnlock. Mi po tym zabiegu udało się odblokować Redmi 4 Prime.

 

Czytając zbiorczo różne posty, na swoim przykładzie mogę powiedzieć że:

1) w chwili pisania tego portu nie ma wersji Global dla Redmi 4A/4/4 Prime. Oficjalnie jest tylko wydanie China (Stable i Dev), który nie zawiera Multilang, w tym PL.

2) Redmi 4 Prime kupiony od Goldwaya ma zablokowany BL i kombinowany ROM bez aktualizacji (dlatego ma multilang, w tym PL). Zdecydowanie zalecam wgranie xiaomi.eu.

3) By odblokować BL trzeba wgrać soft DEV (obecnie jedyny dostępny to China DEV)

4) Przed wgraniem DEV upewnijcie się, że macie zgodę od Xiaomi na odblokowanie BL

5) We wrześniu występowałem o zgodę dla Redmi 3S. Bez problemu na tej samej zgodzie (na tym samym koncie) udało mi się odblokować Redmi 4 Prime.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

pierwszy post więc witam wszystkich!

Ja również "połasiłem" się na Redmi 4 Pro z Goldwaya ( prezent dla córki ) z tym założeniem, że wgram zaraz po odbiorze ROM @Acid . Nawiasem mówiąc Syfmiui jest również wgrany w telefonach oferowanych przez Gearbest i Banggood ( nie wiem jak z ibuygou - opisu brak ) więc chyba nie ma sensu się już rozwodzić nad decyzją;-)

Oficjalnie tego modelu nie ma nawet (jeszcze ) na stronie xiaomi.com więc nie wiem czy to nie jest tylko np. na rynek chiński...?

Starałem się odrobić "zadanie domowe" więc nie chcę zamęczać wyrywkowymi pytaniami a raczej sprawdzić logikę działania.

Zatem do rzeczy, po przeczytaniu postu powyżej, innych związanych z Redmi 4 Pro oraz tutoriali za które dziękuję, mamy 2 scenariusze postępowania ( pytania bolduje):

I. Redmi 4 Pro z zablokowanym bootloaderem 

  1. przede wszystkim nie "dotykamy telefonu" poza naładowaniem, nie ma sensu go konfigurować, jedyne co można zrobić to przywrócić ustawienia fabryczne i uruchomić debugowanie?
  2. ściągamy i instalujemy MiFlash > z opisu @Acid wnioskuje, że nie ma potrzeby instalowania dodatkowo sterowników, ADB minimal, fastboot V1.4 itp ( punkt 4 ustępu MiFlash link poniżej )? 
  3. ściągamy ROM Redmi 4 Prime Latest China Developer Version Fastboot File Download http://en.miui.com/a-234.html
  4. instalujemy powyższy ROM wg powyższego tutka @Acid > rozumiem, że mogę to zrobić z pomocą fastboot niekoniecznie EDL?
  5. odblokowujemy bootloader wg. tutoriala >  ma to dopiero sens z ROMem Latest China Developer Version, nie ma ustawień wprowadzonych w syfmiui przez Goldway..?
  6. ściągamy i instalujemy przez MiFlash TWRP  z Flash_all ( TWRP_markw.zip ) link https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678
  7. ściągamy i instalujemy ROM @Acid MIUI 6.12.22 link https://miuipolska.pl/download/ via TWRP > rozumiem, że TWRP jest dla wygody częstych update, równie dobrze można wgrać ROM przez MiFlash i olać TWRP? Pytanie 2 czy jest sens najpierw wgrać ROM @Acid a później dograć TWRP przez MiFlash?
  8. Jeżeli wgrywamy przez TWRP to czyścimy wcześniej> Dalvik, system cache??
  9. Volia, powinno wszystko działać, cieszymy się świeżym ROMem?

II. Redmi 4 Pro z odblokowanym bootloaderem przez Goldwaya

  1. Instalujemy TWRP MiFlashem z opcją Flash_all
  2. Instalujemy ROM @Acid

Będę wdzięczny za potwierdzenie lub korektę w odpowiednich miejscach i ew. odpowiedzi.

Wszystkiego dobrego! Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, 

od wczoraj jestem posiadaczką Xiaomi Redmi 4 Pro. Z tego co mi się udało dowiedzieć to telefon jest z allegro. W info o telefonie mam wszystko tak samo jak kolega Dellsol. I teraz prośba... czy mógłby mi ktoś na priv wytłumaczyć i po prowadzić krok po kroku jak wgrać xiaomi.eu ? Dodam, że nie wszystko mam spolszczone... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...