Skocz do zawartości

Nie kupujcie Xiaomi Redmi 3 i tym podobnych !!!


grzymala100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmuszony usterką nowo zakupionego Redmi 3s przez aliexpres, przekopałem zagraniczne fora i okazuje się że usterka jest globalna i na dzień dzisiejszy xiaomi nie potrafi jej naprawić, chodzi o gubienie zasięgu gdy telefon zejdzie na moment do 2G nie potrafi po powrocie zasięgu wrócić do 3G i LTE zajmuje to nawet do godziny, jeżeli ręcznie nie przestawię sieci na 2G to nie mogę nawet wykonać połączenia, telefon jest bezużyteczny w tym momencie nawet gdy ktoś chce zadzwonić do mnie!!! Internet przy 2G też nie działa. Prowizorycznym rozwiązaniem które właśnie testuję jest włożenie drugiej karty sim do slotu, podobno może być nawet nie aktywna, pozostaje dyskomfort korzystania z dwóch kart i co gorsza brak możliwości włożenia karty pamięci bo slot zajęty przez drugi sim. Poniżej tłumaczony opis z jednego z forum:   

[Dyskusja] 420 POTWIERDZONE nadal nie FIX w sieci DROP NUMERZE R 3S PRIME!

# 1
 
3807172|
00:27, wrz-28-2016
| |
   
|
Idź do odpowiedzi brak. 
Ten post był edytowany przez Saloufardos na 18:43, gru-10-2016

deweloperzy Xiaomi jesteś poważny? Czy to właściwy sposób firma traktuje swoich klientów? JESTEŚMY 420+ osób potwierdzona, a liczba wciąż się liczy. 
Mamy nasze telefony i faktycznie są one bezużyteczne bez 3g / 4g, nie możemy nawet nawiązać połączenie z powodu spadku sygnału do połączeń alarmowych tylko. Mamy już próbował migać wielu romy bez pozytywnych rezultatów. 
Czy ktoś może nam powiedzieć odpowiedzialnie o naturze problemu? Czy sprzętowa to, czy to oprogramowanie jest firmware, będzie kiedykolwiek być ustalona? Jak długo trzeba czekać na poważne odpowiedzi lub naprawić? 
Powinniśmy wrócić nasze telefony i poprosić o zwrot pieniędzy? 
To jest mój pierwszy telefon Xiaomi, mam nadzieję, że nie ostatni. Jestem bardzo sfrustrowany o sposób spółka taka duża traktują nas klientów. 
Czekam na odpowiedź jak najszybciej. 
Błąd / problem jest zgłoszone i potwierdzone przez wielu użytkowników tutaj http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=320293 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że Ameryki nie odkryłeś! Problem znany od dawna i dotyczący systemu Global Stable. Po odblokowaniu bootloadera i instalacji xiaomi.eu nic takiego nie ma miejsca, co mogę potwierdzić - sam używam Redmi 3s, a i w ten model zaopatrzyłem kilkanaście osób - nie wspominając o kilkudziesięciu egzamplarzach RM3s, jakie odblokowałem... 

Także na przyszłości raczej daruj sobie takie, wątpliwej jakości merytorycznej, posty. 

 

Edytowane przez Zexon72
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, używam od dwóch miesięcy i nie mam z tym żadnych problemów. Spójrz na rom tego zgłoszenia. Chyba że to problem sprzętowy a ja mam egzemplarz bez buga. Mam oficjalny global dev.

Kupujcie Redmi 3s, to bardzo dobry telefon, nawet z ceną z oficjalnej dystrybucji nie ma konkurencji. Jedno ale, trzeba wgrać Miflashem najnowszy global dev, albo odblokować bl i najnowszy rom eu/pl! Romy global stable rzeczywiście są na razie niedopracowane. Trochę się Xiaomi pospieszyło i nie najlepiej przygotowało do wejścia na rynki globalne. Niestety 90% nabywców używa oprogramowania dostarczonego przez producenta, czyli romów global stable (które nie powinny się tak nazywać).

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem problem ale po którejś  aktualizacji xiaomi.eu ustąpił. Poza tym w dziale modyfikacje wyprodukowałem post o Network Signal Guru, który problem rozwiązuje bez konieczności wkładania drugiej SIM.

Abstrahując od tego, że post to mydło i powidło bez merytorycznej zawartość, szybciej znalazłbyś rozwiązania- które są aż trzy.

Edytowane przez Blom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zexon72 napisał:

Przyznam, że Ameryki nie odkryłeś! Problem znany od dawna i dotyczący systemu Global Stable. Po odblokowaniu bootloadera i instalacji xiaomi.eu nic takiego nie ma miejsca

Xiaomi.eu lekarstwem na wsio!

Bzdura panie. U mnie problem jak występował na globalu, tak i na mitycznym xiaomi.eu jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, meccaryn napisał:

Xiaomi.eu lekarstwem na wsio!

Bzdura panie. U mnie problem jak występował na globalu, tak i na mitycznym xiaomi.eu jest. 

Jeżeli tak jest to by wskazywało na problem sprzętowy, czyli chyba reklamacja, niestety u sprzedawcy bo on jest gwarantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Jeżeli tak jest to by wskazywało na problem sprzętowy, czyli chyba reklamacja, niestety u sprzedawcy bo on jest gwarantem.

Zależy jak była wykonywana instalacja, jako aktualizacja nakładkowa czy czysta instalacja. Po zwykłej aktualizacji zwykle problemy się tylko kumulują, po czystej instalacji co ma być naprawione to jest, i nie ma problemów z poprzedniego systemu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według cytowanego forum żadne  kombinacje z oprogramowaniem nie dały efektu, ale widać tylko w Polsce mamy tak wybitnych fachowców,  uderz w stół a nożyce się odezwą, nie które wypowiedzi wskazują silne parcie  na promowanie tego produktu, zamiast jasno i wyraźnie ostrzec innych o możliwych problemach.

Zexon72 jeżeli jest jak mówisz to może zmierzysz się z moim egzemplarzem chętnie go podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grzymala100 napisał:

Zexon72 jeżeli jest jak mówisz to może zmierzysz się z moim egzemplarzem chętnie go podeślę.

Też mogę się tego podjąć. Co do powielanych błędów przy zwykłych aktualizacjach recovery to już empirycznie o tym się przekonałem w modelu Redmi3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Wywalam, bo się człowieku tylko ośmieszasz...  Człowiek bez wiedzy, nawet nie powinien patykiem Xiaomi ruszać, więcej z tego problemów niż pożytku... Płakać, że na Stable coś źle działa u Xiaomi, no śmiech na sali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...