Skocz do zawartości

Telefon z drugiej ręki, problem z ROM


Rogal2411

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich serdecznie. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 3 KATE. Chciałbym też dołączyć do rodzinki użytkowników MIUI Polska ;)

Problem polega na tym, że kupiłem telefon z drugiej ręki, ponoć po miesiącu używania. Stan wizualny faktycznie na to wskazuje. No ale do rzeczy. Śledziłem trochę forum i naczytałem się o syfiastych ROM-ach wgrywanych przez banggood (bo stamtąd został zakupiony telefon). Aparat jak na 16Mpix jest tragiczny (stary desire 500 robił o niebo lepsze zdjęcia). Nie działa mi LTE. Mimo, że przetrzepałem chyba wszystkie ustawienia jakie mogłem. Poza tym po próbie OTA miałem bootloopa i musiałem odłączać baterię. 

Ostatecznie zdecydowałem, że MIUI Polska będzie chyba dobrym rozwiązaniem na te niespokojne czasy i rozwiąże przynajmniej część problemów. Bawiłem się trochę w Custom ROM-y na starszych telefonach, ale tutaj patrząc na mnogość opcji wgrywania chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników jaką mi polecą drogę do wgrania nowego ROM. 

Załączam screen z telefonu i z góry dziękuję za porady :)

Screenshot_2016-12-10-16-12-23-946_com.android.settings.png

 

Edit:  LTE działa tylko na SIM2. Moja wiekowa karta z ery już się raczej nie nada na wycięcie do nano. ROM MIUI Polska rozwiązuje ten problem?

Edytowane przez Rogal2411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rogal2411 napisał:

Na wstępie witam wszystkich serdecznie. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 3 KATE. Chciałbym też dołączyć do rodzinki użytkowników MIUI Polska ;)

Problem polega na tym, że kupiłem telefon z drugiej ręki, ponoć po miesiącu używania. Stan wizualny faktycznie na to wskazuje. No ale do rzeczy. Śledziłem trochę forum i naczytałem się o syfiastych ROM-ach wgrywanych przez banggood (bo stamtąd został zakupiony telefon). Aparat jak na 16Mpix jest tragiczny (stary desire 500 robił o niebo lepsze zdjęcia). Nie działa mi LTE. Mimo, że przetrzepałem chyba wszystkie ustawienia jakie mogłem. Poza tym po próbie OTA miałem bootloopa i musiałem odłączać baterię. 

Ostatecznie zdecydowałem, że MIUI Polska będzie chyba dobrym rozwiązaniem na te niespokojne czasy i rozwiąże przynajmniej część problemów. Bawiłem się trochę w Custom ROM-y na starszych telefonach, ale tutaj patrząc na mnogość opcji wgrywania chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników jaką mi polecą drogę do wgrania nowego ROM. 

Załączam screen z telefonu i z góry dziękuję za porady :)

Screenshot_2016-12-10-16-12-23-946_com.android.settings.png

 

Edit:  LTE działa tylko na SIM2. Moja wiekowa karta z ery już się raczej nie nada na wycięcie do nano. ROM MIUI Polska rozwiązuje ten problem?

Pierwsze musisz prosić o odblokowanie bootloadera znajdziesz tutorial na forum. Jak bedziesz miał zgodę to odblokujesz. Jestes teraz na jakimś global dev. Polecam ci poradnik Redmi2 dzieki któremu sam odblokowałem i przeszedłem na miui polska. Jakby co to pisz na priv :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do karty SIM to dowiedz się u swojego operatora, czy nie masz możliwości jej bezpłatnej wymiany na nową. Jeśli karta jest naprawdę wiekowa to sama w sobie może nie obsługiwać LTE, z tym, że w tym przypadku nie powinna działać również w drugim porcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PawelK napisał:

Co do karty SIM to dowiedz się u swojego operatora, czy nie masz możliwości jej bezpłatnej wymiany na nową. Jeśli karta jest naprawdę wiekowa to sama w sobie może nie obsługiwać LTE, z tym, że w tym przypadku nie powinna działać również w drugim porcie.

Moja karta jest wycięta na micro. Drugi slot obsługuje tylko nano, testowałem go na innej, nowszej karcie. Zrobię tak jak mówisz :)

Chociaż myślałem, że SIM sam w sobie nie ma nic do tego jakie pasma łapie telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w karty sim z redbullmobile musiałem wymienić na najnowsze bo słaby zasięg lte i ciągle zrywało połączenia z Internetem.Też przycinałem wcześniej ale te starsze z redbullmobile są grubsze od tych nowszy i wzór mają inny.I teraz lte działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.12.2016 o 23:17, Rogal2411 napisał:

Moja karta jest wycięta na micro. Drugi slot obsługuje tylko nano, testowałem go na innej, nowszej karcie. Zrobię tak jak mówisz :)

Chociaż myślałem, że SIM sam w sobie nie ma nic do tego jakie pasma łapie telefon.

 Poza tym po próbie OTA miałem bootloopa i musiałem odłączać baterię

Jak na Kate odłączyłeś baterię? otwierałeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc. LTE z nową kartą śmiga aż miło. Co do OTA, siedział w pętli ponad dwie godziny i zjadł niecałą połowę baterii. Nawet gdybym wiedział, że sam z niej wyjdzie poniżej 15% to i tak nie chciało by mi się czekać ;p

Czekam na pozwolenie z dalekiego wschodu na odblokowanie btl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jimmy napisał:

Na bootloop pomaga po prostu przytrzymanie "Vol down" i "power" - wtedy tel wejdzie w tryb fastboot -> robisz flasha z nowym romem i tyle...

Poczytaj temat o OTA fix - pewnie tam znajdziesz rozwiązanie na probelmy z fonem z BG

 

Powiedz mi czy udało Ci się zrobić flash z poziomu fastboot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopuję Temacik bo w końcu mam glejt na odblokowanie. :P

No ale za łatwo nie może być. MiFlash upiera się że "Current account is different from the account info on the device mode".  W telefonie jestem na swoim koncie, więc niespecjalnie wiem co z tym zrobić teraz...

 

 

Edit: tyle sie dowiedziałem

http://en.miui.com/thread-379817-1-1.html

Edytowane przez Rogal2411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...