Skocz do zawartości

Samoistne restarty


bumbum35

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu samoistne restarty nasiliły się do tego stopnia że po 3-4 razy dziennie się wyłącza i włącza. Mam Rom Globala. Kiedyś było to sporadycznie, raz w tygodniu ale teraz jest nie do zaakceptowania. Czy ktoś wie od czego ten problem bo czytając różne fora dużo osób ma podobny problem z różnymi modelami Xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że przy zablokowanym bootloaderze nie masz twrp gdzie mógłbyś zrobić wipe cache i delvik cache i to mogłoby wystarczyć do poprawnego działania systemu , nie wiadomo co powoduje restart urządzenia , metodą prób możesz czyścić pamięć cache poszczególnych aplikacji 

Możesz też wyczyścić dane launchera ale to spowoduje usunięcie ustawień chyba a czy pomoże to pewność nie ma . W ostateczności i co wydaje się najlepszym rozwiązaniem to instalacja na nowo systemu przez miflash

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystko Co możliwe. Oprócz stron anglojęzycznych bo nie znam angielskiego na tyle. Sterowniki wgrane poprawnie bo do mi4c bez problemu wgrywałem miui polska i wiele razy do RN1 i RN2. Do mojego RN3 ni cholery.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie wykrywa mi telefonu w trybie fastboot tak jak na sreenie. Wszystko poinstalowałem , sterowniki tez. Ale moze juz mam za duzo namieszane w komputerze bo w sumie męcze się juz od 2 miesięcy z tym.

Nie wiem czy wszystko dobrze posciągałem i poinstalowałem. Może mam za duzo róznych rzeczy poinstalowanych teraz sam nie wiem.

Teraz próbuje jeszcze raz poinstalować w kolejności ale juz nie idzie. Odinstalowac tez już nie da rady. Moze na innym komputerze spróbuje.

Kurde, moze ma ktoś z Was gotowa paczkę tych programów bo linków w tutorialu nie ma a moze po prostu coś źle pościągałem.

Postawie zgrzewkę piwa komuś kto pomoze, oczywiscie na konto :) bo juz nie daje rady

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurde na innym komputerze z win7 64bit, z prawie nowo zainstalowanym systemem . Wgrywam po kolei jak w opisie, wszystko się zainstalowało. Niestety nie wykrywa w trybie fastboot i ciągle 50% 

Dziesiątki razy czytam czy nie popełniłem gdzies błędu, ale nie.

Angielski odpada, nie znam niestety. Po drugie linki juz nie działają do sterowników a szukając samemu mogę trafic nie na te co trzeba.

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, teraz przynajmniej mam działający jako tako telefon a jak wgram global dev i tez nie pójdzie to co ja zrobię?

 

OK, następna próba bez powodzenia. Mam juz dość. Czy jest ktos tutaj z lubuskiego komu mógłbym podrzucić go, oczywiście nie za darmo, do odblokowania?

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

No ale skąd ja mam wiedziec co sciągnąć? Jest tam wersji ROMów mnóstwo  i jak nie ten pobiore to jeszcze kłopotów sobie narobię.

Jednak zdecydował bym się aby ktos mi wgrał miui polska. Wysłał bym pocztą telefon z kasą w środku. czy byłby ktos chętny? Info na priv aby nie zasmiecać tutaj.

Ja nie dam sobie rady. Chociaz to mój pierwszy smartphon na którym poległem a było ich kilkadziesiąt, bo kumplom non stop cos flash-uje w chinczykach i bez problemu. Cholerne xiaomi musieli wypalic z jakimś bootloaderem.

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bumbum35 napisał:

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

No ale skąd ja mam wiedziec co sciągnąć? Jest tam wersji ROMów mnóstwo  i jak nie ten pobiore to jeszcze kłopotów sobie narobię.

Redmi note 3 qualcomm last global 

https://miuipolska.pl/forum/profile/7293-redmi2/ jak się bojisz robić napisz do tego gości onci to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, mam tak teraz, musiałem ręcznie wskazac sterownik. I co teraz? Uruchomiłem EDL z wiersza polecen, miga  czerwona dioda i sterownik mam jak u ciebie.

i jeszcze jedno. Skąd mam wiedziec jaką wersję mam kenzo czy kate? Gdzie jest to napisane, bo są dwie wersje miui.

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bumbum35 napisał:

OK, mam tak teraz, musiałem ręcznie wskazac sterownik. I co teraz? Uruchomiłem EDL z wiersza polecen, miga  czerwona dioda i sterownik mam jak u ciebie.

i jeszcze jedno. Skąd mam wiedziec jaką wersję mam kenzo czy kate? Gdzie jest to napisane, bo są dwie wersje miui.

Poprostu jak ci na tym sofcie działały karty sim i aparat to masz kenzo.

Jak masz na naklejce z tyłu model 2015161 to special edition(KATE) jak inny to kenzo

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, bootloadera nadal nie idzie usunąc cały czas 50%

Czy mam po prostu zainstalowac teraz bez odblokowywania bootloadera?

Co dało mi wgranie tych sterowników qualcoomm ?

W jakim trybie wgrywac EDL czy fastboot?

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tego opisu 

Próbuje tego:

4. Telefon wyłączamy. Następnie trzymamy "Power" i "Volume +", aż telefon pokaże logo Mi.

Wybieramy "download". Jeśli oprócz napisu download, widać też chińskie krzaczki, to wszystko jest w porządku.

W razie wątpliwości - po kliknięciu prawego dolnego przycisku język zmieni się na angielski

Niestety gdy w ten sposób robię to nie mam żadnych chinskich znaków i napisu download tylko telefon z odłaczonym kabelkiem na ekranie.

Jak wciska 3 przyciski to wskakuje mi dziwne menu

1.system info

2keypad backlaight 

i tak do 34 pozycji

\z boku "TEST REPO" nize up i down, a na dole RUN ALL Reset i Reboot

Jakklikam reboot to mam 3 opcje do wyboru shut down , reboot to FFBM i reboot to android

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, Miflash widzi juz w trybie EDL.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/27705781/Zrzut ekranu 2016-12-12 11.24.02.png

Niestety po wybraniu rozpakowanego ROMu pokazuje mi cos takiego.

Moze zły ROM ściagam

mam taki xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.12.8_v8-6.0 pobrany z linku z forum miui  i rozpakowany do katalogu o nazwie ROM na dysku C

W opisie jest napisane " Powinniśmy otrzymać dwa, albo trzy pliki o roszerzeniu .bat, tyle samo plików .sh, plik tekstowy i folder z obrazami partycji "images". "

Ale  u mnie nie ma plików bat tylko 3 foldery Meta Inf, firmware update i cust , obraz o nazwie boot i jakies 3 pliki 

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ale mam juz namieszane we łbie. To co to nie jest miui polska? jak wgram ten co podałeś to będzie jezyk polski? Bootloader się odblokuje wtedy i będę mógł wgrywac np. miui polska.

 

Przecierz w poradniku jest wyraxnie napisane " Za pomocą opisanego procesu instalujemy zarówno ROM oficjalny, jak i miuipolska. "

Czyli miui polska

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaistalujesz miui polska bez odblokowania bootloadera.

Żeby wgrać odnowa global (ma język polski,tel jak fabryki,w wszystko się kasuje) nie musisz odblokowywać bootloadera miflashem

Teraz widzę że ty próbujesz bez odblokowania bootloadera wgrać miui polska soft

Ja ci zaproponowałem przejście na global dev i z tego odblokowanie.

52 minuty temu, bumbum35 napisał:

kurde ale mam juz namieszane we łbie. To co to nie jest miui polska? jak wgram ten co podałeś to będzie jezyk polski? Bootloader się odblokuje wtedy i będę mógł wgrywac np. miui polska.

 

Przecierz w poradniku jest wyraxnie napisane " Za pomocą opisanego procesu instalujemy zarówno ROM oficjalny, jak i miuipolska. "

Czyli miui polska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem global dev, poszło bez problemu, "operacja ukonczona sukcesem" Ale wisi mi teraz po restarcie na logo MI i z migającymi kropkami juz ponad 5 minut

 

O nie,jest, ruszyło. Teraz próbuje odblokować.

ok, poszło. Jest polski język i chyba tak zostanie. Bootloadera nadal nie idzie odblokować dochodzi do 50% i d..pa.

Spróbuje jeszcze na trzecim laptopie z win8

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...