Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi MI2S, alternatywa


Krzysiek

Pytanie

Witajcie, to mój pierwszy temat na tym forum.

Aktualnie cena mi2s 16gb wynosi 280$ + koszt wysyłki, daje to nam 900zł+wysyłka około 100?

Czytałem dużo o tym telefonie, potrzebuję coś niezawodnego, coś co jest w stanie błyskawicznie odpalić każdy, nawet największy plik pdf, przegląd internetu itp. Oczywiście jeżeli miałbym zamawiać postawiłbym na DHL, napisał mail do ibuygou.com z prośbą o wysłanie jako prezent o wartości do 21dolarów.

Boję się jednak pewnego ryzyka, nie jestem bogaty, nie pracuję, tyle co w wakacje. Jak duże mogą nałożyć mi cło/vat? Czytałem już bardzo dużo, a każdy pisze coś innego. Jeden, o tym jak mu kazali wybrać między zniszczeniem telefonu, a odesłaniem do Chin. Inni cieszą się prezentem bez opłat, a jeszcze inni zostali sprawdzeni, po czym musieli opłacić podatki, lecz nikt nie podał konkretnej kwoty. Ile maksymalnie miałbym za to zapłacić, aktualnie na allegro mogę znaleźć nexusa 5 albo lg g2 w cenie 1350-1400zł. Czy nadal opcja kupna mi2s 16gb wchodzi w grę? Nie będę ukrywał, ale rozmiar tego urządzenia bardzo mi odpowiada. Czy były tu na forum przygody z gwarancją? Są to telefony, które raczej nie potrzebują tej gwarancji i są tak dobrym produktem? Jeżeli nie mi2s, to co innego wybrać? xperia sp? OVERMAX EXPI? wspomniane wcześniej Nexus lub G2? Aktualnie jestem posiadaczem skromnego xperia tipo, jest mały, słaby, muli... telefon wtedy nie był dla mnie zbyt ważny, służył mi jako gps, licznik treningowy w programie Sport Tracker. Teraz potrzebuję coś mocniejszego, co wytrzyma 2 lata albo dłużej, co daję gwarancję uniknięcia lagów przez całą jego karierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym brał G2 z uwagi na aparat i kamerę :D

A co do Xiaomi, to pewności nigdy nie masz co do opłat.

Albo przyjdzie do Ciebie koszt telefonu + 25$ za DHL, albo doliczą Ci 23% VAT.

23% liczy się od rachunku całościowego, czyli dla przykładu:

280+25=305$

Jeśli do tego byśmy doliczyli opłaty, to by wyszło 375.15$, czyli powiedzmy około +200PLN.

Ta cena jest ceną bez opłat dodatkowych, tj. obsługa DHL (wtedy cena wzrasta).

Wybór należy do Ciebie i albo próbujesz jak my zamówić i liczyć na szczęście, albo zapłacisz podatek i wówczas według mnie zakup telefonu będzie nieopłacalny z uwagi na inne produkty rynku PL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi2S jest najtańszy z tych sensownych - żadne opłaty raczej nie grożą - na ibuygou możesz poprosić by wysłali z prywatnego adresu (nie jako sklep) i nie ma bata by za prezent wlepili ci cło i/lub vat. Jak kasa nie jest problemem to N5 pewnie lepszy (mało widziałem na żywo, ale wrażenie pozytywne). G2 jak dla mnie lipny, ale niedogodności wychodzą w użytkowaniu - np. w wersji do której mam dostęp nie ma OTG, a być powinno?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz jeszcze spróbować Oppo :) Sam mam R819 ostatnimi czasy (wcześniej Mi2S). Zamawiasz z UK więc żadnych dodatkowych opłat nie będzie. Gwarancja 2 lata. Tylko warto czekać na promocje a że niedługo premiera Find 7 powinni coś dać. Color OS jest bardzo fajny a że pierwotnie wywodzi się z MIUI jest bardzo dużo podobieństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też bardzo ciekawa propozycja, wcześniej byłem zaciekawiony find 5. Aktualnie nadal zastanawiam się czy warto wydać dużo na lg g2, czy szukać czegoś słabszego, ale nadal mocnego typu motorola moto g, właśnie wyżej wymieniony oppo, albo lenovo a820, który obsługuje dodatkowo aero2, do którego kartę posiadam już długi czas. Jednak 1400 zł, a 700 zł to wielka różnica dla mnie.

Tyle już telefonów przeglądałem, że głowa mała. Liczyłem na obniżone ceny nexusa 4, ale z tego co widzę na allegro, nexus 5 bardzo spadł z ceny i jeżeli nexus to w tym momencie tylko 5. Czwórka trzyma się ceny zbyt mocno. Brałem pod uwagę Optimus G, LG 4x hd. Temat założyłem prawie miesiąc temu, a nadal nic nie kupiłem. Ale teraz jestem zdecydowany na kupno, mój aktualny telefon został całkowicie rozwalony w wypadku, teraz wróciłem chwilowo do starej, dobrej nokii e51.

Też nie jest to najgorsza propozycja http://www.zopomobileshop.com/en/198-zo ... phone.html

Nie mam na myśli tylko tego modelu, ale ogólnie firme Zopo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...