Skocz do zawartości

3D touch / siła nacisku


Maniek 1001

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
48 minut temu, solfuga napisał:

Ciekawostka: Mi5s w wersjach z mniejszymi pamięciami również ma wyświetlacz obsługujący 3D touch. Wypatrzyli to już na xda. Ściągnąłem aplikację do testowania tej funkcji i rzeczywiście - działa i rozpoznaje różne siły nacisku.

to na cholere oni to blokuja? przecież i tak nikt nie będzie dokładał żeby mieć bezużyteczny force touch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: Mi5s w wersjach z mniejszymi pamięciami również ma wyświetlacz obsługujący 3D touch. Wypatrzyli to już na xda. Ściągnąłem aplikację do testowania tej funkcji i rzeczywiście - działa i rozpoznaje różne siły nacisku.

dasz jakiś link do poradnika?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Elderbary napisał:


dasz jakiś link do poradnika?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Poradnik? Na razie rozpoznano istnienie tej funkcji, użyteczności - póki co - nie ma.

Więcej info tutaj: http://forum.xda-developers.com/mi-5s/help/force-touch-feature-unlocked-3-64-mi-5s-t3500035/page3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. O to mi chodziło. 

Bo z ciekawości chcę sprawdzić czy np. model 128 nie jest którymś z tych:

   case $platform in
       "Liquid")
           type="liquid"
       ;;
       "Fluid")
           type="fluid"
       ;;
       "MTP")
           type="mtp"
       ;;
       "Dragon")
           type="dragon"
       ;;
   esac

Znalazłem to w romie. Czasem w ramdisku powtarzają się odwołania do tych platform. Ciekawe czy wszystkie to MTP czy np. model 128 to Dragon lub czy platforma ta sama ale soc_id inny. Z tym dotykiem to nie znalazłem nic jednoznacznego w romie i ramdisku. Prawdopodobnie wykrywanie wariantu i ładowanie sterowników z force_touch odbywa się w kernelu a tam już się nie dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste... jak już ktoś podał 3/64 to nie podawajcie mi tego samego...dublowanie postów..

Dobra juz nie trzeba... wszystkie modele mają MTP/305. To by oznaczało, że jednak kernel gdzieś głęboko sprawdza pamięć i ładuje odpowiednio sterownik ekranu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2016 o 09:59, Acid napisał:

To oczywiste... jak już ktoś podał 3/64 to nie podawajcie mi tego samego...dublowanie postów..

Dobra juz nie trzeba... wszystkie modele mają MTP/305. To by oznaczało, że jednak kernel gdzieś głęboko sprawdza pamięć i ładuje odpowiednio sterownik ekranu. 

Czyli jest szansa na odblokowanie np. w wersji 4/32 dotyku 3d?

 

I jeszcze pytanko, kiedy można się spodziewać androida 7.0 do mi5s'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...