Skocz do zawartości

Wiesza się i nie chce się uruchomić ?


Renegade

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel, kupił ostatnio żonie na urodziny w TECHNOSie tam też odblokowali i wrzucili jakąś wersję rozwojową wszystko fajnie ale telefon już parę razy się zawiesił lub wyłączył i nie chciał się włączyć, pomaga Power + vol up, jeszcze trochę, a skończy się to rozwodem dla niego :-D

Ktoś poleci jakąś stabilną wersję romu nie musi być najnowsza byle wszystko działało. No i teraz pytanie bo nie wiem jak to jest w przypadku odblokowanych, aktualizacje robimy tylko z recovery czy z pozycji aplikacji też się da wskazując wcześniej ściągnięty plik z pamięci telefonu?

No i kolejne pytanie i chyba najważniejsze czy takie zachowanie to wina romu czy może coś gorszego i telefon na gwarancji trzeba będzie odesłać ?

tapatalk32.png

Powered by MI4C

 

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie powrócę do tematu bo umierający telefon wraca jak bumerang, chciałbym wrzucić nowszy soft i teraz tak:

Obecnie jest tam: Miui 8.1 by xiaomi.eu 6.10.20 wrzucone i odblokowane BL przez firme technos, czy najnowszy rom 7.2.9 z naszej strony będzie OK ???, i jak wrzucić aby nic nie zablokować, czy z pozycji aplikacji Aktualizacje mogę normalnie wskazać plik zip i dokonać aktualizacji, czy muszę przez TWRP jeżeli tak to przez to co tam jest (3.0.2.0 -  Sukran) czy muszę je zmieniać czy coś ??

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierasz najnowszą aktualizacje na telefon potem wchodzisz w aktualizacje klikasz trzy kropki i wybierasz zainstaluj z pliku ZIP i ROM się instaluje. Yh tel od technosa mam od nich redmi 3S i okazało się że źle mi odblokowali bootloader i przez co mój tel się uceglił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miało być nie bój, a tu kaplica, telefon zaczął aktualizację i nie wiem na czym skończył bo kumpel wyszedł, jak przyszedł telefon czarny, przy trzymaniu power logo miui mignie na chwile i gaśnie, do recovery nie idzie wejść, jedynie co działa to fastboot.

Co jest nie tak ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwne to wszystko. No cóż odpal fastboot w tel i wgraj twrp z kompendium wiedzy o redmi 3S link poniżej i jak odpalisz twrp wyczyść tel i wgraj na czysto najnowszą aktualizacje xiaomi.eu nazwa kodowa redmi 3S to land i mam nadzieję że pobrałeś właściwy rom

 

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królika mam ale mam takie komunikaty przy próbie wrzucenia samego twrp:

 

Trwa flashowanie TWRP...
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (29384 KB)...
OKAY [  0.928s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 0.932s

To juz koniec - jezeli powyzej widzisz napis "OKAY", twoje TWRP wgralo sie popra
wnie
Teraz nastapi restart telefonu do TWRP.
Uwaga - przy pierwszym uruchomieniu zmiany w jego konfiguracji (np zmiana jezyka
) nie zostana zapisane.
Polecam uzycie opcji reboot - recovery!
Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .
downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.927s]
booting...
FAILED (remote: unlock device to use this command)
finished. total time: 0.930s

Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

WTF ???

 

Czy ktoś z okolic Katowic pomógłby postawić tego Redmi ?

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to w takim razie twrp odpada. Wgraj global dev przez mi flasch tak jak to jest napisane w kompendium wiedzy z opcją flasch all i będzie teraz dobrze. Tylko wgraj go przez tryb fastboot. Chyba że tel jak umnie był źle odblokowany to umnie właśnie to zadziałało po setnym razie wgranie przez fastboot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie trzeba wejść na poziom wyżej i skombinować kabelek deepflach i wymusić na nim przejście w tryb downoload. Ten technos to mam podejrzenie że on odblokowuje telefony metodą nieoficjalną i dlatego potem są takie problemy jakie nie powinny mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Renegade napisał:

Królika mam ale mam takie komunikaty przy próbie wrzucenia samego twrp:

 


Trwa flashowanie TWRP...
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (29384 KB)...
OKAY [  0.928s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: Partition flashing is not allowed)
finished. total time: 0.932s

To juz koniec - jezeli powyzej widzisz napis "OKAY", twoje TWRP wgralo sie popra
wnie
Teraz nastapi restart telefonu do TWRP.
Uwaga - przy pierwszym uruchomieniu zmiany w jego konfiguracji (np zmiana jezyka
) nie zostana zapisane.
Polecam uzycie opcji reboot - recovery!
Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .
downloading 'boot.img'...
OKAY [  0.927s]
booting...
FAILED (remote: unlock device to use this command)
finished. total time: 0.930s

Aby kontynuować, naciśnij dowolny klawisz . . .

WTF ???

 

Czy ktoś z okolic Katowic pomógłby postawić tego Redmi ?

w Rybniku jest gość co ci to zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...