Skocz do zawartości

Pękniety Wyświetlacz , Dotyk Działa


Artixx780

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , tydzień temu pękł mi ekran w tym telefonie bo upadł mi i zawadził o kąt betonu  i połowa ekranu pękła tzn dotyk działa na całym wyświetlaczu , i mam pytanie bo znalazłem na allegro takie coś http://allegro.pl/lcd-wyswietlacz-digitizer-xiaomi-redmi-note-2-i6027451472.html  i czy mogę stad kupować ? czy inne aukcje ? w serwisie komórkowym mi to wymienia jak im dam ten wyświetlacz ? a i pytanie czy ten telefon ma polaczony wyświetlacz z dotykiem czy sam wyświetlacz niestety niewiem co to digitizer , samemu nie będę wymieniał napewno, z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digitizer to warstwa dotykowa, która od paru lat jest w szkle, by zmniejszyć ilość warstw nad wyświetlaczem i tym samym zwiększyć jego jasność. Wymiana samego digitizera jest praktycznie nie możliwa. Poza tym coraz częściej digitizer jest już razem z wyświetlaczem, jak w tym telefonie. Możesz kupić sam wyświetlacz jak w tej aukcji, ale serwis będzie musiał też podjąć się klejenia ramki do wyświetlacza. Na Allegro jest dostępny chyba tylko jeden ekran z ramką, w dodatku wysyłany z Chin, więc ja zamówiłem na Aliexpress, zapłaciłem 90zł, tylko jeszcze nie dotarł, choć zapłaciłem 14 listopada, więc niedługo powinien dojść. Nie wszystkie serwisy chcą się podjąć takiej naprawy z klejeniem, a jak wyświetlacz ma ramkę, to raczej nikt nie powinien odmówić wymiany, chyba że boi się naprawiać chińczyka.

Najpierw idź do serwisu i zapytaj się czy w ogóle podejmą się wymiany wyświetlacza jeśli trzeba go kleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany Byłem Dziś w Serwisie i powiedzieli że podejmą się wymiany wyświetlacza z klejeniem ramek  tylko że mi przekazali że jak ten wyświetlacz który im dam będzie jakieś marnej jakości bo tak się zdarzają teraz to nie odpowiadają jak coś pęknie oni robią ostrożnie tak jak mi mówili i  ze względu na jakość  twierdzili ze nie zawsze są idealne zamienniki. Niechce na marne wydać 100 zł , mógłbyś podać linka do Aliexpress gdzie ty kupowałeś ? być może wiesz lepiej :D dzięki z góry

Edytowane przez Artixx780
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi polecił ktoś z forum ten wyświetlacz: https://www.aliexpress.com/item/LCD-screen-display-touch-digitizer-with-frame-For-Xiaomi-Hongmi-Note-2-Redmi-Note-2-5/32490226024.html

Póki co czekam kiedy dotrze, a czytałem na forum, że są korki na lotniskach w Chinach i wysyłka się wydłuża. Od 18 listopada widnieje jako wysłane z Shenzen.

Zdecydowałem się na ten po przeczytaniu feedbacków, większość jest zadowolona, choć zdarzają się wpadki, no ale taki urok zamienników. Póki co czekam.

Cena przy dzisiejszym kursie dolara to już ponad 108zł.

A serwis powinien brać pełną odpowiedzialność za swoją pracę, nie zależnie od tego jakiej jakości jest produkt i jeśli coś spartoli, to powinien wyrównać poniesione straty lub doprowadzić do prawidłowego stanu. Jeśli dajesz specjaliście telefon i nowe części, i mówi że nie będzie odpowiadał za swoje czyny, to równie dobrze można dać jakiemuś znajomemu, który zrobi to za piwo, zaoszczędzisz stówę. :blink: Serwis może nie odpowiadać za np. jakość produktu, gdyż nie jest jego producentem i sprzedawcą (jeśli masz swoje części), ale nie za swoje usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W końcu po dwóch miesiącach wyświetlacz doszedł!!! :D Piszę minutę po przeprowadzeniu testów po operacji wymiany i teraz pierwsze wrażenia.

Wyświetlacz jest w całości z ramką, tak jak na foto w ofercie. Jakość? Dobra, praktycznie nie widać różnicy pomiędzy oryginałem, a tym, może podświetlenie przycisków jest delikatnie słabsze, ale dla mnie to nawet lepiej, w ciemności czasem dawały za mocno po oczach. Kolory są bardzo dobre, jasność również, kąty widzenia są naprawdę niezłe, chyba nawet lepsze niż w oryginale! Dotyk działa na całej powierzchni, przedni aparat foto i czujniki są na swoim miejscu. Resztę sprawdzę później, jak się sprawuje w ciągu dnia, ale myślę że będzie dobrze.

Teraz krótko o wymianie. Rozebranie telefonu jest bardzo proste, wystarczy poodkręcać śrubki krzyżakowe (warto mieć dobrej jakości śrubokręt precyzyjny, by nie uszkodzić śrubek), podważyć cienką ramkę w okolicach baterii, dalej reszta powinna łatwo odskakiwać. Elementy na płycie głównej są na wciskanych złączach i wsuwanych taśmach, jeśli ktoś nie wie jak zdemontować, to można obejrzeć któryś z filmików na Youtube (dissasembly, teardown, replace coś tam...). Aparaty i anteny są również łatwo demontowalne, potem wystarczy odkręcić płytę główną na dwóch śrubkach. Teraz najważniejsze wskazówki. Warto przygotować suszarkę lub coś do podgrzewania. Kilka elementów jest przyklejonych do ramki tzn. przyciski boczne, taśma od silniczka wibracji, naklejka pod baterią, taśma łącząca dolną płytkę główną z górną płytą główną. Te elementy warto dobrze podgrzać, wtedy łatwo się odklejają i nie ma problemów z ich ponownym przyklejeniem. Przekładamy wszystkie elementy, przyciski boczne, głośniczki, kamerki, płyty, antenę, wcześniej tylko usuwamy folie zabezpieczające i przyklejamy taśmy oraz jakąś kostkę, przyklejamy folię z informacjami z pod baterii, składamy całość, skręcamy i gotowe. Potem warto sprawdzić działanie wszystkich podzespołów wklepując *#*#6484#*#* i wykonując testy. I to wszystko, wystarczy dobry śrubokręt, coś podważenia plastików, pęseta lub coś cienkiego do odczepiania taśm i elementów oraz trochę wprawy, chęci i pół godziny do godziny czasu.

Jedyny minus tego wyświetlacza, to brak jednego otworu do wkręcenia śrubki od płyty głównej, tej przy antenie. Obawiałem się czy nie będzie zbyt luźna, ale jest ok, na jednej śrubce też się trzyma, a całość i tak dociska plastikowa obudowa, jest dobrze, nic nie brzęczy, nie trzeszczy, nie rozłącza.

@Artixx780

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mgcompany Dzięki za Odpowiedź i napisanie tuta :D  , Wyświetlacz zamówiony co do wymiany lepiej pójdę do serwisu polecanego w moim mieście , gdyż naprawdę niechce czegoś "spieprzyć" a nigdy nie bawiłem się w takie coś  i kupować 2 telefonu chociaż z drugiej strony oni też się podejmują wymiany i wydaje mi się ze zrobią to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...