Skocz do zawartości

Nagrywanie rozmów


Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI: Galaxy S3 / MIUI 4.2.14 (4.2.2)

Jakim użytkownikiem jesteś? -- używam MIUI od pewnego czasu

Opis znalezionego błędu

Co rusz mnie coś nieprzyjemnie zaskakuje. Najpierw wycięło SMSy, a teraz problem z nagrywaniem rozmów. Ucieszyła mnie ta opcja i miałem ją od początku włączoną. Zawsze to lepiej mieć nagraną rozmowę na wypadek problemów z klientem, czy żeby np. odsłuchać raz jeszcze, kiedy podczas rozmowy padło dużo informacji trudnych do zapamiętania, a nie byliśmy w stanie się wtedy odpowiednio skupić.

Co czas jakiś przenosiłem wiadomości do kompa, żeby niepotrzebnie nie zapychały mi przestrzeni w telefonie. Raz czy dwa odsłuchałem dla pewności – wszystko było ok. No i kiedy teraz akurat są mi potrzebne dwie rozmowy – skopiowałem jak leciało do kompa, żeby łatwiej posortować czy odszukać. Przeglądam katalog (już ten docelowy, w kompie) w Total Commanderze, a tu… załamka! :(

Okazało się, że wszystkie rozmowy od 12 października ubiegłego roku mają rozmiar 144 bajty (w środku tylko nagłówek codecka Lame (MP3)). Jakby tego było mało – pliki z tych niby nagrań (bo i tak nic w nich nie ma), istnieją tylko do czasu ostatniej aktualizacji (21 lutego). Od tego czasu nie nagrał nic. Dla pewności sprawdziłem opcję rejestracji rozmów – jak wół jest włączona i zaznaczona opcja „nagrywaj wszystkie rozmowy”. Q! Szlag by to, bo akurat dwie rozmowy z przed dwóch dni byłyby ważnym dowodem w istotnej dla mnie sprawie. :(

Czy ktoś się z tym jeszcze spotkał, czy tylko mnie znowu taki pech dopadł?

Logcat

Dodatkowe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz Q!

No to zwyczajnie musiałem przeoczyć albo uznać to za chwilowe.

Zdune poradź proszę – wracać do 4.1.1, czy może jest szansa na szybki powrót nagrywania? I czy to nie będzie problemowy downgrade przy moim obecnym 4.2.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak z grubsza o to mi chodziło. Tyle, że w ustawieniach przywracania kopii niewiele mam możliwości. Apki i i ustawienia, oraz rejestr połączeń, SMSy, ustawienia wifi, notatki – to chyba nie będzie miało żadnego wpływu na pracę niższej wersji ROMu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że temat jeszcze nie zamknięty. Udało się w miarę bezproblemowo wrócić do 4.1.1, i bardzo Wam Panowie dziękuję za powyższą pomoc.

Jednak człowiek przyzwyczaja się do dobrego. Bo tak właśnie teraz odbieram port dla S3 na 4.2.2. Zakładałem, że port będzie sprawiał nieco więcej problemów, ale (nie pamiętam co mnie do tego przekonało) zdecydowałem się na przesiadkę. Do powrotu zmusiła mnie oczywiście istota tego wątku, czyli brak nagrywania rozmów.

Niby wszystko zrobione „po bożemu”, ale to już jednak mocno się różni od 4.2.2. Wszystko jakieś takie powolne, ociężałe. Częste lagi, ciągłe kilkusekundowe czekanie na „ładowanie pulpitu” (czasami nawet po wyjściu z listy połączeń, czy SMSów), czasami nawet trzeba zaczekać aż się pojawią nazwiska przy numerach (na liście połączeń)… Macie jakieś pomysły, co może być przyczyną takiego zachowania tej wersji (4.2.28 na 4.1.1)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kurcze nie pamiętam, żeby (mając 4.1.1) co chwila przy powrocie do pulpitu, pokazywało się pusta tapeta i kilkusekundowe kręcenie kółeczkiem, zanim ujrzałem ikony. :(

Na testowanie różnych kerneli to ja zbyt głupi jestem. :| To tak, jakbyś mi zaproponował zaprojektowanie nowej wersji zderzacza hadronów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście tego ładowania pulpitu nie mam, ale jak masz na ekranie byle jaki widget, który nie jest w autostarcie to zawsze będziesz tak miał.

Podobno adamkernel jest dobry, dodałem link do pobrania w opisie instalacji MIUI w s3 na miuipolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STweaks pojawiło się już samo po instalacji kernela. Fakt, ustawień sporo, nie wiem czy to ogarnę, ale po zastosowaniu najbardziej oczywistych i przeładowaniu systemu, „ładowanie pulpitu” pojawia się (jak na razie) tylko po czyszczeniu pamięci, a ogólnie jakby nieco płynniej wszystko działa (chociaż może być to subiektywne odczucie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...