Skocz do zawartości

Dotyk czasami nie działa


adrd

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu dostałem telefon z ibuygou, wszystko w nim działa, poza tym że co jakiś dotyk przestaje działać na jakieś 1-5 sekund. Zdarza się to co 5-50 minut, nawet kiedy ekran przestaje reagować to telefon nadal działa. Jakieś pomysły czym to może być spowodowane? Czy to możliwe że dotyk/ekran jest uszkodzony?

Kiedy dostałem paczkę to telefon nie był zbyt dobrze zapakowany i słychać było że się rusza, ale czy w przypadku uszkodzenia mechanicznego nie byłoby tak że dotyk w ogóle by nie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w info o telefonie w opcjach i 5 razy kliknij w wersję kernelu. Włączy się menu testowania i bodaj opcja 13 jest dotyk. Zobacz jak działa (rysują się linia pokazująca jak telefon widzi dotyk)

Z rzeczy softwarowych to dotyk bardzo poprawia włączenie double tap to wake up w opcjach.

Edytowane przez morwsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, morwsin napisał:

Wejdź w info o telefonie w opcjach i 5 razy kliknij w wersję kernelu. Włączy się menu testowania i bodaj opcja 13 jest dotyk. Zobacz jak działa (rysują się linia pokazująca jak telefon widzi dotyk)

Z rzeczy softwarowych to dotyk bardzo poprawia włączenie double tap to wake up w opcjach.

Dotyk działa idealnie, przynajmniej dopóki działa, bo kiedy się "zawiesza" to w ogóle nie działa, dodam że kiedy dotyk przestaje działać to wszystko inne, razem z dolnymi przyciskami dalej działa.

Double tap to wake up nic nie zmienia.

Zastanawiam się czy w ogóle telefon nadaje się do serwisu, bo jeżeli go tam przetestują to wyjdzie że wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam moi drodzy.

Od miesiąca jestem posiadaczem Mi5, zakupionym jako nowy w Gearbest. Bootloader odblokowany, telefon po zakupie niezwłocznie wyczyszczony z poziomu TWRP i zainstalowane stąd najnowsze MIUI. Niestety praktycznie od początku problemem stały się krótkotrwałe przerwy w działaniu dotyku. Telefon kilka sekund po odblokowaniu prawie zawsze na kilka sekund przestaje reagować na dotyk ekranu. Utrudnia to szybkie odpisanie na sms czy też otwarcie dialera. Często dzieje się to kilka razy z rzędu, z przerwami, tzn. działa, kilka sekund, nie działa przez 2, zadziała i za moment znowu zamiera na kilka sekund. Podczas długiego korzystania problem nie występuje. Przyciski boczne działają normalnie, gdy dotyk zamiera, można telefon zablokować i odblokować. Myślałem, że nowe aktualizacje MIUI pomogą, ale raczej jest coraz gorzej. Dużo czasu poświęciłem konfiguracji i zanim na nowo wszystko wgram, zapytam, co może być powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Spotkał się ktoś z Was z takim problemem, że od czasu do czasu przestaje mu działać dotyk (razem z klawiszami dotykowymi- podświetlenie klawiszy jak i  klawisz home działają bez problemu)?
Problem pojawia się w trakcie użytkowania telefonu jak i po wybudzeniu. Dotyk wraca do pracy po paru resetach.
Telefon zakupiony w październiku 2016 roku z Ibuygou. Zgłosiłem problem do supportu jednak we Wrocławiu brak czarnych wyświetlaczy i jedyne wyjście to wysłanie telefonu do Chin :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć od kilku dni mam problem z telefonem Xioami Mi5. Telefon czasami zaczyna wariować i automatycznie sam wybiera różne losowe foldery, pliki - nie wiem jak to do końca opisać. Może zamieszczę filmik na nim wszystko ładnie jest widoczne. Dodam, że to wariowanie występuje losowa potrafi pół dnia pracować sprawnie aż tu nagle zaczyna świrować...

Wersja MIUI: MIUI 8 Global 7.7.20

Telefon zakupiony w styczniu i nie sprawiał żadnych problemów aż do dzisiaj. Macie jakiś pomysł? Telefon zaczął wariować jakoś od 3 dni. Nie spadł, nie uderzyłem nim o nic. Skąd ten problem? Z góry dziękuje za pomoc!  

Edytowane przez Dobble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, galakty napisał:

1. Soft

2. Płyta główna mówi papa

Więc spróbuj najpierw MiFlash z funkcją flash all. Jak nie pomoże to wina sprzętowa.

Ehh oby to nie płyta główna bo nie widzi mi się wysyłać telefonu do Chin :?

Takie pytanie czy jak będę wykonywał tą funkcję flash all to wszystkie dane pójdą się je**ć? Czy jak w chmurze Xiaomi miałem zapisywane wszystkie zdjęcia to czy to również stracę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, galakty napisał:

Chmura to chmura, a pamięć wewnętrzna to pamięć wewnętrzna, nie wiem co masz skopiowane, a co nie. System i pamięć pójdą do kosza, a dane w chmurze sobie przywrócisz.

Okay dane zgrane. Zabieram się za flash all. Rozumiem, że tylko to wykonać softa nie zmieniać?

 

@galakty Mam problem z wykonaniem flash all. Zrobiłem tak jak było napisane w poradniku, trwało to zaledwie sekunde. 

Screen - https://scr.hu/qoa6B2

Telefon ponownie się nie uruchomił, musiałem wyjść sam z fast boota i ponownie włączyć telefon. Nic się nie stało. O co biega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tymon napisał:

@Dobble niestety mam dla Ciebie smutną wiadomość. Miałem podobny problem miesiąc temu. Nie pomogły żadne flash'e - wręcz było coraz gorzej.
Telefon 17 lipca wysłałem do Chin (ibuygou). Aktualnie czekam na informacje co się dzieje z telefonem.

A jak to u Ciebie wyglądało? Cały czas miałeś problem z dotykiem czy od czasu do czasu? Ile płaciłeś za przesyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotyk nie działał od czasu do czasu z tym, że problem występował coraz częściej i na dłuższy czas. Na dzień wysyłki przez 90% czasu prób zrobienia czegoś na telefonie dotyk nie działał. Podejrzewam, że to problem z taśmą łączącą dotyk z płytą bądź problem z samym dotykiem.
Przesyłka przy deklaracji wartości 70zł (zalecenie IBG - zadeklarować wartość przesyłki na 20$) kosztowała mnie 31,30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tymon napisał:

Dotyk nie działał od czasu do czasu z tym, że problem występował coraz częściej i na dłuższy czas. Na dzień wysyłki przez 90% czasu prób zrobienia czegoś na telefonie dotyk nie działał. Podejrzewam, że to problem z taśmą łączącą dotyk z płytą bądź problem z samym dotykiem.
Przesyłka przy deklaracji wartości 70zł (zalecenie IBG - zadeklarować wartość przesyłki na 20$) kosztowała mnie 31,30zł.

Dzięki za info! U mnie dzisiaj tylko raz ten problem wystąpił po przywróceniu ustawień fabrycznych, ogarnę jeszcze softa i zobaczymy. 

Jak coś już będziesz wiedział o swoich telefonie to możesz śmiało pisać! :)

Edytowane przez Dobble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po miesiącu i 7 dniach telefon wrócił do mnie z powrotem (są o wiele szybsi niż samsung - czekam już 11 miesięcy na galaxy alpha).
Niestety nie dostałem żadnej informacji co zostało wymienione ale najważniejsze, że działa. Dodatkowo dorzucili przejściówkę na polskie gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z dotykiem też się zaczął pojawiać. Z tym że przestaje działać tylko dotyk ekranu, reszta ok ale pomaga restart. Raz to zostawiłem i po pół godzinie zaczął działać. Zmieniałem romy, zrobiłem miflash all do miui.eu problem zostaje. Nie rozumiem bo skoro restart pomaga to jakby soft, coś jeszcze spróbować, jakiś miflash global, czy serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam od roku telefon Mi5 Pro zakupiony w Technois

Od kilku miesięcy co pewiem czas przestaje działać dotyk.

Mam TWRP 3.1.1.0 i zawsze najnowszą wersje MIUI Polska (próbowałem też global ale również zawiesza się dotyk)

Dotyk potrafi działać tydzień, kilka dni, godzinę lub zawiesza się co chwilę.

Zawsze pomaga restart.

Kupiłem ekran z ramką ale po zamontowaniu wogóle nie działł dotyk.

Po założeniu starego ekranu znów działe, ale co pewien czas się zawiesza.

Odesłałem tel do sprzedawcy ekranu, próbował z kilkona ekranami i na każdym nie działał dotyk.

Co może być powodem, macie jakieś pomysły?

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Siemaneczko Koleżanki, Koledzy, mój mi5 kupiony 2 lata temu też zaczął z dnia na dzień wariować, klika se co chce, dotyk raz działa raz nie działa, a jak działą to zupełnie losowo. Było przywracane do ustawień fabrycznych, była sprawdzana diagnostyka, a tam ciekawa rzecz. Diagnostyka przycisków - działają wszystkie poza MENU, który jak się przyciska to działa standardowo (czyli pokazuje wszystkie otwarte aplikacje jak na screenie), ale nie działa jak jak chce tego diagnostyka (czyli nie podświetla się na zielono). Diagnostyka touch sensor raz działa, a raz haczy co sekundę i mimo, że nie odrywam palca od ekranu to przerywa linię. Da się coś z tym zrobić? Czy kupić se nowy? Jak nowy to jaki polecacie? 

Screenshot_2018-09-29-15-20-59-775_com.android.settings.png

Screenshot_2018-09-29-15-22-01-627_com.miui.cit.png

Screenshot_2018-09-29-15-23-14-083_com.android.systemui.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...