Skocz do zawartości

Aparat- rozmyte i nieostre zdjęcia


krystian0330

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem z aparatem. Mianowicie chodzi o to, że wszystkie zdjęcia  oraz filmiki wychodzą rozmyte lub lepszym określeniem będzie to, że są całkowicie nieostre . Jedynie zdjęcia macro wychodzą tak jak powinny. Nie wiem co jest problemem ale próbowałem na wszystkich możliwych ustawieniach. Być może jest to kwestia oprogramowania, ale ciężko mi stwierdzić ponieważ jestem posiadaczem MI5 od kilku tygodni i nie mam porównania. 

W internecie spotkałem się z kilkoma takimi przypadkami na zagranicznych forach, ale nie znalazłem konkretnego rozwiązania problemu. Zdarzało się, że aparat złapał ostrość + wszystkie macro wychodzą dobrze, więc wydaje mi się, że nie jest to wina sprzętu, a oprogramowania.

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odkopuję temat, żeby nie zakładać nowego :) Otóż ostatnio spadł mi telefon z 1.5 m na nie fajne kafelki. Wszystko ok, tylko aparat jak u kolegi wyżej, zdjęcia makro robi ładniutkie tzn, ostre, problem pojawia się kiedy oddalę telefon od obiektu. Mam aktualny soft. Wyczyściłem aplikację aparatu, ale nic to nie dało. Miałby ktoś może pomysł czy wymiana modułu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Buka37 napisał:

Odkopuję temat, żeby nie zakładać nowego :) Otóż ostatnio spadł mi telefon z 1.5 m na nie fajne kafelki. Wszystko ok, tylko aparat jak u kolegi wyżej, zdjęcia makro robi ładniutkie tzn, ostre, problem pojawia się kiedy oddalę telefon od obiektu. Mam aktualny soft. Wyczyściłem aplikację aparatu, ale nic to nie dało. Miałby ktoś może pomysł czy wymiana modułu?

Ręcznie ostrzy czy też nie? Jeśli nawet manual focus nie działa, to wymień aparat, ale powodzenia w znalezieniu oryginalnego modułu... MiCenter, tam podbij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

No niby tak, ale warto się zapytać bo może komuś się takie coś zdarzyło i naprawił samodzielnie.

@galakty

OIS działa nienagannie.

Chyba sobie go rozłożę, bo przy nagrywaniu wywala i mówi, że brak połączenia z aparatem, może coś z pinem nie tak.

Edytowane przez Buka37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, odkąd dostała mi się wilgoć pod mojego mi5 która już wyparowała mam pewne problemy z aparatem, mianowicie aparat ma wielkie problemy z łapaniem ostrości z tylniej kamery, pomaga jedynie kombinowanie z odległością fotografowanego obiektu bądź puknięcie w tylnia część obudowy obok aparatu (?)

 

Bardzo prosił bym o jakąkolwiek pomoc, może woda pod obudową się znajduje bądź soft padł?

Pragnę zaznaczyć że używam tego samego roku ciągle, czyli global 8 stable ,poniżej wrzucam fotki przed i po 110ebede65c80453dac5c54718a4516e.jpg8622158b2884d5ec38efef5cbabf7b91.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...