Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania odnośnie instalacji MiuiPolska. W Minimal ADB and Fastboot pokazuje mi "device unlocked;  true" Domyślam się, że telefon został już wcześniej odblokowany (czekam już 7 dni na pozwolenie na odblokowanie BL) przez sklep lub inne nieznane mi siły. Więc jak teraz przypisuje się urządzenie do konta? Po prostu logując się na konto (bo jest już założone) z poziomu telefonu? Bardzo istotna dla mnie sprawa:czy karta sim musi znajdować w czasie instalacji (bo wyczytałem że niby musi) i czy można ją zmieniać w trakcie użytkowania (zmiana nr telefonu)? Telefon jest koleżanki która teraz wyjechała, jej karty sim obecnie nie posiadam a chciałbym wreszcie już zainstalować ten ROM. 

I jeszcze co mi zaprząta głowę. Mam BT już odblokowany w telefonie przez sklep, więc blokada nie przyszła na określone konto które zostało wysłane w zaproszeniu na odblokowanie. To pozwolenie jest przypisane do określonego konta gdzie w czasie instalacji synchronizuje z nim telefon dlatego zostaje odblokowany BL. Tak? A co jest w przypadku kiedy mam już odblokowany BT, i co teraz - przypisuje telefon do obojętnie jakiego konta? Bo teraz to się wzajemnie wyklucza. Albo telefon przypisujemy do określonego konta gdzie dostaliśmy pozwolenie, albo konto do telefonu, na którym jest już odblokowany BT.

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Morfeusz napisał:

Mam pytania odnośnie instalacji MiuiPolska. W Minimal ADB and Fastboot pokazuje mi "device unlocked;  true" Domyślam się, że telefon został już wcześniej odblokowany (czekam już 7 dni na pozwolenie na odblokowanie BL) przez sklep lub inne nieznane mi siły. Więc jak teraz przypisuje się urządzenie do konta? Po prostu logując się na konto (bo jest już założone) z poziomu telefonu? Bardzo istotna dla mnie sprawa:czy karta sim musi znajdować w czasie instalacji (bo wyczytałem że niby musi) i czy można ją zmieniać w trakcie użytkowania (zmiana nr telefonu)? Telefon jest koleżanki która teraz wyjechała, jej karty sim obecnie nie posiadam a chciałbym wreszcie już zainstalować ten ROM. 

I jeszcze co mi zaprząta głowę. Mam BT już odblokowany w telefonie przez sklep, więc blokada nie przyszła na określone konto które zostało wysłane w zaproszeniu na odblokowanie. To pozwolenie jest przypisane do określonego konta gdzie w czasie instalacji synchronizuje z nim telefon dlatego zostaje odblokowany BL. Tak? A co jest w przypadku kiedy mam już odblokowany BT, i co teraz - przypisuje telefon do obojętnie jakiego konta? Bo teraz to się wzajemnie wyklucza. Albo telefon przypisujemy do określonego konta gdzie dostaliśmy pozwolenie, albo konto do telefonu, na którym jest już odblokowany BT.

Telefon ma odblokawany BL, nie jest to przypisane do żadnego konta... 

Teraz po prostu bez żadnego logowania lecisz od 9 kroku w poradniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wielkie Dzięki. MiuiPolska jest już zainstalowane. Ale mam problem. Przy instalacji wkleiłem folder z ROM-em na kompie do telefonu za pomocą kabla i dało się wkleić, ale teraz, po instalacji, kiedy chcę to samo zrobić z dodatkami od Acida, to już nie da rady. Wcześniej i obecnie nawet nie widać folderów telefonu, choć wcześniej pomimo tego udało się wkleić - teraz już nie. Oczywiście mam włączoną funkcję wymiany danych przez usb. Zastanawiam się jak będę widział galerię w telefonie jeżeli będzie potrzeba transferu plików, obejrzenia galerii itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć debugowanie USB (klikasz w Informacje o telefonie 7 razy na wersję miui aż pojawi się komunikat Jesteś programistą, przechodzisz potem do dodatkowych ustawień -> opcje programistyczne -> debugowanie USB). U mnie działa. Ewentualnie wejdź do twrp i wtedy podepnij kabel do komputera.

 

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Debugwanie  miałem wcześniej włączone i nic, ale właśnie przez twrp jak napisałeś, foldery już były dostępne. Fajnie że jest jednak sposób na to, ale chyba nie o to chodzi, żeby tylko przez spec. program można było sobie zgrywać. Tym bardziej że telefon będzie obsługiwała kobieta, więc będzie to o wiele bardziej utrudnione. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? 

Poradnik jest świetny, wyprzedza z pytaniami, skrupulatny i należą się duże pochwały za poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Morfeusz napisał:

 

Debugwanie  miałem wcześniej włączone i nic, ale właśnie przez twrp jak napisałeś, foldery już były dostępne. Fajnie że jest jednak sposób na to, ale chyba nie o to chodzi, żeby tylko przez spec. program można było sobie zgrywać. Tym bardziej że telefon będzie obsługiwała kobieta, więc będzie to o wiele bardziej utrudnione. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? 

Poradnik jest świetny, wyprzedza z pytaniami, skrupulatny i należą się duże pochwały za poświęcony czas.

A moze sprobuj tak jak na dole poradnika jest zresetowac ustawienia SELinux

edit.

*) Uwaga! dla osób, które często po świeżym zainstalowaniu, lub aktualizacji systemu miuipolska/xiaomi.eu mają błędy np. z aplikacją aparat w smartfonie oto rozwiązanie problemu (Naprawa ustawień SELinux):

Wchodzimy w TWRP (Recovery): dostaniesz się już tam z poziomu systemu w smartfonie wchodzisz do folderu: Narzędzia -> Aktualizacje -> klikasz w trzy pionowe kropkiw prawym górnym rogu -> Uruchom w recovery] następnie wybieramy uruchom ponownie. Gdy już smartfon uruchomi się w TWRP w głównym jego menu wchodzisz w opcję:Zaawansowane -> Uprawnienia -> Przesuń, aby naprawić - przesuwasz trzy niebieskie strzałki w prawo, na końcu wchodzisz w opcję Restart i wybierasz System co zrestartuje cię do systemu Miui8. Patrz poniższe screeny:

Edytowane przez SperQu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SperQu. Zrobiłem tak wg. tego poradnika zaraz po instalacji bo nie działał aparat  jednak  nadal nie było widać folderów. Ale wyłączyłem z powrotem debugowanie  i foldery są już widoczne. Dziękuje za pomoc. 

 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

moja wybranka stała się posiadaczką Redmi 4 Pro, czy szczęśliwą? Czas pokaże. Obecnie jest nieszczęśliwa bo przez lata pisania w poziomie nie jest w stanie przywyknąć do braku możliwości obrócenia ekranu w aplikacji SMS. Szukając rozwiązania trafiłem w to miejsce :) Ogromna kopalnia wiedzy - szacun! Chciałbym wgrać jej MiuiPolska/Xiaomi.eu ale nie jestem w stanie dojść co obecnie jest zainstalowane w telefonie a z tego co wyczytałem jest to istotne dla prawidłowej instalacji. W telefonie obecnie jest:

MIUI Global 8.2 | Stabilna

8.2.4.0(MBEMIDL)

Nie mogę nigdzie znaleźć czy to oficjalny GLOBAL czy jakiś modyfikowany. Mając to coś po odblokowaniu bootloaudera mogę przystąpić do instalacji MiuiPolska czy muszę wcześniej instalować China Dev (Developer)?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slimdick napisał:

@draco09 a może wystarczy inna aplikacja do sms, np. Wiadomości od Google ;) 

Gdyby tylko chodziło o brak obrotu to pewnie tak, ale z tego co czytałem polska wersja ma wiele więcej poprawek, no i można instalować dodatki jak klawiatura od Xperii, która dla mnie jest najlepszą z jaką miałem styczność. Ale fakt, przed tym jak postanowiłem wgrać polską wersję szukałem alternatywy dla aplikacji SMS z obsługą DualSim i w każdej było coś co ją dyskwalifikowało, w aplikacji wiadomości od google banał, ale istotny - brak informacji o tym, czy SMS został wysłany :?

Inna sprawa, jeśli mam nieoryginalny system to chcę się go pozbyć :) Właśnie trafiłem do tematu o GLOBAL ROM dla Redmi 4 Prime, i widzę tam na screenach, że ludzie również mają 8.2.4.0(MBEMIDL) więc chyba wszystko jest okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick jeśli tak to mój błąd, być może ostatnio to poprawili, pamiętam, że jeszcze niedawno był z tym problem. Tak samo jak z wysyłką MMS do większej ilości osób, co w przypadku tej aplikacji również ją dyskwalifikowało. Dzięki za info! No ale tematem nie jest kwestia aplikacji do SMS tylko wersja systemu, oryginalny czy śmieciowy :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady, jak nie bedzie miał problemu z odblokowaniem bootloadera  (bład 55%) to nikt w miarę ogarnięty z obsługą komputera nie powinien mieć problemu z resztą. Przynajmniej może spróbować odblokować bootloader. 

 

Ps. @draco09 nie wgrywaj tylko chine dev, w niczym nie pomaga a blokuje download mode i może być lipa. 

 

Jakiś czas temu po aktualizacji na miui 9 mam problem z internetem przez sieć, jest dużo wolniejszy i zasięg jakby słabszy, ktos miał podobnie?

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam 

Mam dość duży problem z 4pro zainstalowałem na czysto system z dnia 23 marca MIUI 8.3.22 i wszystko działa super oprócz mikrofonu podczas rozmowy telefonicznej 

Przez słuchawki mnie słychać podobnie jak na głośnomówiącym ale w przypadku normalnego użytkowania czyli przyłożenie telefonu do ucha mikrofon przestaje działać 

Dyktafon także działa 

Dodam że podczas rozmowy mikrofon jest włączona (nie wyłączam go) 

 

Jakieś propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie włącza ci się czasem wyciszenie mikrofonu podczas rozmowy?, też tak niestety często mam, bo przycisk jest umiejscowiony w newralgicznym miejscu, nic na to nie poradzisz, nie przytykaj po prostu telefonu za bardzo do ucha. Żeby się upewnić zrób diagnostykę telefonu tu masz poradnik https://miuipolska.pl/jak-wykonac-diagnostyke-miui/

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Mam pytanie po instalacji z global rom na miui PL przez twrp należy wykonać wipe by telefon ruszył ale może ktoś dokładnie napisać które wipe należy zrobić ? w twrp jest ich kilka a nie chciałbym uszkodzić czegoś nie potrzebnie, gdzies czytałem ze jakiś format może skasować imei ale nie wiem czy to w twrp czy jakimś innym programie ?

Edytowane przez dzeronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o mi8 :)

Lecz tam jest napisane, że nie robic wipe systemu ? ale skoro ja chce wgrać inny z globala na miui pl to czy oby nie trzeba robic wipe system ? i jeszcze jest format data a tam o tym nic nie jest napisane ?

Edytowane przez dzeronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...