Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

W tym ROM-ie jest możliwa zmiana DPI? A jeśli nie, to na jakim poziomie DPI jest ustawione? Standardowe DPI w czystym Androidzie jest dla mnie nieodpowiednie; wolę mieć więcej tekstu na ekranie, niż to jest domyślne - nie mam wady wzroku. ;) Druga sprawa - czytałem, że MIUI "gryzie się" z launcherami innymi, niż domyślnie zainstalowany. To prawda? Nie uśmiecha mi się używanie płaskiego interfejsu. Mógłbym się pewnie przyzwyczaić, ale po co..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎17 o 16:53, reynevayen napisał:

W tym ROM-ie jest możliwa zmiana DPI? A jeśli nie, to na jakim poziomie DPI jest ustawione? Standardowe DPI w czystym Androidzie jest dla mnie nieodpowiednie; wolę mieć więcej tekstu na ekranie, niż to jest domyślne - nie mam wady wzroku. ;) Druga sprawa - czytałem, że MIUI "gryzie się" z launcherami innymi, niż domyślnie zainstalowany. To prawda? Nie uśmiecha mi się używanie płaskiego interfejsu. Mógłbym się pewnie przyzwyczaić, ale po co..?

Używam Nova Launcher na miui 8.2.1.0 i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, że przy pierwszym podłączeniu do kompa udało się ustawić MTP i widziało telefon. Teraz natomiast nie widzi i nie da się tego oczywiście przestawić w opcjach programistycznych. Mogę w takiej sytuacji próbować przystąpić do dalszych kroków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie 

Zainstalowałem chine dev ostatnią wersje, aktualizowałem do  7.3.23. Wszystkie dane na koncie xiaomi się zgadzają. Zaznaczyłem co trzeba w developerskich. Telefon jest znajdowany w minimal ADB. Ciągle wywala mi błąd przy próbie odblokowania BL na 50%. Jakieś pomysły?

 

ps próbowałem zalogować sie do konta xiaomi w opcjach deweloperskich według instrukcji ale ciągle wywala mi błąd  86023: hardwareld

 

 

Żeby zainstalować stable global nie potrzebuje odblokowanego bl? Chyba nie uda mi się go odblokować więc może na globalu jakoś będe używał. Sprawdza się on? 

 

ps z jakiegoś powodu przestał mi odpowiadać w komputerze tryb fastboot i nie moge wejśc w download w rzeden sposób, zostałem uwieziony w china dev

 

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych mających problem z instalacją sterowników (nie wykrywany telefon, brak możliwości przełączenia w tryb MTP): sprawdźcie na portach USB z tyłu komputera. Kombinowałem na front panelu przez przeszło godzinę i nic, z tyłu poszło od razu.

@kdokamil może spróbuj chińskim MiSuite? Z anglojęzycznym też możesz najpierw, ale chyba za nowy telefon bo mi wyrzucało błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część wszystkim :)

Kupiłem redmi 4 pro od goldiego z Ali. Zastanawia czy jest możliwe, że miałem czysty soft wgrany, bo na taki wyglądał. Numer cztero cyfrowy i żadnego CN w globalnym sofcie.

Próbowałem wgrać china dev lecz za żadne Chiny nie mogłem tego wgrać. Edl mi nie działała, bo zaraz przy uruchomieniu edl uruchamiał się system. Posiłkowałem się mi pc suite, i przez to że jestem gapa wgralem ten sam system. Wyglądało to jakby potraktował te wgranie jak aktualizacje, bo nic mi nie usunęlo.

Po tak dziwnym zabiegu udało mi się na tym global odblokować bootloadera i wgrać xiaomi eu. Myślicie, że jest kombinowania i instalacji na nowo ROM china dev i powtórzyć procedurę? Na syfiastym miui mógłbym odblokować bootloadera?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze bo może komuś się przyda. 

Jak pisałem kilka postów wyżej zostałem "uwięziony" na china dev. Spróbowałem fleshować przez recovery według poradnika który przewija sie tu gdzieś w dziale, przy użyciu chińskiego oprogramowani. Niestety po tym zabiegu telefon zatrzymywał się na logo miui i koniec. Czekałem prawie półtorej godziny i nic. 

Znalazłem to i zadziałało. http://en.miui.com/thread-310325-1-1.html

wystarczy kawałek drucika i trochę zręczności 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, od goldiego właśnie dostałem 4 sztuki redmi 4 pro dla rodzinki, wszyscy mają wersję MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI), 
czli oryginał. rozumiem że można spokojnie używać fona bez obawy przed jakimiś bugami itp.? ew w przyszłości wgrać xiaomi.eu bo wystąpiliśmy już o odblokowanie bootloadera.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem telefon też od goldiego z taką wersja systemu. Osobiście miałem problem żeby wgrać na tym telefonie inny soft, ale ostatecznie udało mi się odblokować bootloadera i wgrać xiaomi.eu  W sumie najbezpieczniej będzie wgrać soft od nowa (takie moje skromne zdanie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaza napisał:

Ja dostałem telefon też od goldiego z taką wersja systemu. Osobiście miałem problem żeby wgrać na tym telefonie inny soft, ale ostatecznie udało mi się odblokować bootloadera i wgrać xiaomi.eu  W sumie najbezpieczniej będzie wgrać soft od nowa (takie moje skromne zdanie)

spoko, słyszałem że xiaomi eu dość dobrze chodzi, ale na globala też nie narzekają. Myślę o wgraniu xiaomi.eu, czekam na odblokowanie, ale czy mogę już bezpiecznie używać teleofnu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2017 o 20:20, efendi napisał:

- okej, Ci co nie mają TWRP odpalają fastboot'a a Ci co mają TWRP odpalają je, klikają wyczyść, zaawansowane, zaznaczają wszystko prócz SD, potwierdzają, czekają i dostają telefon w wersji zapalające się logo Mi w pętli. Przytrzymujemy POWER, telefon gaśnie po kilku dobrych sekundach i w tym momencie dokładamy mu VOL- licząc że uda się wejść w fastboot --> POWER + VOL+ już nie działa w tym przypadku, nie pokaże się WAM okienko z krzakami gdzie mamy do wyboru "download, recovery, PCBA test itp itd." Z tego kroku nie ma odwrotu ;)

- podpinamy telefon w trybie fastboot do komputera

- odpalamy MiFlash z opcją "jako administrator", wskazujemy folder (u mnie to C:\markw_global), klikamy refresh, telefon się wykrywa, na dole zaznaczamy "flash all" i klikamy na FLASH - modlimy się teraz przed ponad 200 sekund, żeby nie zabrakło prądu (stacjonarka) aż ujrzymy taki ekran.

58c2fc36b55b3_2017-03-1019_37_01-MiPhone.thumb.png.d73ebeab8759c47763888d0e8f3124e3.png

Telefon po chwili sam się uruchomi, pomieli, pomieli i dostaniemy w pełni działający najnowszy ROM'ik Global Stable.

 

 

Czy ta operacja przywraca stockowe recovery z Globala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś ma problem  przy 50% to niech sprawdzi jaka wersja systemu jest wyświetlana na anglojęzycznym oficjalnym forum xiaomi po wejściu w setting na dole strony. Przez dłuższy czas męczyłem się nad odblokowaniem bl a na forum wyświetlała mi się błędna wersja (dokładnie to wersja miuisyfu z jakim kupiłem fon, a byłem na devie). Nie wiem kiedy to sie zmieniło ale wczoraj sprawdziłem i nagle pokazało mi wersje globala jaką mam obecnie (długa historia, nie mogąc wgrać miui.eu przeszedłem na globala), stwierdziłem że spróbuje odblokowac bl i poszło od razu. Co prawda nie wiem jak i kiedy zmieniła się ta wersja w informacji na stronie, nie da się jej zmienić recznie ale warto sprawdzić. Być może ma to związek. 

Edytowane przez kdokamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kaffa napisał:

Nie polecam aktualizować do najnowszej wersji (7.4.6). Bootloop, następnie jak już system jakimś cudem wstanie to komunikat "System przestał odpowiadać" i tak w kółko.

Tak już jest od dłuższego czasu niestety, bynajmniej u mnie. Raz próbowałem z 7.2.16 na 7.3... nie wstał, trzeba było wrócić. Teraz na 7.4.6 to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis poraz kolejny odinstalowałem miui pl. Jak już aplikacja bankowa zaczęła mi błąd wywalać to się zacząłem zastanawiać. Nie ufam "hakerom" od miui pl. Kiedyś jak dosyć modny był program do rootowania Kingo Root , klocilem się z adminami dosyć dużego forum o androidzie , że kingoo root wyludza dane itp. Oni oczywiście twierdzili , że jest na 100 % bezpieczny, a ostatnio z ciekawości wpisałem kingoo root w google ...... :) Nie myliłem sie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem kilka dni temu Redmi4pro, z Allegro, telefon i sprzedawca ok.

Telefon posiada globala 8.1 stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI)

Wg sprzedawcy wszystkie aktualizacje będę miał dostępne, natomiast aktualizują mi tylko te z Google Play.

Gdy chce zaktualizować miui, to nie widzi aktualizacji.

 

Wcześniej miałem redmi3, i z racji złego softu (wgranego przez innego sprzedawcę) musiałem od nowa wgrać miui. Za pomocą flsaha dość prosto to się udało. Od tej pory telefon śmiga bez uwag, a aktualizacje (miui) są co tydzień czy dwa robione.

 

Dlaczego tak się nie dzieje z nowym Redmi4pro? Czy też mam wgrać nowe oprogramowanie? I które?

Z góry dzięki za pomoc!

 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fak. Znowu coś spieprzyłem. Nie pamiętam już jak to się robiło. Wgrałem jakiś nowy system Hm4pro, dodałem sieć domową i mi wyskoczyło że mam się zalogować na konto mi ale jakieś niemoje. I nie ruszy system bez tego... Co się stanie, jak zainstaluję chiński rom official? Mam teraz odblokowany bootloader.

Edytowane przez ThimGrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, si3wc4 napisał:

Witam.

Postanowiłem w końcu wypróbować xiaomi.eu i zastanawiam się tylko czy można na nim przywrócić kopię utworzoną w globalu...??

Zrobilem to co mowisz, czytnik zaczal wariowac, ale ogolnie dziala, wiec radze wracac przez MiFlasha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie, czy jeżeli już raz dostałem zgodę na odblokowanie bootloadera dla mojego konta to jest ono ważne dla dowolnego pod nie podłączonego telefonu?

Pytam ponieważ kiedy wchodzę na http://en.miui.com/unlock/index_en.html

prosi mnie o zalogowanie się na moje konto i od razu przenosi do pobrania aplikacji do odblokowania bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie,

po nieudanej walce jakiś czas temu postanowiłem że tym razem się nie poddam dopóki nie wgram MIUI PL.

Aktualnie wersja softu jaka jest na telefonie to MIUI 8 7.6.8 / Beta.

Postępując zgodnie z poradnikiem dotarłem do miejsca gdzie programem Miflash_unlock-en-2.3.724.7 dochodzi do 99%.

Następnie pojawia się komunikat, aby odczekać 72h jednak to wcale nic nie dało ;/

Jakieś pomysły co mogę z tym zrobić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nigdy nie bawiłem się w instalację ROM-ów więc nazewnictwo itp. jest mi także nowością, dlatego proszę o wyrozumiałość. Chciałbym się upewnić co do paru rzeczy.

1. MIUIPolska instalujemy po odblokowaniu na China Stable, China Developer, China Global Stable? Są jeszcze inne których nie wymieniłem? Pytam się, bo moja znajoma kupiła Redmi 4 Prime w Technosie, dziś sprawdziłem dokładnie co siedzi w telefonie i jest coś takiego: Miui stable 8.0.6.0. (MBECNDG). Z tego co udało mi wyczytać,jest to oryginalny  China Stable. Więc mogę na nim bez problemu instalować MIUIPolska po odblokowaniu bootloadera czy musi być w nazwie developer?

2.Podczas instalacji  ROMU wskazane jest aby "telefon był aktywny", tzn. że musi być włożona karta sim?

3. Bootloader jest przypisany do jednego konta. Tak? A jak z urządzeniami i kartą sim? Czasami dało się wyczytać, że także do karty właśnie i do telefonu.

4.Czy w poradniku programy pomocnicze w instalacji jak np. Miflash są aktualne i nadal można spokojnie je używać?

5. Zauważyłem że przewijają się w  wątkach MiFlash z tego linku https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

i MiFlashUnlock do odblokowywania bootloaudera. Rozumiem że to zupełnie dwa inne programy przeznaczone do czego innego?

6. Formatowanie dysku jak to się odbywa na PC to to samo co funkcja " Flash_all" w MiFlash? Usuwa całkowicie poprzedni ROM i wszystko co z nim związane - formatuje całą pamięć?

7. Kiedy MIUIPolska jest instalowany bezpośrednio na np. China developer, to po zakończeniu instalacji co dzieję się z tym drugim? Jest to jakby update czy jednak twrp czyści co było wcześniej?

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...