Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Musiek napisał:

Ile twoja paczka siedziała we francji? Moja od 21.01 się stamtąd nie rusza, zamówiona 17.01, wysłana 18.01. :/

 
 
 
 
2017-01-21 
【8】【Poland】 The shipment is being forwarded, please wait patiently 
2017-01-19 
【8】【Germany】 The shipment is being forwarded, please wait patiently 
2017-01-18
 【8】【France】 The shipment is being forwarded, please wait patiently.
2017-01-14
 【8】【France】 The shipment is being forwarded, please wait patiently.
Edytowane przez hajim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exzhibit97 napisał:

Mój Redmi 4 Pro który przyszedł dzisiaj ma wgrane oprogramowanie MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI). W tym przypadku jak wgrać MIUI Polska? 

Ja wgrałem wg. tego poradnika

https://miuipolska.pl/forum/topic/19878-tutorial-instalacja-miuipolskaxiaomieu-krok-po-kroku-dla-redmi-4-pro-aka-prime-high-version-332-gb-z-ibuygou/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, exzhibit97 napisał:

Mój Redmi 4 Pro który przyszedł dzisiaj ma wgrane oprogramowanie MIUI Global 8.1 | Stabilna 8.1.2.0 (MBEMIDI). W tym przypadku jak wgrać MIUI Polska? 

Pytanie podstawowe gdzie zakupiłeś to Redmi 4 Pro? Bo jeśli jest to oficjalny Global, a nie jakiś zawirusowany, modyfikowany R om udający tylko Rom Global, to może warto go trochę przetestować?

Wkażdym razie sprawdź sobie wpierw czy masz czasem odblokowany bootloader jak to zrobić znajdziesz na początku mojego tutoriala. Jak się okaże, że odblokowany to instalujesz TWRP punkt 9 w poradniku, jak zablokowany to instalujesz i uruchamiasz wpierw program MiFlash w nim flashujesz China Developer Rom > potem unlock bootloadera > instalacja twrp (aka Recovery) > instalacja miuipolska/xiaomi.eu

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bishop napisał:

Pytanie podstawowe gdzie zakupiłeś to Redmi 4 Pro? Bo jeśli jest to oficjalny Global, a nie jakiś zawirusowany, modyfikowany R om udający tylko Rom Global, to może warto go trochę przetestować?

Wkażdym razie sprawdź sobie wpierw czy masz czasem odblokowany bootloader jak to zrobić znajdziesz na początku mojego tutoriala. Jak się okaże, że odblokowany to instalujesz TWRP punkt 9 w poradniku, jak zablokowany to instalujesz i uruchamiasz wpierw program MiFlash w nim flashujesz China Developer Rom > potem unlock bootloadera > instalacja twrp (aka Recovery) > instalacja miuipolska/xiaomi.eu

Zakupiłem telefon na ibuygou.com. Na razie działa bardzo spoko, duży przeskok z Lumii 630. MIUI Polska rozważałem ale na razie zostanę przy tym bo nie ma większych niedogodności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, exzhibit97 napisał:

Zakupiłem telefon na ibuygou.com. Na razie działa bardzo spoko, duży przeskok z Lumii 630. MIUI Polska rozważałem ale na razie zostanę przy tym bo nie ma większych niedogodności :)

Jak IBG to nie masz się czego obawiać, system masz na 100% oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł z AliExpress xiaomi ze smieciowym romem jak sprawdziłem, bootloader zablokowany, czekam na odpowiedź xiaomi na moją prośbę... 

Mam jednak pytanie, tel dla żony, wiem nie będzie czasu na zabawę, jak u siebie... 

Potrzebuje rom z automatycznymi aktualizacjami, ew.  recznymi via TWRP ale nie wymagających kasowanie danych. 

Co polecacie? Dodam że zaczynam przygodę z xiaomi, jedyny epizod z miu to custom rom chyba na nexusie 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi, wiem że to dwa różne romy

Z romem EU pytałem czy przy aktualizacji czyści pamięć, ale już doczytałem w pierwszym poście tego tematu, ze nie... ale czy posiadając roota mogę też robić ręczne aktualizacje ?

Z Globalem chodzi mi czy posiadając TWRP i root zainstaluję aktualizacje automatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, art12 napisał:

Nie zainstalujesz twrp posiadając Global, więc nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi :)

Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

Dobra odnośnie globala, powiedzmy jak już odblokuję tel. mam TWRP instaluję Globala przez TWRP (da się) i TWRP znika ?

 

Teraz odnośnie xiaomi.eu, czy mając rota, zainstaluje aktualizacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, siwyyy77 napisał:

 odnośnie xiaomi.eu, czy mając rota, zainstaluje aktualizacje ?

Tak zainstalujesz, tylko po aktualizacji ponownie musisz wgrać roota (supersu) przez twrp.

Co do globala, to można wgrać przez twrp jak się zmodyfikuje jeden z plików odpowiadający za weryfikację w romie. Po wgraniu twrp nie zniknie, ale czy będzie ota to wątpię

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na stronie na której zgłaszasz prośbę o unlock masz tylko info, że wniosek przyjęto. Jak już dostaniesz zgodę to ta strona się zmienia i pisze coś z stylu, że można pobrać program. Sęk w tym, że ja czekałem kilka dni na sms i nic. Przypadkiem wszedłem jeszcze raz na tą stronę i ona się zmieniła. Pobrałem program i reszta wg poradnika - znaczy, że zgoda została udzielona. Do dziś żaden sms do mnie nie dotarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poproszę o podpowiedź. Dostałem właśnie swojego Redmi4Prime zamówionego od Goldiego. Chciałem, żeby nic mi nie instalował tylko zostawił oryginalny chiński ROM i elegancko przygotowałem się już do wgrywania xiaomi.eu zgodnie z tym poradnikiem, dlatego napisałem mu taką notkę no ale i tak zrobił po swojemu. Dostałem telefon z oryginalnym Globalem 8.1.2.0 (MBEMIDI) i zgłupiałem. Czy żeby wgrać xiaomi.eu muszę przejść procedurę taką samą jak dla syfmiui czyli -> wgranie china dev -> odblokowanie bootloadera -> wgranie twrp -> wgranie xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od 3 dni próbuję skłonić fona by poddał się bootloader, ale bez skutecznie. Wywala mnie na 50% w unlokerze.

Moje pytanie może dość banalne, ale - Czy w telefonie musi być obecna aktywna karta sim, podczas odblokowywania?

Co jeśli w telefonie jestem zalogowany na konto Xiaommi i google ? (nie wiem czy to ma znaczenie, bo probowałem już usuwać konto  google i tez zatrzymał sie na 50%)

próbowałem już wielu opcji, i wiele tutoriali, pomimo otrzymania zgody pozostawieniu konta xiao na sluchawce, zabawie z miCloud, nadal nie moge odblokować sluchawki.

Zauwazyłem ze w tutorialu jest napisane iz jesli nie aktualizowalem jeszcze fona z miui to mam to zrobic z poziomu narzedzia - aktualizacje i te trzy kropeczki - pobiez plik zip.

i faktycznie cos tam zaczal pobierac, tylko czy to jest konieczne jesli jestem na oficialnym globalu?

czy jest jakis sposob jak ustawic konto Xiaomi z ty w telefonie, zeby sie dogadaly (finddevice dziala znakomicie, wiec przez siec sie widza)

Dodam jeszcze ze windows 10 blokuje mi instalacje sterownikow i caly czas montuje fona jako kedam, - i tu moze byc problem, ale na win 7 tez sie wysypal na 50%, wiec juz nie mam pomyslu. Czy jest jakas paczka sterownikow ktore mozna wskazac recznie do instalacji telefonu?

jesli ktokolwiek moze pomoc, bardzo dziekuje

(ps. czy jesli w ciagu 30 dni nie odblokuje fona, to zgoda zostaje cofnieta?)

pps. i pytanie do znawców - czy r4p z globalem nadaje sie do pracy jako sluchawka? - wiem, ze wiele moze mnie ominac, ale jak nie uda mi sie z odblokowaniem, to tak na wszelki wypadek pytam, czy global z syfem od google jest znosny..

Edytowane przez jmik76
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jmik76 Jaki system masz? daj screena. Zakładam że masz oryginalny ROM Global. Możesz włączyć lokalizację i GPSa, zmień ewentualnie port USB w PC. Jak rozumiem opcje: Debugowanie USB i "Zdjęcie blokady OEM Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" zaznaczyłeś w ustawieniach programistycznych?

 

Cytat

Zauwazyłem ze w tutorialu jest napisane iz jesli nie aktualizowalem jeszcze fona z miui to mam to zrobic z poziomu narzedzia - aktualizacje i te trzy kropeczki - pobiez plik zip.

i faktycznie cos tam zaczal pobierac, tylko czy to jest konieczne jesli jestem na oficialnym globalu?

 

Nie zaszkodzi.

Cytat

Dodam jeszcze ze windows 10 blokuje mi instalacje sterownikow i caly czas montuje fona jako kedam, - i tu moze byc problem, ale na win 7 tez sie wysypal na 50%, wiec juz nie mam pomyslu. Czy jest jakas paczka sterownikow ktore mozna wskazac recznie do instalacji telefonu?

Zainstaluj sterowniki patrz punkt 6a w poradniku oraz zainstaluj program/y MiFlash patrz punkt 6 w poradniku.

Cytat

(ps. czy jesli w ciagu 30 dni nie odblokuje fona, to zgoda zostaje cofnieta?)

Nie, jedynie możesz odblokować jedno urządzenie na miesiąc.

Cytat

pps. i pytanie do znawców - czy r4p z globalem nadaje sie do pracy jako sluchawka? - wiem, ze wiele moze mnie ominac, ale jak nie uda mi sie z odblokowaniem, to tak na wszelki wypadek pytam, czy global z syfem od google jest znosny..

Na pewno jest lepszy niż ROM bez języka PL, a tym bardziej od wszelkich modyfikowanych romów, które mają masę wirusów i innego syfu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bishop napisał:

@jmik76 Jaki system masz? daj screena. Zakładam że masz oryginalny ROM Global. Możesz włączyć lokalizację i GPSa, zmień ewentualnie port USB w PC. Jak rozumiem opcje: Debugowanie USB i "Zdjęcie blokady OEM Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" zaznaczyłeś w ustawieniach programistycznych?

Mam oficjalnego Global 8.1.2.0 (MBEMIDI) - taki przyszedł od Goldiego.

Jest caly po polsku - naprawdę jeszcze nie trafiłem na cos nie przetłumaczonego - jesli chodzi o system, bo aplikacje to wiadomo, ze inna sprawa.

Wszystko zaznaczone wg poradnika - no jak po sznurku robie i zawsze na 50% sie wywala.

Spróbuję jeszcze z tym programem Miflash, moze jakies sterowniki zainstaluje.

a co do karty SIM - odblokowywaliście z karta sim w telefonie, czy bez?

 

Edytowane przez jmik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...