Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, jachu76 napisał:

Witam, kupiłem żonie Redmi 4 Pro , zakupiony na allegro, chcę wgrać miuipolska, soft jaki jest obecnie to Miui Global 8.0 Stabe (8.0.5.0 ) jest z języku PL
Na tym romie nie moge odblokowac bl, ktory powinienem wgrac ?

Raczej to co masz, to nie jest oficjalny Global ROM, który wyszedł niedawno, tylko coś co go udaje zastosuj się wpierw do tych poradników (podane niżej), aby wgrać na nim oficjalny China ROM Dev pobierzesz go z tego linka: http://en.miui.com/a-234.html pobierasz ten: Redmi 4 Prime Latest China Developer Version Fastboot File Download, potem (według np. mojego poradnika instalujesz TWRP i na końcu już miuipolska/xiaomi.eu) :

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

lub:

ewentualnie na przykładzie Redmi 3:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jachu76 napisał:

Witam, kupiłem żonie Redmi 4 Pro , zakupiony na allegro, chcę wgrać miuipolska, soft jaki jest obecnie to Miui Global 8.0 Stabe (8.0.5.0 ) jest z języku PL
Na tym romie nie moge odblokowac bl, ktory powinienem wgrac ?

Raczej to co masz, to nie jest oficjalny Global ROM, który wyszedł niedawno, tylko coś co go udaje zastosuj się wpierw do tych poradników (podane niżej), aby wgrać na nim oficjalny China ROM Dev pobierzesz go z tego linka: http://en.miui.com/a-234.html pobierasz ten: Redmi 4 Prime Latest China Developer Version Fastboot File Download, potem jak już będziesz miał zainstalowany china dev rom (to np. tak jak w moim poradniku odblokowujesz bootloader, instalujesz TWRP i na końcu już miuipolska/xiaomi.eu) :

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

lub:

ewentualnie na przykładzie Redmi 3:

Wpierw w programie Minimal ADB and fastboot v1.4 możesz sprawdzić czy masz zablokowany czy odblokowany bootloader w swoim Redmi 4 Pro:

sprawdzisz to komendami :

fastboot oem device-info

(będziesz widział np. status Device unlocked: true (prawda) lub false (fałsz). Jak masz odblokowany to możesz już postępować jak od punktu 9 mojego poradnika.

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Edytowane przez Bishop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przy Aktualizacje ->...-> Zainstaluj aplikację z pliku ZIP też uruchamia Wam się telefon w TWRP i musicie wybrać tam np. opcję Wyłącz lub Restart i dopiero po tym leci Wam aktualizacja? Na moim Mi4 po wybraniu w/w ścieżki telefon sam zainstalował aktualizację i nie musiałem nic naciskać w TWRP. Może mam coś źle ustawione w TWRP??

2. Zmiana ustawień w TWRP np. język godzina itp. nie zapisuje mi się. Co zrobić żeby TWRP pamiętało ustawienia?

Dzięki Bishop za ten post...Kawał dobrej roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
Nie tak dawno doszedł do mnie telefon zakupiony w Geekbuying.
Sprawdziłem wg opisu wersję i mam: MIUI Global 8.0 |Stabilna 8.0.5.0.0 (MBECNDG) czyli śmieciowy
Chciałem zrobić update systemu jak w pkt. 4 ale przy szukaniu aktualizacji pisze mi : brak dostępnych aktualizacji, a przy próbie pobrania :Nie można pobrać aktualizacji.
Aktualnie czekam na zgodę odblokowania bootloadera, ale czy bez aktualizacji mogę postępować wg dalszych kroków ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paulo300 napisał:

Witajcie
Nie tak dawno doszedł do mnie telefon zakupiony w Geekbuying.
Sprawdziłem wg opisu wersję i mam: MIUI Global 8.0 |Stabilna 8.0.5.0.0 (MBECNDG) czyli śmieciowy
Chciałem zrobić update systemu jak w pkt. 4 ale przy szukaniu aktualizacji pisze mi : brak dostępnych aktualizacji, a przy próbie pobrania :Nie można pobrać aktualizacji.
Aktualnie czekam na zgodę odblokowania bootloadera, ale czy bez aktualizacji mogę postępować wg dalszych kroków ?
 

 

Nie wpierw musisz w swoim smartfonie przywrócić oryginalny China Rom najlepiej w wersji Developer (skrót Dev). W powyższych komentarzach pisałem o tym. Lub tutaj masz poradnik niedawno stworzony dla Redmi 4 Pro ze śmieciowym systemem:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

od kilku dni czytam forum i dostaję mętlik w głowie. Do rzeczy: w końcu jestem posiadaczem redmi 4pro , fon przyszedł ze śmieciowym romem i zablokowanym bootloaderem.

Rom Redmi 4 Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download  MIUI Global 8.1 stabilna 8.1.2.0(MBEMIDI) wgrałem MiFlashem z flash all w trybie downlowad z przygodami  ponieważ pasek doszedł do końca i kaplica przez 20 min. zamknąłem MiFlash i w Minimal ADB and Fastboot dałem fastboot  reboot. system się zainstalował i śmiga .Aktualnie czekam na zgodę na odblokowanie bootloadera. Teraz moje pytania : 1.czy na tym globalu odblokuję bootloardera. 2. jeśli tak to czy po instalacji TWRP muszę wgrywać MIUI eu z MIUI Polska czy zostać na tym globalu, chodzi mi tylko o roota.  3 . jeśli mógłbym zostać na globalu to czy aktualizacje były by przez OTA i czy nie blokowałby się bootloader.

Proszę o wyrozumiałość. Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, gojoe napisał:

chodzi mi tylko o roota.  3 . jeśli mógłbym zostać na globalu to czy aktualizacje były by przez OTA i czy nie blokowałby się bootloader.

Jak chcesz koniecznie mieć roota, to rom eu, na globalu są problemy po wgraniu twrp (gryzie się bez modyfikacji romu), a bez twrp roota nie wgrasz. Można uruchomić twrp bez wgrywania na stałe tylko po to żeby wgrać zip-a supersu, ale też nie zawsze to wychodzi. Jakbyś został na globalu to aktualizacje były by przez OTA i nie blokują bl (jak sobie wcześniej odblokowałeś). Czy na tym globalu odblokujesz, to nie wiadomo, musisz spróbować. Na romach global dev to z reguły się udaje, na stable nie zawsze. Na china dev zawsze wcześniej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2017 o 19:11, sledzikk napisał:

1. Czy przy Aktualizacje ->...-> Zainstaluj aplikację z pliku ZIP też uruchamia Wam się telefon w TWRP i musicie wybrać tam np. opcję Wyłącz lub Restart i dopiero po tym leci Wam aktualizacja? Na moim Mi4 po wybraniu w/w ścieżki telefon sam zainstalował aktualizację i nie musiałem nic naciskać w TWRP. Może mam coś źle ustawione w TWRP??

2. Zmiana ustawień w TWRP np. język godzina itp. nie zapisuje mi się. Co zrobić żeby TWRP pamiętało ustawienia?

Dzięki Bishop za ten post...Kawał dobrej roboty...

Witajcie

U nie również zmiana ustawień w TWRP nie zapisuje się tzn po ponownym uruchomieniu telefonu i przejściu do TWRP od nowa muszę zmieniać np język na polski - czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gojoe napisał:

Dzięki wielki. Jedno pytanie na tym rom co mam nie mogę wejść w tryb DL czy ewentualnie China DEV wgram w trybie fastboot z flash all ?

Nie wgrasz bo masz zablokowany bl, a to uniemożliwia wgranie czegokolwiek w trybie fastboot. Musisz go wprowadzić w EDL (download). Jak już odblokujesz to potem będzie można już wgrywać w fastboot (tylko wtedy tak naprawdę nie ma po co)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, grzegorzp4 napisał:

Witajcie

U nie również zmiana ustawień w TWRP nie zapisuje się tzn po ponownym uruchomieniu telefonu i przejściu do TWRP od nowa muszę zmieniać np język na polski - czy to jest normalne?

U mnie też nie zapisują się ustawienia w TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Redmi2 napisał:

Pytanie po co jest w poradniku opcja wipe system? Ze puerwszy krok? Przeciez majac odblokowany btl, wgrane twrp i wgrywajac xiaomi.eu nie musimy tego robic...

Poprostu robimy install- wybieramy rom xiaomi.eu i swipe to instal, potem reboot to system.

Skonczy wracamy do twrp i robimy advanced wipe: data, cache, dalvik/art, internal storage i dajemy swipe a potem rwboot to system..

Proponowalbym to poprawic, bo wipe system moze przynosic erorry w twrp, a swierzaki nie beda wiedziec co i jak, zreszta bezsensowny krok, a dostaje bardzo duzo pw, czy napewno zaznaczamy wipe system...

W sumie nie wiem czemu do mnie skoro Twoj poradnik :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Przecież w żadnym miejscu nie napisałem o zaznaczeniu opcji wipe (czyszczenie) systemu (napisane i pokazane na screenie jest aby tej opcji nie zaznaczać właśnie). Kopia systemu jest jedynie zaznaczona przed zmianami.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Powinienes kopie dodac jako opcje poza poradnikiem, albo poradnik kopia zapasowa. Takim sposobem ludzje robi kopie np china dev lub syfmiui. Tylko po co? Dla mnie bez sensu i chyba nie tylko dla mnie bo ludzie swierzaki nie wiedza co robic.
Kopie dodaj alvo jako dodatkowa czynnosc np po zainstalowaniu juz xiaomi.eu lub jako pod tutek.
Przed instalacja xiaomi.eu bezsens. Przynajmniej dla mnie a wiele osob pisze do mnie, a ja nie wiem co tlumaczyc bo nie chce podwazac Twojego zdania. Napracowales sie przy poradniku, a ja tez nie czytalem go doglebnie wiec oceniac tez nie bede jako tako.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Fakt, czasem się takie rzeczy wydają intuicyjne dla średnio zaawansowanych, a dla laików już nie, chociaż z drugiej strony napisałem, że poradnik powstał w oparciu na nieśmieciowym romie china stable z IBG, a ta kopia miała być tak na wszelki wypadek jakby coś poszło nie tak z instalacją xiaomi.eu.

Edytowane przez Bishop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś MIUI.PL i mam duży problem. Po uruchomieniu apartatu jest komunikat: "Zamontuj wewnętrzną pamięć USB" uruchamiając apkę pliki i przechodząc do PAMIĘĆ nie ma żadnych plików i katalogów. Przy próbie założenia nowego folderu jest błąd "Nie można utworzyć katalogu" Apki pobierane z play store się instalują i uruchamiają. Telefon pokazuje 23GB dostępnej pamięci. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem dziś MIUI.PL i mam duży problem. Po uruchomieniu apartatu jest komunikat: "Zamontuj wewnętrzną pamięć USB" uruchamiając apkę pliki i przechodząc do PAMIĘĆ nie ma żadnych plików i katalogów. Przy próbie założenia nowego folderu jest błąd "Nie można utworzyć katalogu" Apki pobierane z play store się instalują i uruchamiają. Telefon pokazuje 23GB dostępnej pamięci. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szadock napisał:

Witam 

Dzisiaj dostałem sms od xiaomi że bootloader mam odblokowany ,ale jak sprawdziłem ponownie w programie adb to dalej mam napisane " device unlocked -false ".

I teraz nie wiem czy mam odblokowany telefon czy nie .

 

 

Przeczytaj dokładnie instrukcję od Bishopa

8. Program MiFlashUnlock uruchamiasz w trybie administratora (prawym przyciskiem myszy na ikonę programu i uruchom jako administrator) i tak jak w tym poradnikuhttp://tinyurl.com/zryled9 patrz od punktu 42. Postępujesz według wskazówek czyli : a) Akceptujemy postanowienia klikając "I Agree", b ) Logujemy się na nasze konto - koniecznie za pomocą ID - znajduje się ono pod naszą nazwą na koncie Xiaomi (https://account.xiaomi.com),  c) Aplikacja zacznie sprawdzać czy uzyskaliśmy "pozwolenie", pojawi się informacja, żeby podłączyć smartfon kablem micro USB z PC, co też oczywiście robimy, klikasz następnie w "Unlock". Czekasz cierpliwie, aż pasek postępu dobiegnie do 100% (trwa to dosłownie chwilę) i jeśli wszystko robiłeś po kolei tak jak to opisane powinieneś ujrzeć monit informujący cię o pomyślnym odblokowaniu bootloadera!

dopiero po tym sprawdź w programie ADB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 21:50, FromWP napisał:

Czy na tym globalu odblokujesz, to nie wiadomo, musisz spróbować.

Witam

Po trzech dniach od prośby o odblokowanie BL przyszła zgoda.Odblokowałem na global stabilna.Reszta według poradnika i swojego dośwadczenia  z TWRP.

Po kolei :  fon kupiłem z rom syf . na początek zainstalowałem MIUI 8 global stabilna MiFlashem z flash all w trybie downlowad . Na rom global założyłem MI konto i prośba że chcę MIUI polska.  Może komuś się to przyda.

Dzięki

FromWP

Dzięki wielki za świetny poradnik dla

Bishop

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gojoe napisał:

Witam

Po trzech dniach od prośby o odblokowanie BL przyszła zgoda.Odblokowałem na global stabilna.Reszta według poradnika i swojego dośwadczenia  z TWRP.

Po kolei :  fon kupiłem z rom syf . na początek zainstalowałem MIUI 8 global stabilna MiFlashem z flash all w trybie downlowad . Na rom global założyłem MI konto i prośba że chcę MIUI polska.  Może komuś się to przyda.

Dzięki

FromWP

Dzięki wielki za świetny poradnik dla

Bishop

 

Dzięki, cieszę się, że mogłem pomóc :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda u was sprawa głośności rozmów? Niby wszystko słychać, ale w sumie trochę słabo, a nie bardzo widzę ustawienie głośności rozmów. Jest dzwonek, alarm, głośność na głośniku - np. podczas oglądania youtube jest bardzo dobra, ale głośności rozmów nie ma...

Moja wersja MIUI 8.2 6.12.22 Beta - ściągam teraz HM4Pro_7.1.19_v8-6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ThimGrim napisał:

A jak wygląda u was sprawa głośności rozmów? Niby wszystko słychać, ale w sumie trochę słabo, a nie bardzo widzę ustawienie głośności rozmów. Jest dzwonek, alarm, głośność na głośniku - np. podczas oglądania youtube jest bardzo dobra, ale głośności rozmów nie ma...

Moja wersja MIUI 8.2 6.12.22 Beta - ściągam teraz HM4Pro_7.1.19_v8-6.0.

Jak na pewno już zauważyłeś jak naciśniesz klawisz "vol +" lub "vol -" to wysuwa się taka belka głośności muzyki/multimediów jak klikniesz na niej w prawym górnym rogu na taki trójkąt to wysuwają się pozostałe dwa paski regulacji głośności jedna rozmów chyba - symbol dzwonka i głośności budzika - symbol zegarko-budzika

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pewno już zauważyłeś jak naciśniesz klawisz "vol +" lub "vol -" to wysuwa się taka belka głośności muzyki/multimediów jak klikniesz na niej w prawym górnym rogu na taki trójkąt to wysuwają się pozostałe dwie zakładki regulacji głośności jedna rozmów chyba - symbol dzwonka i głośności budzika - symbol zegarko-budzika

Tę niby głośność mam niby na maksa, ale chciałbym (znaczy mój brat) głośniej. Jak dla głuchego :D. Bez włączania głośnomówiącego. Nie wiem w sumie, o co mu chodzi. Ale narzeka ,że to nie jest telefon dla głuchych.

Edit : te opcje na górnym + to

Ring volume

Alarm volume

Media volume

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tę niby głośność mam niby na maksa, ale chciałbym (znaczy mój brat) głośniej. Jak dla głuchego . Bez włączania głośnomówiącego. Nie wiem w sumie, o co mu chodzi. Ale narzeka ,że to nie jest telefon dla głuchych.Edit : te opcje na górnym + to
Ring volume
Alarm volume
Media volume

Głośność rozmowy ustawia się w czasie jej trwania. Sprawdzaliscie to ?

Wysłane z mojego Tab2A7-10F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w jakimś innym wątku, że można "zadzwonić" na jakiś #* cośtam i ustawiać jakoś poziom głośności, ale to na tym telefonie nie działało. Musi być jakaś możliwość zmiany tego, bo to nie jest kwestia tego, że głośnik sprawny, bo reszta chodzi głośno)(multimedia, głośnomówiący).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ThimGrim napisał:

Widziałem w jakimś innym wątku, że można "zadzwonić" na jakiś #* cośtam i ustawiać jakoś poziom głośności, ale to na tym telefonie nie działało. Musi być jakaś możliwość zmiany tego, bo to nie jest kwestia tego, że głośnik sprawny, bo reszta chodzi głośno)(multimedia, głośnomówiący).

Jak byś się dowiedział jak to zrobić, to daj znać, może jest jakaś aplikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ThimGrim napisał:

Widziałem w jakimś innym wątku, że można "zadzwonić" na jakiś #* cośtam i ustawiać jakoś poziom głośności, ale to na tym telefonie nie działało. Musi być jakaś możliwość zmiany tego, bo to nie jest kwestia tego, że głośnik sprawny, bo reszta chodzi głośno)(multimedia, głośnomówiący).

Sorry za dubla.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik Bishopa dobry, kawał dobrej roboty wykonane :)

Początkującym z Xiaomi i MIUI (jak ja :D), których nachodzą obawy "czy samemu wgrywać ROM" odpowiem- po przeczytaniu tutoriala Bishopa i polecanych przez niego stron- z ostrożnością, ale śmiało! Trzymając się poradnika i zdrowego rozsądku mało jest okazji, żeby coś setnie spartolić ;)

Nieco czasu trzeba poświęcić, ale.. będziecie lepiej rozumieli sprzęt na jakim pracujecie po samodzielnej instalacji softu.

Dzięki Bishop!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...