Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

To że się wylogowałeś, nie oznacza że dane z telefonu nie zostały na koncie do którego dane podawałeś wcześniej. Musisz to konto wyczyścić z poziomu telefonu a nie tylko się wylogować. Tutaj mniej wiecej od 4:50 masz jak to wyczyścić




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, @tomiq75, właśnie przed chwilą na to wpadłem, ale dzięki. :P
@bird1003 nie mam żadnego erase your personal Mi account info, jestem teraz na romie miui polska i ewentualnie mogę się zalogować na konto i tam jakoś usunąć urządzenie...

 

O w mordę... Czyli żeby teraz to konto usunąć to muszę znowu instalować china dev, unlockować telefon,usunąć konto i wgrywać miui polska? A, nie wszystko jest okej. Zalogowałem się na koncie xiaomi na telefonie, wylogowałem, zrobiłem wipe dalvik i teraz już początkowa konfiguracja nie zmusza mnie do logowania na moje konto xioami. Chyba karta sim musi być jeszcze do tego wyjęta. git. :D 

Edytowane przez ThimGrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi odblokowało bez problemów. I nie aktualizowałem. Znaczy próbowałem. Mam miui 8 .0.2.0, stable mcecndi dalem aktualizacje do 8.1.2.0. Coś tam pobrało, zrestartowało  telefon, mieliło ładowanie z 5 minut i wciąż była 8.0.2.0. W miedzy czasie dostałem sms z potwierdzeniem od chinczyka. Podlaczylem telefon kablem, dalem unlock i za pierwszym razem bez najmniejszych problemów poszło. Sprawdziłem jeszcze w adb i jest komunikat, ze fon nie ma boota. 

 

Teraz mam pytanie. Gdzie znajde trwp do Redmi 4 2/16 gb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zainstalować polskie MIUI. Niestety jak większość miałem problem z wykryciem urządzenia przez komputer. TRWP wgrałem normalnie, ale nie widziało już w moim komputerze z urządzenia Redmi 4 by zgrać roma na telefon. W menedżerze był aktywny jako Google Nexus android coś tam. Ale z pomocą przyszła karta pamięci. I wszystko działa jak należy.  Korzystałem z Twojego wyłącznie poradnika i jest git !

Ogółem mam wersję 16 gb, wolnego miejsca po świeżym wgraniu mam 10 gb z groszem. Jak skasować tą kopię zapasową starego systemu ? 

Edytowane przez D0minik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, D0minik napisał:

Udało się zainstalować polskie MIUI. Niestety jak większość miałem problem z wykryciem urządzenia przez komputer. TRWP wgrałem normalnie, ale nie widziało już w moim komputerze z urządzenia Redmi 4 by zgrać roma na telefon. W menedżerze był aktywny jako Google Nexus android coś tam. Ale z pomocą przyszła karta pamięci. I wszystko działa jak należy.  Korzystałem z Twojego wyłącznie poradnika i jest git !

Ogółem mam wersję 16 gb, wolnego miejsca po świeżym wgraniu mam 10 gb z groszem. Jak skasować tą kopię zapasową starego systemu ? 

Na wszelki wypadek zanim ją usuniesz, to skopiuj ją na dysk twardy kompa. Powinno się ją dać usunąć poprzez twrp lub usuniesz, gdy podłączysz redmi 4 kablem do PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poradnik, pierwszy raz mam do czynienia z Xiaomi i bez niego byłoby zdecydowanie trudniej :) 

Mimo wszystko nie poszło bezboleśnie, mianowicie najpierw urządzenie nie chciało się wyświetlić w MiFlashu - pomogło zwykłe wciśnięcie klawisza F5 by odświeżyć listę ;) 

Później klasyczny już chyba błąd przy 50%  - wszystko robiłem zgodnie z kolejnością, urządzenie było aktywne, aktualne itd. - zrobiłem restart komputera oraz włożyłem kartę SIM (wcześniej próbowałem bez) i wykonałem raz jeszcze próbę odblokowania - poszło w całości, niestety nie wiem co pomogło :P 

Później wszystko według poradnika, telefon na samym końcu dosyć długo się uruchamiał, pewnie z 5 minut ale wydawało się że to wieczność :P

Teraz już wszystko śmiga, oby jak najdłużej. Raz jeszcze dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się przywitać jak nowy członek forum.

Dotarł do mnie redmi 4 prime od goldiego sprawdziłem ma zablokowowany bootloader, jako ze od dwóch tygodni czekając na telefon czytam poradniki

poprosiłem o zgodę na odblokowanie którą dostałem po 4 dniach. Wiem ze  najpierw muszę wgrać  china dev  fajnie jakby ktoś napisał szczegółową procedure wgrania softu programem  miflash20160401 rozumiem ze w trybie edl.Pozdr

Edytowane przez Snajper83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MiFlash 2016.04.01 , Pobrałem "markw_images_6.12.22_20161222.0000.00_6.0_cn_9c95eb4297.tgz" wypakowałem teraz co wybrać w poszczególnych okienkach pod Browse i Advanced . Rozumiem ze tylefon w trybie  edl bo w tym poradniku wyzej  jest opisany tryb  fastboot.. 

Edytowane przez Snajper83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Snajper83 napisał:

Zainstalowałem MiFlash 2016.04.01 , Pobrałem "markw_images_6.12.22_20161222.0000.00_6.0_cn_9c95eb4297.tgz" wypakowałem teraz co wybrać w poszczególnych okienkach pod Browse i Advanced . Rozumiem ze tylefon w trybie  edl bo w tym poradniku wyzej  jest opisany tryb  fastboot.. 

Na tym 

filmiku patrz od min 3:50 masz pokazane jak uruchomić Redmi 4 Prime w trybie Edl.

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykrywa mi telefonu w miflashu, wciskam refresh i F5 i nic. Mam Windows 10 to może być przez to? System 64bit więc wgrałem tylko miflasha 64

Telefon normalnie się uruchamia i też podpinanie kabla daje dźwięk z windowsa że się podpina. W menadżerze urządzeń jest jakiś Le Mobile wykryty gdy jest podpięty pod fastboot.

EDIT:

Nie wiem co było przyczyną ale poszedłem na kompa dziewczyny i tam poszło bez problemu wszystko, tyle że tam jest W7 32bit :)

Edytowane przez PokaBobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2016 o 23:34, ayrt0n napisał:

Bishop a czy czasem punkt 1 i 6 się nie wykluczają. Tzn chodz mi o to że skoro flashujemy telefon to wtedy chyba odblokowanie przez Xiaomi jest zbędne. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

 

Jak masz fona z IBuygou to flashować (czyścić) wszystkiego w sensie systemu nie musisz, jedynie czyścisz chińskie aplikacje i inne niepotrzebne śmieci w TWRP, a bez odblokowania bootloadera nic nie zdziałasz również na fonie z iBuygou. Poradnik w skrócie, kolejność jest taka:

1) Logujesz się na konto Xiaomi w fonie.

2) Aktualizujesz system miui8 w fonie przez aplikację Updater. 

3) W smartfonie ustawiasz odpowiednie opcje programistyczne: Debugging USB oraz OEM unlocking.

4) Pobierasz programy i instalujesz sterowniki które są już w programach w tej kolejności: Minimal ADB and Fastboot v1.4, oraz (MiFlash) MiPhone20151028 (32 bit x86), oraz (MiFlash) MiPhone20160401 (64 bit).

5) Uruchamiasz fona w trybie fastboot podłączasz do kompa kablem micro USB, uruchamiasz Minimal ADB & Fastboot wpisujesz w nim komendy:

fastboot devices

, oraz

fastboot oem device-info

, aby sprawdzić czy urządzenie jest wykrywane prawidłowo, odłączasz fona.

6) Pobierasz i instalujesz MiFlashUnlock logujesz się w nim tymi samymi danymi jak na koncie Xiaomi w smartfonie, następnie przeprowadzasz procedurę odblokowania w MiflashUnlock.

7) Pobierasz program TWRP (aka Recovery) cofface_twrp_recovery_markw_1121.img kopiujesz i wklejasz do programu Minimal ADB and fastboot v1.4.

8) Uruchamiasz program Minimal ADB and fastboot, fona uruchamiasz w trybie fastboot podłączasz go do PC w.w. programie wpisujesz kolejno:

fastboot devices

, potem:

fastboot flash recovery cofface_twrp_recovery_markw_1121.img

i na końcu:

fastboot boot cofface_twrp_recovery_markw_1121.img

smartfon uruchomi się już z TWRP.

9) W TWRP robisz kopię systemu, potem czyścisz zbędne aplikację i inne chińskie śmieci (tylko nie czyścisz systemu!).

10) Pobierasz i kopiujesz do TWRP (Recovery) ROM MIUIPolska o oznaczeniu "HM4Pro" instalujesz go z poziomu TWRP.


Inaczej wygląda sprawa, gdy masz modyfikowany system miui8 ten np. od Goldiego (Goldwaya) z aliexpressu, wgrywasz ROM China z opcją "flash all' w MiFlashu (wtedy instalujesz China ROM i jednocześnie usuwasz poprzedni) patrz link:

 

Dnia 30.12.2016 o 09:13, PokaBobra napisał:

Nie wykrywa mi telefonu w miflashu, wciskam refresh i F5 i nic. Mam Windows 10 to może być przez to? System 64bit więc wgrałem tylko miflasha 64

Telefon normalnie się uruchamia i też podpinanie kabla daje dźwięk z windowsa że się podpina. W menadżerze urządzeń jest jakiś Le Mobile wykryty gdy jest podpięty pod fastboot.

EDIT:

Nie wiem co było przyczyną ale poszedłem na kompa dziewczyny i tam poszło bez problemu wszystko, tyle że tam jest W7 32bit :)

Zawsze można spróbować wgrać programy w tej kolejności: 1) Minimal ADB and Fastboot v1.4, 2) (MiFlash) MiPhone20151028 (32 bit x86), 3) (MiFlash) MiPhone20160401 (64 bit).

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i panie. Właśnie jestem po instalacji MIUI Polska na Redmi 4 Pro. Telefon kupiłem w IBUYGOU. Przy instalacji opierałem siętroche na tutorialu Acid'a i Bishop'a. Sęk w tym że bishop pisze o użyciu MIFlash'a. Ja natomist pominąłęm ten krok i twrp instalowałem z tutorriala Acida i wszystko śmiga jak ta lala :) Oczywiście telefon wcześniej odblokowany przez MiFlashUnlock po potwierdzeniu takiej możliwośći od Xiaomi. Także absolutnie polecam. Gdyby nie to forum i tacy ludzie jak Bartek to trzebaby było uczyc się krzaczków ;) Pozdrawiam i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU i oby wasze sprzęty w tym nadchodzącym roku sprawowały się jak najlepiej. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ayrt0n napisał:

Witam panowie i panie. Właśnie jestem po instalacji MIUI Polska na Redmi 4 Pro. Telefon kupiłem w IBUYGOU. Przy instalacji opierałem siętroche na tutorialu Acid'a i Bishop'a. Sęk w tym że bishop pisze o użyciu MIFlash'a. Ja natomist pominąłęm ten krok i twrp instalowałem z tutorriala Acida i wszystko śmiga jak ta lala :) Oczywiście telefon wcześniej odblokowany przez MiFlashUnlock po potwierdzeniu takiej możliwośći od Xiaomi. Także absolutnie polecam. Gdyby nie to forum i tacy ludzie jak Bartek to trzebaby było uczyc się krzaczków ;) Pozdrawiam i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU i oby wasze sprzęty w tym nadchodzącym roku sprawowały się jak najlepiej. :-P

MiFlash jest potrzebny tylko do instalacji sterowników i żeby sprawdzić czy Redmi 4 Pro jest prawidłowo wykrywany. Natomiast TWRP (aka Recovery) instalowałem właśnie tak jak Acid przez program ADB/Fastboot (aka Minimal ADB fastboot v.1.4) patrz punkt 3 w poradniku Acida link -> https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze to coś jest nie tak. Ja też w wigilie załatwiałem i do tej pory cisza.

Robiłem to wszytko przez komputer bo było mi wygodniej, może przez telefon trzeba?. Można jeszcze raz?.

Ok próbowałem jeszcze raz na komputerze i od razu wyskoczyło mi  " Sorry, your application has been rejected "

Trochę poszperałem i wiem ze z tego konta mogę ponownie złożyć prośbę po upływie 30 dni. Jest  tez druga opcja pisania do administratora.

Może ktoś miał taki przypadek i naprowadzi mnie jak to wszytko ogarnąć.
 

Edytowane przez Rob83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/31/2016 o 15:34, Rob83 napisał:

kurcze to coś jest nie tak. Ja też w wigilie załatwiałem i do tej pory cisza.

Robiłem to wszytko przez komputer bo było mi wygodniej, może przez telefon trzeba?. Można jeszcze raz?.

Ok próbowałem jeszcze raz na komputerze i od razu wyskoczyło mi  " Sorry, your application has been rejected "

Trochę poszperałem i wiem ze z tego konta mogę ponownie złożyć prośbę po upływie 30 dni. Jest  tez druga opcja pisania do administratora.

Może ktoś miał taki przypadek i naprowadzi mnie jak to wszytko ogarnąć.
 

Czekaj cierpliwie, albo załóż nowe konto i wyślij ponownie prośbę o odblokowanie bootloadera uprzednio zmieniając IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2016 o 19:27, bird1003 napisał:

Witam wszystkich użytkowników, mam już uszykowany Redmi 4 pro pod wgranie miui eu. brakuje mi TWRP  jednak wszystkie strony przekierowują na adres powyżej strona już nie działa, ktoś może podać link do Dropboxa lub mega albo inny serwer?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2016 o 20:35, Rob83 napisał:

a ile średnio czekaliście na sms o zgodzie z odblokowaniem. Jest on po angielsku?.

Ja dostałem po 3 dniach i też się niecierpliwiłem. Sms będzie po angielsku i będzie brzmiał: " You've been granted the permission to unlock your device (Mi Account........... ). Download Mi Unlock Tool at http://en.miui.com/unlock/". Spokojnie jak wysłałeś prośbę o odblokowanie to miałeś napisane że jeżeli nie dojdzie w ciągu 10 dni to masz zamieścić posta w dziale SKARGI. Szczerze ja po wysłaniu prośby natychmiast zacząłem zdobywać kredyty na forum żeby widać było że mam jakąś aktywność. Co prawda mam dopiero Senior Members więc nie wiem czy to miało jakiś wpływ na to.

3 godziny temu, stenia100 napisał:

Witam wszystkich użytkowników, mam już uszykowany Redmi 4 pro pod wgranie miui eu. brakuje mi TWRP  jednak wszystkie strony przekierowują na adres powyżej strona już nie działa, ktoś może podać link do Dropboxa lub mega albo inny serwer?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767117638

ten link jest prawidłowy (ja z niego korzystałem i wszystko hula). Ten który masz w poście zdaje się że jest do Redmi 4 a nie do Redmi 4 Pro.

Dnia 30.12.2016 o 11:26, Bishop napisał:

Inaczej wygląda sprawa, gdy masz modyfikowany system miui8 ten np. od Goldiego (Goldwaya) z aliexpressu, to wpierw odblokowujesz bootloader w fonie, potem pobierasz program MIUI ROM Flashing Tool i w nim czyścisz i jednocześnie instalujesz oficjalny rom, patrz link do poradnika: https://miuipolska.pl/forum/topic/13646-wgrywanie-miui-polska-na-telefonie-ze-śmieciowym-oprogramowaniem-global-pl-na-przykładzie-redmi-3/

Ten fragment powinien się znaleźć w pierwszym poście. Wtedy wiele wątpliwości jest natychmiast rozwianych. Ja też nie wiedziałem czy mam to instalować czy nie. Z taką informacją miałbym klarowną sytuację a tak musiałem się zastanawiać :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, stenia100 napisał:

Witam wszystkich użytkowników, mam już uszykowany Redmi 4 pro pod wgranie miui eu. brakuje mi TWRP  jednak wszystkie strony przekierowują na adres powyżej strona już nie działa, ktoś może podać link do Dropboxa lub mega albo inny serwer?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Ten link  https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862684190 co podałaś, to prawdopodobnie jest do zwykłego Redmi 4 (nie pro). Właściwy Link do Redmi 4 Pro masz tutaj (patrz oznaczenie (kod) "markw": https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 czyli ten https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767117638 , lub też ten tutaj bezpośredni link do źródła autora twrp:  https://www.androidfilehost.com/?fid=457095661767117508

W przypadku gdy pobrałaś twrp z ostatniego linka, to wpisujesz w programie Minimal ADB and fastboot te komendy: fastboot flash recovery cofface_twrp_recovery_markw_1121.img , oraz:  fastboot boot cofface_twrp_recovery_markw_1121.img natomiast gdy pobrałaś z pierwszego i drugiego to wpisujesz te: fastboot flash recovery twrp.img , oraz tą: fastboot boot twrp.img to ważne bo inaczej twrp nie zainstaluje się!

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ayrt0n napisał:
Dnia 12/30/2016 o 11:26, Bishop napisał:

Inaczej wygląda sprawa, gdy masz modyfikowany system miui8 ten np. od Goldiego (Goldwaya) z aliexpressu, to wpierw odblokowujesz bootloader w fonie, potem pobierasz program MIUI ROM Flashing Tool i w nim czyścisz i jednocześnie instalujesz oficjalny rom, patrz link do poradnika: https://miuipolska.pl/forum/topic/13646-wgrywanie-miui-polska-na-telefonie-ze-śmieciowym-oprogramowaniem-global-pl-na-przykładzie-redmi-3/

Ten fragment powinien się znaleźć w pierwszym poście. Wtedy wiele wątpliwości jest natychmiast rozwianych. Ja też nie wiedziałem czy mam to instalować czy nie. Z taką informacją miałbym klarowną sytuację a tak musiałem się zastanawiać :-)

Na początku mojego poradnika jest info że: "Uwaga napisany poniżej poradnik jest dla smartfonów Xiaomi Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version) 3/32 GB z oficjalnej dystrybucji urządzeń Xiaomi czyli sklepu iBuygou, z oryginalnym chińskim romem MIUI 8.0/Stable 8.0.5.0 (MBECNDG). Instalacja może nie przebiegać tak samo na smartfonach kupionych z innych źródeł, które mają modyfikowany system miui jak np. smartfony od Goldiego (Goldway) z aliexpressu!", ale dodałem też na końcu poradnika to co radzisz, więc nie powinno być już teraz wątpliwości, co i jak zrobić, gdy masz fona ze śmieciowym systemem od Goldiego z aliexpressu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, okulowiec napisał:

@Bishop sporo się napracowałeś, kawał dobrej roboty

Dzięki, fakt trochę pracy z tym było, postanowiłem stworzyć ten poradnik zaraz po odblokowaniu bootloadera i instalacji MiuiPolska w swoim Redmi 4 Pro, a nóż się komuś przyda. Tak właściwie to zebrałem tylko to co potrzebne i rozwinąłem bardziej szczegółowo kilka poradników w jeden dla Redmi 4 Pro kupionego w iBuygou. Bez poradników z tego forum też bym pewnie nie wiedział co i jak, także jestem wdzięczny wszystkim Twórcom poradników z MiuiPolska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bird1003 napisał:

@Bishop odnośnie telefonów ze śmieciowym softem np. od Goldway, najpierw powinno się wgrać dev china a pózniej odblokować bl. Na śmieciowym sofcie z odblokowaniem może być problem.

W skrócie najpierw czyścisz stary system programem MiFlash, potem instalujesz oficjalny chiński rom china dev lub china stable, odblokowujesz bootloader i instalujesz odblokowane twrp (recovery) i dalej już miuipolska. Wszystko masz opisane np. tutaj na przykładzie Redmi 3 

 

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bishop napisał:

W skrócie najpierw odblokowujesz bootloader potem czyścisz stary system programem MiFlash, instalujesz oficjalny chiński china dev lub china stable instalujesz odblokowane twrp (recovery) i dalej już miuipolska. Wszystko masz opisane np. tutaj na przykładzie Redmi 3

Czy na pewno da się odblokować bootloader na śmieciowym miui ? Bo mam wrażenie, że tak jak pisał bird1003, trzeba najpierw wgrać dev china a dopiero potem odblokowywać. I jest to podkreślane w kilku poradnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Bishop napisał:

W skrócie najpierw odblokowujesz bootloader potem czyścisz stary system programem MiFlash, instalujesz oficjalny chiński china dev lub china stable instalujesz odblokowane twrp (recovery) i dalej już miuipolska. Wszystko masz opisane np. tutaj na przykładzie Redmi 3 

 

@Bishop z cytowanego poradnika wynika, że unlock jest dopiero w 14 pkt. chyba, że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...