Skocz do zawartości

Tutorial - instalacja MiuiPolska/Xiaomi.eu krok po kroku dla Redmi 4 Pro (aka Prime, High Version 3/32 GB) z iBuygou


Bishop

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, art12 napisał:

@kyniu wchodzisz w kontakty, przyciskasz przycisk funkcyjny, którym wyświetlasz aplikacje z pamięci i tam jest opcja importu kontaktów z różnych źródeł. :)

Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

d

dzieki

 

E; a jeszcze takie dziwne pytanie. Da się wejść gdzieś w menu, tak jak to jest przy adroidzie? 

Edytowane przez kyniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kowalski napisał:


Wszystko było ok. Na moim kompie telefonu już nie widzi.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Gdzieś we wcześniejszych komentarzach w tym wątku był jakiś sposób na to. Wiec możesz sprawdzić.

1 godzinę temu, art12 napisał:

@kyniu wchodzisz w kontakty, przyciskasz przycisk funkcyjny, którym wyświetlasz aplikacje z pamięci i tam jest opcja importu kontaktów z różnych źródeł. :)

Tapatalking z Mi Note 2 6/128
 

 

A faktycznie zapomniałem o tym.

1 godzinę temu, kyniu napisał:

dzieki

 

E; a jeszcze takie dziwne pytanie. Da się wejść gdzieś w menu, tak jak to jest przy adroidzie? 

W narzędziach wchodzisz w ustawienia, potem w dodatkowe ustawienia i w przyciski tam możesz sobie ustawić różne funkcje pod klawisze funkcyjne zobacz sobie też ten wątek : https://miuipolska.pl/forum/forum/8-korzystanie/

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie problem ze sterami, to wprowadz tel w edl za pomoca kabelka deep flash, jak go.zrobic masz pelno schematow na necie, na forum i yt.
Jakbys sobie nie poradzil mimo opisow na forum czy pomocy uzytkownikow i tutkow to ja stawiam na nogi i unlockuje tel za pieniazki po wyslaniu do mnie tel ale o tym na pw jak cos. Trzymam kciuki, to nic trudneo wiec probuj.
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Powiem tak. Kolega przyszedł do mnie do biurka żebym mu na szybko wgrał miuipolska. No i z rozpędu pojechałem moim miflashem china dev. Dobrze kombinowałem tylko ze miflash nie był 2016.04.01. Bootloop. Redmi2 zrobiliśmy kabelek i fona podniosłem i wgrałem miuipolska. Okazało się nawet, ze miał odblokowany bootloader. Nigdy więcej nic na szybko i do tego w pracy. Dzięki Redmi2 za słowa wsparcia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz Kowalski napisał:


Powiem tak. Kolega przyszedł do mnie do biurka żebym mu na szybko wgrał miuipolska. No i z rozpędu pojechałem moim miflashem china dev. Dobrze kombinowałem tylko ze miflash nie był 2016.04.01. Bootloop. Redmi2 zrobiliśmy kabelek i fona podniosłem i wgrałem miuipolska. Okazało się nawet, ze miał odblokowany bootloader. Nigdy więcej nic na szybko i do tego w pracy. Dzięki Redmi2 za słowa wsparcia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą, jak to mówią "jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie,, bo próbuje używać mi cloud, ale jak wchodzę na konto i chcę zrobić synchronizację to nie robi, ponieważ "brak karty sim/lub aktywacji" Wiecie może co z tym zrobić? Nie mogę wejść w mihome w telefonie tam przy koncie xiaomi, Nie mogę iby tylko zsynchronizować sms, bo jak chcę to musze zweryfikować numer, który weryfikowałem i nic dalej nie mogę zrobić... Jak wchodzę w aplikacje mi cloud i np wybieram kontakty, to cały czas jest "wpisywanie się" i nic... Na komputerze normalnie weryfikowałem numer i sms przychodził, a teraz nic nie mogę, nawet nie mam pola by wpisać jakiś kod.. I od razu na wstępie jak jestem na "Chmura xiaomi" to na górze jest "nie można zsynchronizować"

Nie chcę otweirać nowego tematu w dziale użytkowanie xiaomi, ponieważ admin wszystko kasuje, choć mimo przeszukania tematów nie ma na nie odpowiedzi na moje pytanie..

Edytowane przez kyniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mucik napisał:

A czy jest już gdzieś dostępna wersja TWRP na Redmi 4? Ktoś już instalował MIUI EU na "gołej czwórce"?

Jest przecież :

Tu bezpośredni link do źródła :                
http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=419470&highlight=cofface%2BRedmi%2B4&mobile=2
Lub :
https://www.androidfilehost.com/?fid=529152257862684190

Edytowane przez Bishop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2016 o 10:29, Maq napisał:

Po zmianie Romu z China Stable na ten, znacznie spadła mi prędkośc pobierania aplikacji z Google Play, transfery rzedu 100KB/s, mimo że np. speedtest pokazuje z 21Mbps przy download.

Lokalizacje w telefonie mam wybraną jako Polska, tak samo w koncie Mii, odpalałem też lokalizacje telefonu przez MiCloud i wskazuje poprawny adres. Wolny transfer mógłby wskazywac że pobiera dane z jakiegoś odległego serwera, ale lokalizacja w telefonie wygląda na ok. Tak więc z czym może być problem?

Po samej instalacji miałem problem z ściąganiem plików przez przeglądarkę (od razu wywalało błąd pobierania), a niektóre aplikacje z marketu nie chciały się instalować (błąd z dostepem do ścieżki). Ale wystarczyło zresetować ustawienia SELinux przez TWRP.

Jak się resetuje SElinux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Wigilię Bożego Narodzenia.

Dzisiaj odblokowałem Redmi4 pro i wgrałem MIUI EU wg. poradnika Bishopa. Telefon kupiony u Xon24_eu.                                    Oryginalnie wgrany china stable i na nim przeprowadzone odblokowanie. Wszystko działa ok (jak na razie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, znalazłem chyba w końcu odpowiedni temat... Do rzeczy. Telefon kupiłem na gearbest i tak wyglądają informacje o telefonie (poproszę slajd pierwszy):

Próbowałem odblokowywać bootloader "normalnymi" metodami przez MiFlashUnlock, ale udało mi się dojść tylko do 50% i nic nie chce ruszyć. Więc powiedzmy, że zatrzymuje mnie obecnie punkt 4 poradnika Bishopa. Tzn. nie mogę pobrać aktualizacji, ani wgrać jej przez "trzy kropeczki". Ktoś pomoże? Wiem, że święta, kolędy, choinka, ale miejsce dla obłąkanego wędrowca chyba się znajdzie?

Screenshot_2016-12-25-11-00-12-126_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ThimGrim napisał:

Cześć, znalazłem chyba w końcu odpowiedni temat... Do rzeczy. Telefon kupiłem na gearbest i tak wyglądają informacje o telefonie (poproszę slajd pierwszy):

Próbowałem odblokowywać bootloader "normalnymi" metodami przez MiFlashUnlock, ale udało mi się dojść tylko do 50% i nic nie chce ruszyć. Więc powiedzmy, że zatrzymuje mnie obecnie punkt 4 poradnika Bishopa. Tzn. nie mogę pobrać aktualizacji, ani wgrać jej przez "trzy kropeczki". Ktoś pomoże? Wiem, że święta, kolędy, choinka, ale miejsce dla obłąkanego wędrowca chyba się znajdzie?

Screenshot_2016-12-25-11-00-12-126_com.android.settings.png

Witaj

Kupowałem u goldway

odblokowalem tak

sciaglem narzedzia:XiaoMiFlash

pobralem rom dev china

zainstalowalem przez ww program

uruchomilem tel

odblokowalem bootloader

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomiq napisał:

Witaj

Kupowałem u goldway

odblokowalem tak

sciaglem narzedzia:XiaoMiFlash

pobralem rom dev china

zainstalowalem przez ww program

uruchomilem tel

odblokowalem bootloader

 

Ale skąd pobrałeś ten tom dev china? Ten tu?
http://en.miui.com/download-320.html
I wystarczy wypakować i dodać ścieżkę do Miflash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd pobrałeś ten tom dev china? Ten tu?
http://en.miui.com/download-320.html
I wystarczy wypakować i dodać ścieżkę do Miflash?

Tak, analogicznie jak tu.
http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/10752-KOMPENDIUM-WIEDZY-REDMI-3/3S/PRO---ROM,-BOOTLOADER,-RECOVERY,-ROOT,-FAQ

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fatil napisał:

Stąd (http://en.miui.com/a-234.html) wybrałeś po prostu rom:

Redmi 4 Latest China dev Version Fastboot

a nie Redmi 4 Prime Latest China Developer (taki jak widzę masz)

I wszystko hula? Chodzi mi o różnicę w nazwach romów - Redmi 4 a Redmi 4 prime

Edytowane przez ThimGrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd (http://en.miui.com/a-234.html) wybrałeś po prostu rom:
Redmi 4 Latest China dev Version Fastboot
a nie Redmi 4 Prime Latest China Developer (taki jak widzę masz)
I wszystko hula? Chodzi mi o różnicę w nazwach romów - Redmi 4 a Redmi 4 prime

4 Prime to 4 Pro, więc wybrałem Prime. Bo mam 4 pro.

Send from Redmi 4 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomiq czy przed instalacją china dev uruchamiałeś telefon i logowałeś się na konto xiaomi? Też kupiłem w Goldway zastanawiam się nad kolejnością? Rozumiem, że jak zainstaluje china dev to już niewiele zrobię z aktywacja telefonu na koncie xiaomi jezeli Chińczyk to zrobił wcześniej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuuuuk. :D

Dobra, udało się to ustrojstwo odblokować. Wgrałem (na jakieś dziwne coś z gearbeast w wersji V8.0.5.0.MBECNDG) ROMa Redmi 4 Prime Latest China Developer stąd za pomocą Xiaomi MiFlasha 20160830. Po jego uruchomieniu oczywiście dłubałem się z waszymi poradnikami, aż w końcu zrobiłem factory reset i od razu wbiłem do opcji programistów, zaznaczyłem niezbędne opcje i w unlock status podłączyłem konto podając ID. NIGDZIE więcej nie wchodziłem, tylko do opcji programistów* . Tel. wyłączyłem, uruchomiłem fastboot i Mi Unlockiem pobranym stąd, kiedy już miałem zgodę na odblokowanie
Mi Unlocka również ID i poszło. Teraz jadę z tym dalej...

*a przy początkowych ustawieniach włączyłem tylko neta, a potem wszystko, co telefon chciał w unlock status, byłem też zalogowany wszędzie na stronkach

Edytowane przez ThimGrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super daj znać jak poszło dalej

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

4a0df0e0d6563bec39069b87870023de.jpg
580103dcaf78066b3273bbf8eb70b4db.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Przesyłam super super pod twrp


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Coś się nie da zip przesłać. Sorry

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ThimGrim napisał:

Cześć, znalazłem chyba w końcu odpowiedni temat... Do rzeczy. Telefon kupiłem na gearbest i tak wyglądają informacje o telefonie (poproszę slajd pierwszy):

Próbowałem odblokowywać bootloader "normalnymi" metodami przez MiFlashUnlock, ale udało mi się dojść tylko do 50% i nic nie chce ruszyć. Więc powiedzmy, że zatrzymuje mnie obecnie punkt 4 poradnika Bishopa. Tzn. nie mogę pobrać aktualizacji, ani wgrać jej przez "trzy kropeczki". Ktoś pomoże? Wiem, że święta, kolędy, choinka, ale miejsce dla obłąkanego wędrowca chyba się znajdzie?

Screenshot_2016-12-25-11-00-12-126_com.android.settings.png

Bo masz modyfikowany system musisz flashować i dopiero wgrać oficjalny chiński rom.

 

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bird1003 napisał:

Factory reset i "wbicie do opcji programistów" robiłeś już na china dev?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak. Robiłem factory reset dlatego, bo wcześniej już na tym chinskim devie coś kombinowałem i chciałem mieć czyste konto. 

 

Swoją drogą- już wszystko zainstalowałem, od punktu 7 wszystko kropka w kropkę z Bishopem. Dzięki, Bishop!

 

Hmmm... Prawie wszystko jest dobrze... Bo nie mam zamontowanej pamięci wewnętrznej USB i w zasadzie nie mogę nic zrobić... nawet aparatu użyć, a co dopiero wgrać aktualizację...

 

I już działa, zrobiłem, tak jak szanowni użytkownicy 62bambula i Foorio opisali tutaj:

Cytat

62bambula:
W MI4c po aktualizacji skaner komunikuje: "zamontuj pamięć wewnętrzną USB przed użyciem"
Być może ktoś spotkał się z tym problemem i mógłby pomóc
Foorio >>62bambula:
Mialem tak przy pierwszej instalacji miuipolska na Redmi 4. Byla calkowity brak dostepu do pamieci wewnetrznej telefonu. Problem rozwiazalem. TWRP>Wyczysc>Formatuj Data>yes. Zrob koniecznie bckup przed tym zabiegiem.

 

Edytowane przez ThimGrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze takie pytania dwa:

- jak np. zrobić clear cache (albo clear cośtam :P) po ludzku? To znaczy w języku angielskim/polskim? Bo pod volume up i power mam takie chińskie coś, jak na screenie poniżej i nie bardzo wiem, co nacisnąć. Wiem, że mogę twrp uruchomić, ale umiem tylko jak komórkę podłączę do kompa i wywołam twrp przez Minimal ADB and Fastboot.

- drugie pytanie. Wylogowałem się z konta xiaomi, ale wydaje mi się, że po np. uruchomieniu factory reset w początkowej konfiguracji telefonu, telefon automatycznie jakby orientuje się, że ten telefon jest przypisany do konta 12345... I jak się nie poda hasła, to się dalej nie ruszy. Telefon ma być prezentem, więc nie chciałbym, żeby takie coś spotkało kogoś, kto cośtam wyczyści (bo na tyle potrafi), a potem nie będzie mógł go uruchomić. Telefon się usuwa jakoś z konta xiaomi?

vao che do download Redmi 3.jpg

Edytowane przez ThimGrim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...