Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać Rom xiaomi.eu na Global


tomaszzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam model Redmi 3 i zastanawiam się czy warto zmienić mój ROM.

Mój obecny to:

MIUI by xiaomi.eu 7.1 (stabilna) 7.1.3.0 (LHPCNCK), wersja Android 5.1.1 LMY47V, poziom zabezpieczeń 01-12-2015

Mam go od początku taki już był, jak go kupiłem z xiaomi.com.pl. Działa nieźle, jedynie z baterią czasem są kłopoty, ze działa tylko 1 dzień, czasem 2 dni. Ale nie dobrze, że tego softu nie można aktualizować, żadnych poprawek, nic. Nie chcę się bawić w to całe odblokowywanie BL. Podobno da się bez tego wgrać wersję Global. I tu moje pytanie czy warto, co zyskam co stracę.

Nie stracę dostępu do motywów? Bo lubię częste zmiany.

Edytowane przez tomaszzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomaszzz napisał:

Podobno da się bez tego wgrać wersję Global. I tu moje pytanie czy warto, co zyskam co stracę.

Nie stracę dostępu do motywów? Bo lubię częste zmiany.

Da się, zyskasz inne funkcje, nowe Miui8, dostępu do motywów nie stracisz, wydajność baterii raczej się nie zmieni. Masz pierwszy rom eu/pl już trochę zabytkowy, który był wysoko oceniany jeśli chodzi o baterię, reszta działania to tak średnio. Lubisz zmiany, a tak długo na tym romie wytrzymałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5.12.2016 o 14:07, tomaszzz napisał:

Bardzo sprawnie to poszło, mam już najnowszy global dev. Jak na razie jest fajnie bo tel działa dobrze i sporo nowości. Ciekawe jaka będzie ocena po miesiącu. :)

I jak wypadly testy?

POdaj linka do wersji softu, ktora wgrales i linka do instrukcji, bo tez mam BL zablokowany i wersje 7.1.3.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony, ponieważ jest tam już jednak nowsza wersja MIUI, nowe funkcje itp. Bardzo spodobała mi się opcja w zarządzaniu baterią, gdzie można zdefiniować czas, po którym dane mobilne są automatycznie wyłączane, a jak odblokujemy ekran 4G wraca. U mnie wydłużyło to czas pracy na baterii i te 2 dni już osiągam, przy SOT w okolicach 5-6h.

Tygodniowe auto aktualizacje też ok. Obecnie korzystam z tej najnowszej czyli: 6.12.23

Z minusów...  apki od Googla, których nie da się usunąć. Generalnie spoko, zawsze można się pokusić teraz o odblokowanie BL i wgranie MIUI Polska

Niestety poradnik z którego korzystałem zniknął z forum. Soft ściągnąłem ze strony xiaomi, w poradniku było co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spodobała mi się opcja w zarządzaniu baterią, gdzie można zdefiniować czas, po którym dane mobilne są automatycznie wyłączane, a jak odblokujemy ekran 4G wraca. U mnie wydłużyło to czas pracy na baterii i te 2 dni już osiągam, przy SOT w okolicach 5-6h.

Możesz podpowiedzieć gdzie jest ta opcja?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...