Skocz do zawartości
  • 0

Telefon na wczoraj


thunder

Pytanie

Witam, niestety dzisiaj doświadczyłem przykrego upadku mojego staruszka, Nokii Lumii. Musiał spaść tak niefortunnie, że niestety pękł ekran i nie reaguje na dotyk. Telefon miał już 5 lat więc bardzo nie jest mi szkoda, aczkolwiek potrzebuję zakupić coś do kontaktu z ludźmi :P Tak się złożyło, że nie dawno czytałem recenzje telefonów Xiaomi i stwierdziłem, że może czas na coś inne niż Nokie czy Samsungi. Na telefon mogę przeznaczyć do 800zł. Od razu zaznaczam, że telefon musi mieć max 5 cali bo większy jest dla mnie już po prostu za duży.

Po szybszym obeznaniu się w temacie stwierdziłem, że najlepszy wyborem dla mnie byłby Redmi 3S Pro i taki też znalazłem na allegro za 680zł http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-pro-3-32g-2x-sim-gwar-menu-pl-fv-i6591016411.html

Jednakże, przewijając aukcję, wpadł mi także w oko bodajże Redmi 4 Pro, http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-3-32gb-2sim-szary-z-polski-fvat-i6624997473.html który chyba niedawno miał swoją premierę, jednak nie mogę znaleźć dużo recenzji na temat tego telefonu. Z tego co widzę posiada lepsze specyfikacje od trójki i zapewne wsparcie także będzie dłuższe a kosztuje ok 100zł drożej.

Stąd też moje pytanie, który z nich wybrać? Czy te aukcje które podesłałem powinny być okej? Mogę poczekać max tydzień z kupnem telefonu, może będzie coś więcej wiadomo na temat Redmi 4? Dodam jeszcze, że jestem osobą która niezbyt lubi się bawić w jakieś skomplikowane wgrywanie softu itp. czyli zadowolony byłbym, gdyby zamówiony telefon posiadał polskie oprogramowanie i działał jak należy w naszych sieciach w Polsce.

Z góry dziękuję za udzieloną odpowiedź i poświęcony czas. :) 

 

 

Edytowane przez thunder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2
7 godzin temu, Drakoon34 napisał:

Akurat ta strona jest okej, mają nawet profil na forum

Jesteś tego pewien? Czy masz 12lat i kręcone włosy?

Miesiąc temu koleś zakłada konto i pyta się o sklep o którym nikt nie słyszał. Chwilę później dostaje odpowiedź z "profilu" sklepu (zupełnie przypadkiem założonego tego samego dnia, wcale bym się nie zdziwił jakby nawet z tego samego IP). Do tego sprzedają taniej nawet niż xiaomi.com.pl/aze.com.pl. No i nazwę mają bardzo markową. W zasadzie nie wiem czemu piszę o Nim w liczbie mnogiej, skoro to pewnie jeden gość spod Łodzi. I chyba tylko Jaro Kaczor nie wierzy polskim przedsiębiorcom, którzy tak kochają polskiego konsumenta że gotowi są dopłacać do interesu.

Żeby nie było płaczu i zgrzytania zębów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Sam niedawno byłem w twojej sytuacji i powiem tylko tyle że ci współczuję. Ja rozpracowywałem to miesiąc czasu, czytając forum i oglądając filmiki (głownie Pirzu)

W skrócie RN4 jest ładniejszy od RN3Pro/SE i na tym się kończy. RN3Pro/SE ma lepszy procesor (wydajniejszy w grach), aparat (robi lepsze foty).

Jak chcesz mieć LTE 800Mhz, normalny soft i gwarancje w PL to bierz RN3 SE w rozsądnej cenie (do 1000zł).

Jedyna wada RN3 SE (wersja international) to to że jest o 2mm wyższy od swego chińskiego pierwowzoru i jest na dzień dzisiejszy problem z etui i szkłem ochronnym.

Telefony z allegro mają przeważnie 12m gwarancji realizowanej przez sprzedawcę - wujka Sławka ;-)  ( są wyjątki )

Generalnie radzę obejrzeć kilka recenzji i (które niestety  i tak będą ci sugerowały kupno RN3PRO/SE)

PS. Jak nie znasz się na modyfikacjach softa w telefonie odradzam zakupy na allegro.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedzi. Telefonu głownie używam do rutynowych rzeczy, przeglądanie internetu, wysyłanie jakichś emaili, od czasu do czasu jakiś YouTube, w gry raczej nie gram. Ważne też żeby całkiem nieźle łapał sygnał GPS bo dużo jeżdżę :) 

Karins, ogólnie ja pisałem o Redmi 4 i Redmi 3S, a Ty bodajże mówisz o wersjach Redmi Note ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jesteś tego pewien? Czy masz 12lat i kręcone włosy?
Miesiąc temu koleś zakłada konto i pyta się o sklep o którym nikt nie słyszał. Chwilę później dostaje odpowiedź z "profilu" sklepu (zupełnie przypadkiem założonego tego samego dnia, wcale bym się nie zdziwił jakby nawet z tego samego IP). Do tego sprzedają taniej nawet niż xiaomi.com.pl/aze.com.pl. No i nazwę mają bardzo markową. W zasadzie nie wiem czemu piszę o Nim w liczbie mnogiej, skoro to pewnie jeden gość spod Łodzi. I chyba tylko Jaro Kaczor nie wierzy polskim przedsiębiorcom, którzy tak kochają polskiego konsumenta że gotowi są dopłacać do interesu.
Żeby nie było płaczu i zgrzytania zębów.

To oznacz sklep i zobacz co mają do powiedzenia. Rzucanie bezpodstawnych zarzutów jest niedojrzałe. Wątpię by próbowali kogoś oszukać udzielając się dodatkowo na największym polskim portalu o xiaomi, to byłby strzał w kolano.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...