Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. niedawno kupiłam telefon xiaomi mi4c i mam z nim kilka problemów. w poprzednim wpisie pytałam o problem z aplikacją sms i dowiedziałam się, że jest to problem systemu - muszę zainstalować jakiś inny. i teraz się zastanawiam czy klejny problem zniknie wraz z zainstalowaniem nowego systemu. otóż problem z lampą błyskową. jak robię zdjęcie to jest tak jasna, że aż daje taką fioletową poświatę. po prostu meeega rozjaśnia zdjęcie i nieważne czy dzień czy noc, za każdym razem. dodam że pierwsze zdjęcie przy użyciu flesza wyszło dobrze, więc może coś się zepsuło? telefon kupiłam na aliexpress, mam gwarancję na rok, ale w sumie nawet nie wiem jak i gdzie z niej skorzystać. taka sierota....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Aparat mi4c jest przereklamowany. Wcale nie ma lepszych fot niz mi4. Kupilem go z takim samym przekonaniem, bo tu wielu tak pisalo. A to nie jest prawda. Owsze zdjecia sa ok, ale zeby byly lepsze niz w mi4? Nie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk



To mamy ciekawą sytuację bo redmi pro robi zdecydowanie lepsze foty od mi4, miałem jakiś czas oba równocześnie.
Z tego co piszesz wychodziloby że redmi pro robi lepsze foty niż mi4c? Czyli mit mi4c upada bo foty z redmi pro jakieś rewelacyjne nie sa

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Aparat mi4c jest przereklamowany. Wcale nie ma lepszych fot niz mi4. Kupilem go z takim samym przekonaniem, bo tu wielu tak pisalo. A to nie jest prawda. Owsze zdjecia sa ok, ale zeby byly lepsze niz w mi4? Nie.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Według czystych porównań, to robi lepsze zdjęcia. 

Teoretycznie Redmi Pro = Mi4C, ale jak wiemy sensor to połowa sukcesu. Soft jest lepszy w Mi4C, dodatkowo jak ktoś ogarnia manualne sterowanie, to foty wyjdą lepsze na Mi4C. Ostatnio po 23 bawiłem się naświetlaniem i zdjęcia wychodziły jak za dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Mi4=mi4c o jakos fot, zaden nie ma przewagi. Odnosnie filmow nie wiem i wisi mi to :-) .
Redmi pro vs mi4c i redmi pro vs mi4 Aparat nie wiem jak to jest i nie bede wiedziale bo nie planuje zakupu redmi pro. A po oponiach na necie nie bede sie wypowiadal i powtarzal.
Zawsze myslalem ze mi4c ma lepszy aparat i robi lepsze foty niz mi4 a tp nie jest prawda. Porownywalem na miui7, na miui8 i teraz po przejsciu na 7.0 na mi4c.
Aparaty sa na tym samym poziomie.
Mozliwe ze przez soft, mozliwe ze takich duzych roznic nawet optyka nie daje. Nie mnie to oceniac, oceniam tylko ofekt finalny czyli foty na tym i na tym..
Natomiast wiem ze mi4c bije na glowe foty z redmi2, redmi3, redmi note 2 oraz redmi note 3 pro.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Zerknij na gsmarena i photo comparison. Różnica jest kolosalna. Mi4C ma nowszy sensor i mimo gorszej przesłony robi lepsze zdjęcia. Dodatkowo Mi4 nie posiada detekcji fazy, co powoduje cholernie długie ostrzenie w porównaniu do telefonów posiadających PDAF. 

Może dużej różnicy nie ma, dlatego jej nie zauważasz, ale wprawne oko to wychwyci i potwierdzi, że Mi4C ma lepszy aparat. Tzn. w danej chwili, bo wiadomo że Xiaomi może skopać soft i wtedy nic nie wiadomo :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, miklo napisał:

Różnica może być dla jednych istotna, a dla drugich nie. Troszkę tańczymy o architekturze.

Zdjęcia porównawcze pokazują, że jest różnica. A im wierzę, to że ktoś ma 2 telefony i według niego nie ma różnicy... Może on nie widzi, a różnica jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, galakty napisał:

Zdjęcia porównawcze pokazują, że jest różnica. A im wierzę, to że ktoś ma 2 telefony i według niego nie ma różnicy... Może on nie widzi, a różnica jest.

Wiesz - to troszkę jak z LCD. Moja żona w mi4c ma AUO, ja mam SHARP. Różnica jest - jest inna nieco temperatura barwowa i nieco inne odwzorowanie kolorów. Nieco inne kontrasty. Ale to jest kwestia przyzwyczajenia. Dla niej mój wyświetlacz jest za zimny, dla mnie jej jest zbyt ciepły. To samo może być z fotami. Jeden lubi ostrzenie, aż artefakty wyłażą, innego owe artefakty irytują. Itp itd. Oglądałem oczywiście zdjęcia porównawcze z mi4c i mi4 i jest to zbliżona liga generalnie. W mojej ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miklo napisał:

Wiesz - to troszkę jak z LCD. Moja żona w mi4c ma AUO, ja mam SHARP. Różnica jest - jest inna nieco temperatura barwowa i nieco inne odwzorowanie kolorów. Nieco inne kontrasty. Ale to jest kwestia przyzwyczajenia. Dla niej mój wyświetlacz jest za zimny, dla mnie jej jest zbyt ciepły. To samo może być z fotami. Jeden lubi ostrzenie, aż artefakty wyłażą, innego owe artefakty irytują. Itp itd. Oglądałem oczywiście zdjęcia porównawcze z mi4c i mi4 i jest to zbliżona liga generalnie. W mojej ocenie.

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=7512&idPhone2=6518 - tu też jest jedna liga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Hahha jak wedlug tego serwisu i jego fot rn2 lepiej wypada to ja dziekuje takim probka :-)  miales redmi note 2? Ja mam i kumel tez, obaj mamy tragiczne na nich foty, niezalezni czy bylo miui7 czy miui8...

Wole swoje oczy i porownanie na zywo zarowno na telefonach jak i na pc. Niz wierzyc jakims probka z takich serwisow. 

Dla mnie mi4 i mi4c robia praktcznie takie same foty, a roznice sa marginalne. Ktos moze uwazac inaczej. Ja porownuje to na zywo a nie na bazie fot wrzuconych do neta...

Rn2 to kazdy Ci napisze ze ma tragiczny aparat... A ile to narzekan na kaszke tutaj na forum bylo 

Miałem RN2 prawie półtora roku, zdjęcia robił w porządku i trochę fotek napstrykałem... Oczywiście nie w kiepskich warunkach oświetleniowych i nie na CM/AOSP bo tam jakość faktycznie była tragiczna. 

I po co ten głupi śmiech? Tylko tak potrafisz się argumentować? Ciężko się z Tobą dyskutuje na poziomie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Na jakim poziomie? Mam rzuca linkami do serwisow? Napisz cos od siebie...
Faktycznie fachowe okreslenie robil w porzadku.. To mi4 i mi4c takze robia w porzadku..
Kazdy z xiaomi robi w porzadku.
Ale wrzucanie rn2 jako przyklad ze robi dobre foty przy mi4,mi4c, redmi pro, redmi3, redmi note 3 pro to jakis bezsens.
Owszem robil lepsze foty niz redmi 2 ale nic wyzej.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

A czy ja napisałem gdziekolwiek, że robi foty jak Mi4C? Kończę tę dyskusję, bo już wytykasz moje słowa, których nigdzie nie napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:


Moze :-) nie bede sie upieral, poprostu teraz podchodze sceptycznie do osadow wydawanych na forach i portalach. Bo szczerze zawiodlem sie na aparacie mi4c. Mialo byc duzo lepiej niz na mi4 a nie jest. Owszem robi bardzo dobre foty i sam tel jesy okej. Ale oczekiwalem czegos innego. Moze nie jestem jakis expertem od fotografi ale wiem na ile mozna tel wykorzystac zeby zdjecia byly zjadliwe :-) nie oczekuje takze cudow bobto jednak tylko telefon i to na miui :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

A patrzyłeś na zdjęcia promocyjne wykonane niby na Mi5? Skoro Ty się zawiodłeś na Mi4C, to co mają powiedzieć posiadacze Mi5? Zrobili ich w takie bambuko, że to głowa mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

No i? Te testy niewiele wnoszą. Zauważ, że w mi4c możesz mieć dwa różne aparaty i do tego z różnymi obiektywami. To po pierwsze. Po drugie solidność tych testów jest mocno dyskusyjna. Widać np. różne ustawienia dotyczące odszumiania. To typowe różnice w sofcie. 

Kolega ma mi4. Porównamy. Ale to też niewiele wniesie w kontekście różnić w aparatach pomiędzy różnymi egzemplarzami mi4c. Zdjęć z komórki nie oglądam w skali 1:1. Mają się nadawać na pamiątkę, czy fejsa. I tyle :D Bardziej się liczy dobry AF niż mierzenie w aptece szumów. I tutaj zapewne mi4c ma przewagę, ale chyba nie gigantyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:


Patrzylem, ale wiedzialem ze nie mozs byc tak kolorowo, bo xiaomi zawsze mialo problem z apratem i ma. Moze celowo moze nie ch.. go wie.
Wiem ze juz zaden xiaomi, nie bedzie kupiony ze wzgledu na aparat :-) sam bede uzytkownikiem mi5 lub mi5s, czekam obecnie czy wyjdzie mi6. Bo chcialbym ktorys z tych tel i licze sie ze foty beda takie a nie inne. Przynajmniej sie nie zawiode hehe.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Pewnie też sobie kupię nowszy telefon od nich, bo jednak jakbym miał patrzeć na aparat, to tylko zostaje S7 / V20 i więcej nie ma. Ale na pewno nie kupię nigdy nowości od Xiaomi. Mi4C dorwałem za 510 zł (byłoby taniej ale $ drogi) i na tą chwilę przecież spokojnie daje radę. Za rok pewnie kupię Mi5S.

 

2 minuty temu, miklo napisał:

No i? Te testy niewiele wnoszą. Zauważ, że w mi4c możesz mieć dwa różne aparaty i do tego z różnymi obiektywami. To po pierwsze. Po drugie solidność tych testów jest mocno dyskusyjna. Widać np. różne ustawienia dotyczące odszumiania. To typowe różnice w sofcie. 

Kolega ma mi4. Porównamy. Ale to też niewiele wniesie w kontekście różnić w aparatach pomiędzy różnymi egzemplarzami mi4c. Zdjęć z komórki nie oglądam w skali 1:1. Mają się nadawać na pamiątkę, czy fejsa. I tyle :D Bardziej się liczy dobry AF niż mierzenie w aptece szumów. I tutaj zapewne mi4c ma przewagę, ale chyba nie gigantyczną.

O tym mówię. Różnice w odszumianiu? Porównujemy tryby auto oczywiście. Czysto teoretycznie imx258 musi robić lepsze zdjęcia. Na pewno focus ma lepszy bo PDAF, a nie normalny, staromodny polegający na kontraście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie z kolegi MI4. Nie mogę pokazać, bo pykaliśmy w pracy :) Pomieszczenie oświetlone świetlówkami z oprawach rastrowych (typowe biuro).

 

1. Zdjęcie jasnej szafy, krzesła, kartona i ściany. -> Tutaj lepiej wypadł MI4. Lepiej dobrał ekspozycję, odszumianie zostawiło więcej szczegółów. Dobrał też lepszy balans bieli (zdjęcia z MI4C zbyt ciepłe). Porównywałem zwykłe zdjęcia i HDR Pro.

2. Zdjęcie na dalszy plan - kilka rzędów biurek. Tutaj odwrotnie. Więcej szczegółów na zdjęciu z MI4c, lepszy balans bielu, lepsza ostrość.

 

Wnioski? Żadne :) To po prostu zbliżona liga. Parametry ekspozycji, to 1/33 i ISO300 do ISO400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...