Sign in to follow this  
Kicker

Bergmen i itfslawek - opinie o sklepach

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zorientować się czy polecacie tego sprzedawcę na allegro i czy ktokolwiek od niego zamawiał?

http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7411548

W tej chwili jedynie u niego w normalnej cenie jeszcze jest Xiaomi Mi5 64GB Czarny na którego poluje. Miałem kupić od użytkownika promotus, ale zakonczył niestety aukcje.

#EDIT

Znalazłem jeszcze jeden sklep o którym nie ma informacji na forum, a jest podobna oferta jak we wcześniejszym

http://allegro.pl/show_user.php?uid=5493079

Ktoś próbował ;) ?

Edited by Kicker

Guest

Witam.

Zacytuje:

GWARANCJA:

12 miesięcy gwarancji producenta (realizowanej w Xiaomi).

GWARANCJA BRAKU OPŁAT CELNYCH (VAT, CŁO)

CZAS DOSTAWY:

5-8 Dni - 252(38.85%)

9-12 Dni - 334 (51.52%)

13-15 Dni - 48 (7.36%) 

15-21 Dni - 14 (2.27%)

Towar jest wysyłany z kraju Producenta.

Skoro towar jest wysylany spoza UE a takie sa telefony Xiaomi to klamstwem jest brak oplat celnych. Mozna taka firme zaskarzyc do UKS, UKE oraz UC za wprowadzanie klientow w blad i narazanie na dodatkowe koszta skoro gwarantuja(chyba ze gwarancja braku dodatkowych oplat jest wliczona w cene[23% wiecej])

2 godziny temu, IT4Geeks.Polska napisał:

Witam.

Zacytuje:

GWARANCJA:

12 miesięcy gwarancji producenta (realizowanej w Xiaomi).

GWARANCJA BRAKU OPŁAT CELNYCH (VAT, CŁO)

CZAS DOSTAWY:

5-8 Dni - 252(38.85%)

9-12 Dni - 334 (51.52%)

13-15 Dni - 48 (7.36%) 

15-21 Dni - 14 (2.27%)

Towar jest wysyłany z kraju Producenta.

Skoro towar jest wysylany spoza UE a takie sa telefony Xiaomi to klamstwem jest brak oplat celnych. Mozna taka firme zaskarzyc do UKS, UKE oraz UC za wprowadzanie klientow w blad i narazanie na dodatkowe koszta skoro gwarantuja(chyba ze gwarancja braku dodatkowych oplat jest wliczona w cene[23% wiecej])

Właśnie orientowałem się z tym, bo sam nie wiedziałem o co dokładnie chodzi i napisałem do nich emaila. W odpowiedzi dostałem następującą treść :

"Opis dotyczący czasu dostawy odnosi się ilościowo (w nawiasie procentowo) do ilości paczek. 

Czyli ile paczek w jakim czasie doszło. Taka statystyka.

Klient płaci jedynie cenę podaną przez Allegro i nic nie dopłaca."  

Ojej no odsyłasz do Goldwaya, przecież nie napisze że jest resellerem
Ceny spoko, ok 100zl drożej niż u Goldwaya, do tego musi zapłacić prowizje
Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Podejrzewam że wcale się z Goldwayem nie dogadał tylko poprostu kupuję więc jak ma informować. 99% sklepów wysylających nie z pl na Allegro tak działa.

Skoro bierze u Goldwaya to logiczne że ma takie same statystyki :)
Zastanawiająca jest tylko ta gwarancja, nigdy nie czytalem co ma Goldway w warunkach.
Czego byś oczekiwał? Że wrzuci w aukcji link skąd bierze? :)
Jak dla mnie na ten moment to jedna z lepszych ofert w pośrednictwie bo wiadomo że bez VAT

Janusz to wiadomo,ale pełno takich na Allegro i przestało mnie to oburzać. Popatrz na to pod innym kątem. W końcu można od Goldwaya na raty kupić ;)

• Like 1

Właśnie wiem, że z allegro to nic nie jest pewne, ale dla mnie to ostatnia szansa na ten telefon w wersji czarnej, gdyż na innych stronach już go nie ma :/  Chciałbym spytać was drodzy forumowicze o radę i o wybór, bo w gre wchodzą tylko te oferty : 

Bergmen : http://allegro.pl/xiaomi-mi5-3-64-gb-bez-vat-kurier-kolor-czarny-i6632004284.html

Itfslawek : http://allegro.pl/czarny-xiaomi-mi5-64gb-3gb-ram-jezyk-polski-2xsim-i6566442398.html 

O tym 2 sklepie jeszcze nie ma nic na forum (podobnie jak nie było przed tym tematem o Bergmen) Może ktoś też o nim coś wie więcej? Bo wydają się normalną firmą.

Wiadomo o januszach allegro, ale w tej chwili chcę wybrać najmniejsze zło :D  Już gwarancje sobie odpuściłem i chce mieć po prostu nowy, sprawny telefon.

11 minut temu, Kicker napisał:

Właśnie wiem, że z allegro to nic nie jest pewne, ale dla mnie to ostatnia szansa na ten telefon w wersji czarnej, gdyż na innych stronach już go nie ma :/  Chciałbym spytać was drodzy forumowicze o radę i o wybór, bo w gre wchodzą tylko te oferty : 

Bergmen : http://allegro.pl/xiaomi-mi5-3-64-gb-bez-vat-kurier-kolor-czarny-i6632004284.html

Itfslawek : http://allegro.pl/czarny-xiaomi-mi5-64gb-3gb-ram-jezyk-polski-2xsim-i6566442398.html 

O tym 2 sklepie jeszcze nie ma nic na forum (podobnie jak nie było przed tym tematem o Bergmen) Może ktoś też o nim coś wie więcej? Bo wydają się normalną firmą.

Wiadomo o januszach allegro, ale w tej chwili chcę wybrać najmniejsze zło :D  Już gwarancje sobie odpuściłem i chce mieć po prostu nowy, sprawny telefon.

Goldi, technos, nawet aze.com.pl jeżeli nie zależy Ci na gwarnacji, ale nie ładuj się w allegro, bo zostaniesz z gołym tyłkiem na lodzie...

Guest

Zapominacie ze takie firmy troszke omijajac z leksza prawo czy przerzucajac podatek na klienta znikna szybciej niz im sie wydaje.

Po pierwsze najwygodniejszy dla klienta jest import takiego towaru do kraju przez sprzedawce i potem sprzedaz, jesli zrobi to inaczej w tzw dropshippingu(ktory jest oczywiscie legalny w Polsce i nie tylko) to narazi sie sprzedawca na negatywy oraz rozne sprawy czy to sadowe czy oskarzeniowe ze nie informuje o zaplacie podatku itd itd, UOKiK juz sie za takie firmy zabiera.

Po drugie posrednictwo czy import produktow bez oznakowania CE wraz z odpowiednimi certyfikatami, na teren UE jest zabroniony i karalny kara 100 tys zl od marki i/lub modelu oraz skali takiego handlu wraz z innymi konsekwencjami.

Po trzecie reakcja na owe wyzej punkty bedzie zamkniecie takich firm a potem brak realizacji jako takiej gwarancji obiecanej przez nich.

Po czwarte niezadowolony klient ktory zostanie olany przez w/w typ sprzedawcow albo zagrozi im sadem i zgloszeniem tego do roznych instytucji albo narazi sie na straty tak ze odechce mu sie takich kombinacji.

Panowie.

Janusz, nie Janusz sidzi w Hong Kongu i telefony wysyła w przeciwieństwie co do niektórych z Polski. Dlaczego obsmarowujecie gościa jeżeli jeszcze żadnej opinii o nim nie ma. Ja kupiłem u Itfslawek, kontakt ok, paczka w 4 dni przyszła oryginalnie zafoliowana, wiadomo dhl doliczył vat i jest git.

Więc wyjaśnie tutaj dokładnie, gdyż zdecydowałem się na zakup u itfslawek na allegro.

Była to bardzo dobra decyzja i szczerze uważam, że potrzebujemy więcej takich sprzedawców. Kontakt mailowy w ciągu kilku godzin do 1 dnia i odpowiedź na wszystkie moje pytania. Po moim zamówieniu wystąpił problem jednak, że skończył się towar na magazynie i otrzymałem telefon od Pana Sławka (który mieszka w Hong Kongu i stamtąd osobiscie wysyła przesyłki), że mogę dostać Mi5S bez dopłaty albo poczekać 2 dni na dostawę (w której nie bylo pewne czy bedzie Mi5 64GB czarny).

Zdecydowalem się zaczekać i jednak mój Mi5 przyszedł w dostawie. Od razu otrzymalem wiadomość ze telefon juz jest u mojego sprzedawcy i go niezwłocznie wysyła do mnie. 

Przesyłka ekonomiczna poszła przez Post NL i obyło się bez VATu.

Zamówiłem przed świętami, więc w złym okresie i przez to czas wysyłki sie wydłużył, ale nie jakoś specjalnie i otrzymałem telefon po 20 dniach. Kilka gratisów, dodatkowa ładowarka, Mi Ring na palec, szkło hartowane i podstawowe silikonowe etui.

Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Widać nie każdy jest Januszem z Allegro i niektórzy traktują swojego klienta bardzo dobrze ;)

Na chinskich sklepach nie było już wersji Czarnej 64GB, a tu jednak udało mi się go dostać także się da nawet przez allegro :P

Sign in to follow this