Skocz do zawartości

Kilka pytań/problemów nowego użytkownika Redmi Pro


@GUTEK@

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dawna podobało mi się MIUI i w końcu stałem się posiadaczem telefonu Xiaomi. Zaraz po otrzymaniu telefonu wgrałem ROM z MIUI Polska (rozwojowy) i zrootowałem go.

Mam jednak kilka problemów z działaniem telefonu i raczej nie są one związane z wersją rozwojową softu.

1. Czy da się i gdzie wyłączyć dodatkowy mikrofon który ma eliminować szumy podczas rozmowy? Efekt jest niestety taki, że często osoby z którymi rozmawiam twierdzą że słabo mnie słychać. W Ustawieniach nie znalazłem żadnej opcji, czy idzie to zrobić jakąś apką, modułem Xposed lub wpisem w build.prop?

2. Gdy mam włączone WiFi telefon w ogóle nie wchodzi w deep sleep, ani na sekundę, przez co mocno pożera baterię. Po wyłączeniu WiFi telefon od razu się usypia.

3. Czy w aplikacji MiPilot (MiRemote) idzie jakoś dodać własne kody pilota lub gdzieś je wysłać żeby twórcy je dodali do bazy? Mam odczytane kody pilotów z tunerów DVB-T np. WIWA i chciałbym je móc dodać.

4. Czy idzie jakoś edytować/dodać własne skórki do widgetu zegara?

5. Da się jakoś wyłączyć te wszystkie apki od Xiaomi, typu konto, chmura itp? Co chwila wyskakują jakieś durne powiadomienia typu włącz synchronizację z chmurą, włącz lokalizację telefonu, w smsach wyskakuje synchronizacja wyłączona itp.

Narazie tyle, coś się jeszcze chciałem spytać, ale dopisze jak mi się przypomni.

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1 Nie ma takiej opcji, zobacz czy wyłączenie opcji VoLTE Ci pomoże (Ustawienia-Sieci komórkowe i SIM) Jak nie

To mogę dać Ci tylko jedną rade, ale musisz mieć świadomość że internet może być wolniejszy.

Ze sklepu play pobierz "netmonitor". Po zainstalowaniu, na dole po prawej wybierz kropeczki oraz opcje "FieldTest" , następnie "BandMode" wybierz sim na którym masz kartę i tam gdzie jest UMTS Mode usuń wszystkie częstotliwości oprócz WCDMA-GSM-900, przytrzymaj przycisk SET

Screenshot_2016-11-12-15-54-20-877_com.mediatek.engineermode.png

2 Nie wiem co może być tego przyczyną, spróbuj zrobić wipe dalvik cache i cache (nie utracisz danych)

3 Nie wiem nie używam tej apki

4 Nie wiem

5 Wejdź w Ustawienia - Konto Xiaomi - Chmura Xiaomi i powyłączaj to co chcesz, dodatkowo jak nie potrzebujesz to wyłącz w ogóle synchronizację w Ustawieniach

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

1. VoLTE już wyłączyłem, bez zmian. W ogóle z LTE w tej karcie nie korzystam.

2. Podejrzewam jakaś apka głupieje, tylko nie moge jej namierzyć. Wakelock Detector nic właśnie nie pokazuje, tylko że nie ma deep sleep. Spróbuje tego wipe, a jak nie to wgram soft na czysto

3. A w ogóle idzie użyć do tego jakiejś innej apki, czy nie korzystasz w ogóle z funkcji pilota i nie wiesz?

5. Mam to wszystko powyłączane, ale on ambitnie co jakiś czas musi sobie coś wyświetlić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wygląda, że z tym nie przechodzeniem w deep sleep przy włączonym wifi to jakiś błąd (powiedziałbym nawet poważny) w systemie.

Zrobiłem kompletnego wipe, wszystkie partycje data, dalvik, cache, system, pamięć wewnętrzna. A potem na nowo wgrałem przez recovery xiaomi.eu_multi_HMPro_6.12.1_v8-6.0.zip.

Jedyne co zrobiłem to roota plikiem UPDATE-SuperSU-v2.78-20160905010000.zip żeby działał Wakelock Detector. Nic innego nie ustawiane, żadne inne apki, żadne konta nie dodane.

Efekt taki, z włączonym wifi ani na chwilę telefon nie wszedł w deep sleep przez około godzinę:

Screenshot_2016-12-04-21-12-59-340_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2016-12-04-21-13-13-049_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Po wyłączeniu wifi w zaledwie kilka minut już jest deep sleep:

Screenshot_2016-12-04-21-20-34-526_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Gdzie to można zgłosić twórcom MIUI Polska, żeby przyjrzeli się problemowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry trop, wystarczy na noc Wi-Fi wyłączyć :)
To by tłumaczyło też dlaczego na Wi-Fi nie trzyma jakoś super dłużej niż na LTE. Mam może max godzinę SoT roznicy, na poprzednich telefonach różnica była znaczna

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, @GUTEK@ napisał:

No niestety wygląda, że z tym nie przechodzeniem w deep sleep przy włączonym wifi to jakiś błąd (powiedziałbym nawet poważny) w systemie.

Zrobiłem kompletnego wipe, wszystkie partycje data, dalvik, cache, system, pamięć wewnętrzna. A potem na nowo wgrałem przez recovery xiaomi.eu_multi_HMPro_6.12.1_v8-6.0.zip.

Jedyne co zrobiłem to roota plikiem UPDATE-SuperSU-v2.78-20160905010000.zip żeby działał Wakelock Detector. Nic innego nie ustawiane, żadne inne apki, żadne konta nie dodane.

Efekt taki, z włączonym wifi ani na chwilę telefon nie wszedł w deep sleep przez około godzinę:

Screenshot_2016-12-04-21-12-59-340_com.uzumapps.wakelockdetector.pngScreenshot_2016-12-04-21-13-13-049_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Po wyłączeniu wifi w zaledwie kilka minut już jest deep sleep:

Screenshot_2016-12-04-21-20-34-526_com.uzumapps.wakelockdetector.png

Gdzie to można zgłosić twórcom MIUI Polska, żeby przyjrzeli się problemowi?

Ale napisz jak w ogóle trzyma Ci bateria gdy masz włączone Wi-Fi, no i co chcesz zgłaszać do Miui Polska gdy tylko Ty masz taki problem

Ja czasami zapominam się wyłączyć Wi-Fi i nie zauważyłem jakieś drastycznej różnicy w trzymaniu baterii. A tak z wybudzeniem wygląda u mnie

Screenshot_2016-12-04-22-03-41-654_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym wifi przez noc schodzi ponad 20% (przez około 9 godzin) baterii. Nie mam włączonej żadnej synchronizacji itp. Bez wifi, trudno powiedzieć mi teraz ale nie więcej niż 2 do 3%.

Nie wiem czy tylko ja mam ten problem, czy ja pierwszy to zauważyłem, telefon jest dość nowy.

Chcę zgłosić do MIUI Polska niech zbadają sprawę, ja nie siedzę w programowaniu Androida/Javy więc sam tego nie rozgryzę.

Nie wiem jak było na oryginalnym sofcie, telefon kupiłem od Goldway i miał to tzw. syfiaste miui - 5 cyfrowa wersja.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też może być jakiś trop. Sprawdzę na razie na szybko takim sposobem, że wgram ponownie soft jako aktualizację (bez wipów), to też usuwa roota z systemu. A nie chcę zostawać bez kontaktów itp rano.

Faktem jest że ten zip od chainfire nie dogrywa samej biblioteki su i apki superuser tylko jeszcze jakieś skrypty, być może MIUI sobie z nimi nie radzi.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, @GUTEK@ napisał:

To też może być jakiś trop. Sprawdzę na razie na szybko takim sposobem, że wgram ponownie soft jako aktualizację (bez wipów), to też usuwa roota z systemu.

Faktem jest że ten zip od chainfire nie dogrywa samej biblioteki su i apki superuser tylko jeszcze jakieś skrypty, być może MIUI sobie z nimi nie radzi.

Wipe cahe i dalvik zawsze warto zrobić nawet po aktualizacji, ono nie usuwa danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, root nie ma tu nic do rzeczy, ale sprawdzić nie zaszkodziło.

Miałem podejrzenia i one się potwierdziły. Więc tak, postawiłem inny router, inna nazwę sieci, hasło, podsieć. Połączyłem się telefonem i wszystko działa ok, telefon się usypia w deep sleep. No to ukryłem nazwę sieci (moja nazwa sieci też jest ukryta) i co, znów to samo, kompletne zero deep sleep. Sprawdzałem dwukrotnie.

Czyli miałem rację, problem jest w oprogramowaniu telefonu, gdy router nie rozgłasza nazwy SSID (jest ona ukryta) to połączony z taką siecią telefon nie wchodzi w deep sleep nawet na sekundę.

Bardzo proszę innych o sprawdzenie tego u siebie.

Dodam że przez noc bez deep sleep wcieło mi około 27% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam Redmi Pro od Goldwaya, przyszedł z SyfMUI i odblokowanym bootloaderem, wgrałem TWRP, zrobiłem wipe wszystkiego, wgrałem xiaomi.eu 6.11.24 oraz SuperSu plus pare małych aplikacji.

Dziś w nocy zostawiłem włączone WiFi i zjadło mi ponad 30% baterii.
Podobnie jak Ty mam uktyty SSID mojej sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam, niedawno otrzymałem swojego Redmi pro i mam parę pytań:

Obecnie mam wgrany chiński soft z tego co udało mi się ustalić ( szczegóły na screenie ) i chciałbym zainstalować coś z polskim językiem oraz zrobić roota.

Jeśli chodzi o bootloader zrobiłem konto i wysłałem prośbę o odblokowanie, jednak żadna decyzja nie przyszła natomiast w między czasie udało mi się ustalić że bootloader jest już odblokowany (2gi screen ) oraz po odpaleniu programu miflash_unlock i zalogowaniu się na konto proces dochodzi mi do 50 % i wyskakuje informacja jakoby moje urządzenie już było odblokowane i teraz moje pytanie:

1 Jeśli już bootloader jest odblokowany to kolejnym krokiem będzie wgranie samego TWRP i softu?

2 mogę to zrobić z poziomu obecnego czy będę musiał zmienić na wersję developerską? 

3 jaki rom będzie najbardziej stabilny da niego ?

Pozdrawiam :)

xxxx.jpg

xxx2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 3.12.2016 o 16:44, @GUTEK@ napisał:

3. A w ogóle idzie użyć do tego jakiejś innej apki, czy nie korzystasz w ogóle z funkcji pilota i nie wiesz?

Polecam Peel Remote, znacznie lepsza aplikacja z większą bazą urządzeń: telewizorów, dekoderów, projektorów, zestawów stereo etc.

Pozwala też na edycję poszczególnych klawiszy w celu własnej kalibracji, gdy uważamy, że nie wszystkie klawisze działają jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...