Skocz do zawartości

hobbicior

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem na ibuygou - wgrany global, moze troche drozej, ale ubezpieczenie od VAT mialem, do tego mam 2 letnia gwarancje na miejscu.
Wole jednak doplacic pare zlotych i miec spokoj na jakis czas. 

Tymi naprawami gwarancyjnymi to miałem już różne doświadczenia niekoniecznie pozytywne.Jak coś się ma zepsuć to się popsuje, serwis jest we Wrocławiu więc nie ma problemu.Z wgraniem romu też można dać radę.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag ode mnie, wybierając nowy telefon tak zapatrzyłem się na funkcje aparatu, że zupełnie nie zwróciłem uwagi na wypukłe szkło przy krawędziach i potencjalne problemy z tym związane. Pierwszy zakup to oczywiście mój ulubiony Nillkin, po odpakowaniu ze zdziwieniem stwierdziłem, że szkło jest dużo mniejsze niż telefon, sprawdziłem Google Translatorem, czy krzaczki na opakowaniu oznaczają na pewno Xiaomi Mi5s, dopiero wtedy poczytałem fora i zobaczyłem jak duży jest to problem :)

1. Nillkin - idealnie olefobowa powierzchnia, nic się nie palcuje, nie widać brudu, ale co z tego, skoro w zestawie brak prowadnic i nie sposób założyć szyby tak, by krawędzie nie odstawały, wgląda to jak psu z gardła, jako wierny klient i fan marki napisałem nawet do nich z prośbą o wyjaśnienia - nie odpisali :). Odstające krawędzie wytrzymały jakiś miesiąc, potem pojawiło się pęknięcie.

2. Mofi - szkiełko uzupełnione plastykiem z góry i po bokach, wytrzymało również miesiąc, bardzo delikatne, odpryski pojawiały się na białych krawędziach, potem przy czytniku linii papilarnych, strasznie się palcowało, ale producent nie chwalił się specjalnie olefobością.

3. Raugee, kolejne rozwiązanie Premium z Chin, tak samo jak Mofi, boczne ścianki, góra i dół w kolorze białym, pozycjonowałem względem czytnika linii, kamery i głośnika, przywiera idealnie, ale drobne milimetrowe przerwy po bokach, nie palcuje się tak bardzo jak Mofi ale do Nillkina nie ma porównania. Zobaczymy jak długo pożyje :)

We wszystkich szkłach mam taką przypadłość, a właściwie wrażenie, że ekran nie jest tak wrażliwy na dotyk lub wręcz "zawiesza się" np. nie działa migawka aparatu, muszę rozwijać pasek z góry, albo uruchamiać ponownie aplikacje, może to kwestia programowa np. obsługi nakładki :) Tak naprawdę to trochę tęsknię za prostym jak deska ekranem z poprzednich telefonów :)

 

go12.jpg

go14.jpg

gotowe1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Raugee ma fajne pokrycie, dużo większe niż 3mk, nie odstaje nic? Daj znać jak się będzie spisywać na dłuższą metę. Póki co z 3mk jestem zadowolony, ale gdyby coś mu się stało to może w zapas zakupie ten twór :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

To mój pierwszy post, więc przy okazji chciałem się przywitać, i ewentualnie przeprosić za lamerskie pytania - a pewnie trochę się ich pojawi, niech tylko telefon dotrze ;)

Czekam właśnie na dostawę Mi5s i w międzyczasie postanowiłem zorganizować sobie jakieś zabezpieczenie do telefonu. Trafiłem na ten jakże pouczający wątek (a miałem już w koszyku na Allegro nilllkina nature ze szkłem - zrezygnowałem) i postanowiłem się Was przed zakupem podpytać i skorzystać z Waszego doświadczenia (z tego co widzę niektórzy już kilka różnych rozwiązań testowali).  

W telefonie chciałbym zabezpieczyć ekran przed porysowaniem (noszę w kieszeni różne graty, przesuwam telefonem po biurku etc.) , zaś co do obudowy to chyba też tylko ochrona tylko przed rysami wystarczy - nie lubię zmieniania designu telefonu i jego pogrubiania centymetrami gumy i aluminium, więc choć ktoś polecał mi Ipaky Premium Hybrid, bardziej skłaniałem się do Nillkin Nature. Przeczytałem , że jednak ten Nillkin szybko "kapcieje" więc szukam  jakiejś alternatywy - najlepiej cienkiej i przezroczystej.

Oraz dobrego szkła, które pokryje jak największą powierzchnię ekranu.

Z tego co widziałem polecacie szkło hartowane 3mk - czy w ciągu tych kilku miesięcy od ostatnich wpisów pojawiło się coś lepszego ? Chciałbym uniknąć odklejania, czy zbyt małej powierzchni - wolę nawet kupić coś droższego, a dobrego.

Śledząc wpisy natrafiłem na opis 3MK Flexible Glass 3D - niestety do mi5s chyba tego cuda nie ma (choć czy to takie cudo, to już inny temat - czytałem różne opinie - jedni są zadowoleni inni nie) - przynajmniej na stronie 3mk mi5s nie widnieje wśród modeli do których jest jakiś Invisible Case.

Jakie było moje zdziwienie jak przypadkiem w sieci znalazłem ten sklep i Flexible Glass 3D do Mi5s : http://pancernik.eu/pl/p/Folia%2C-szklo-na-calosc-3MK-Flexible-Glass-3D-High-Grip-Xiaomi-Mi-5s/6441

Napisałem do producenta i sprzedawcy, czy to nie jakaś pomyłka, ale jeśli okazałoby się , że zrobili wreszcie FG 3D do Mi5s, to jak myślicie warto w to wchodzić ?

Czy macie może jakieś lepsze patenty na zabezpieczenie telefonu ? Cały czas nie mogę się przekonać do tych pseudokarbonowych ipaky czy shieldtail , które IMO psują wygląd telefonu - jeszcze jak tel. byłby czarny to pół biedy, ale do szarego mi5s czarny "kondom" pasuje jak pięść do nosa. A może się niepotrzebnie uprzedzam, i takie rozwiązanie jest lepsze ?

 

Reasumując (lub dla tych, którym nie chce czytać się powyższych wypocin) - proszę o poradę (najlepiej poparta doświadczeniem) : jakie szkło i case dobrać do mi5s , aby było dobrze i aby nie zmienić za bardzo wyglądu telefonu :) Zakup najchętniej z Polski, bo nie mam czasu aby czekać miesiąc-dwa na kontener z Chin.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

Edytowane przez jaruone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobot - rozumiem, że ogólnie jesteś zadowolony i ten ipaky carbon zdaje egzamin ? Ja chyba dam szansę Flexible Glass 3D  - obsługa pancernika twierdzi, że jest to oryginalny produkt i dziwią się , że na stronie 3mk nie ma go do mi5s. Poprosiłem, żeby sprawdzili , czy np. wycięcie pod kamerę jest kompatybilne z mi5s.  Jak potwierdzą, to biorę ten zestaw - w razie co napiszę jak poszło :)

@rock'n'rolla - widziałem parę dni temu topic na temat tego etui , nie powiem estetycznie wygląda. może faktycznie zamówię, niech sobie leży jakby Flexible Glass zaczęło się odklejać ,albo co gorsza nie było go do tego modelu.

 

Mówimy o tym :

http://allegro.pl/oryginalne-etui-case-lux-msvii-xiaomi-mi5s-jakosc-i6774233343.html

Bo znalazłem coś takiego: http://mispot.eu/produkt/etui-msvii-case-xiaomi-mi-5/ i wspominają o aluminiowym bumperze, a nie chcę pogarszać zasięgu :)

Edytowane przez jaruone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rock'n'rolla  przekonał mnie do tego MSVII wygląda spoko, a folia z 3mk pewnie by odłaziła z rantów telefonu. Także dokupię od nich tylko szkło i mam zestawik :)

Jak coś to upolowałem bardzo rzadki kolor Sandstone Gray - idealny do najpopularniejszej chyba szarej wersji mi5s - czekam na potwierdzenie od sprzedawcy, że go jeszcze ma. Wziąłem 2 szt. to jakby ktoś był chętny to za jakiś czas pewnie na allegro 2 sztuka się pojawi :)

Dziękuję Panowie za pomoc.

PS. A  folię 3mk ARC ktoś z Was ogarniał - warto się tym interesować ?

Edytowane przez jaruone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaruone

Myślałem, że nie ma ich na Allegro. Niestety widzę, że to jest nowsza wersja, która dla mnie jest gorsza ze względu na wycięcia przy klawiszach. Sam ją kupiłem ale teraz zamieniłem na starszą, która w pełni zabudowuje telefon.

Mam kilka sztuk i moim zdaniem to najładniejsza obudowa jaka istnieje. Na trudniejsze warunki mam iPaky.

Nie wiem OCB z tym szkłem 2.5D bo moim zdaniem to jest folia. Szkła nie ma na oficjalnej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szkło i polecam. Zabudowuje największą powierzchnię telefonu ze wszystkich szkieł i nie odkleja się. Niestety dość łatwo się rysuje i bardzo brudzi.

Na AliExpress jest kilka ofert szkieł z pełnym pokryciem 2.5D ale nie chce mi się sprawdzać jak wypadają w użytkowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większych rys nie ma, jedynie drobne, które i tak by się pojawiły na telefonie. Pisanie bzdur, że trzeba wymieniać bo się rysuje jest totalnie bez sensu. Jak ktoś chce mieć telefon bez śladów użytkowania to niech go nie używa albo niech sobie kupi etui wsuwane i używa rękawiczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na 3Mk nie narzekam. przynajmniej zakrywa bardzo dużą część ekranu i nie widać go. 

Rysuje się? Raczej tym bym się nie przejmował. Po to jest 

I jeszcze jedno, jeżeli traficie na punkt 3Mk w jakiejś galerii handlowej to w cenie nakleją i dadzą na to gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na 3Mk nie narzekam. przynajmniej zakrywa bardzo dużą część ekranu i nie widać go. 
Rysuje się? Raczej tym bym się nie przejmował. Po to jest 
I jeszcze jedno, jeżeli traficie na punkt 3Mk w jakiejś galerii handlowej to w cenie nakleją i dadzą na to gwarancję. 


Gdzie można znaleźć ich punkty ? Mają gdzieś wyszczególnione ?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 18:37, jaruone napisał:

Kupiłem :) Ale telefon odebrałem przed kilkoma godzinami i jeszcze nie nakleiłem.

 

Wczoraj wziąłem się za oklejanie. Szkło samo w sobie jest OK  - dobrze trzyma, jest cienkie i mało widoczne, przy wpasowywaniu wycięć wydawało się nieco za małe względem tego co pokazują na zdjęciach, ale po naklejeniu i założeniu na telefon etui ipaky hybrid wszystko wygląda spoko.

Ponieważ nie ma róży bez kolców, muszę przyczepić się do pasków Fit-in, folii zabezpieczającej i stickerów do niej doklejonych. Na filmie instruktażowym z 3mk wszystko ładnie schodzi - w rzeczywistości jest ZNACZNIE gorzej.

Paski pozycjonujące Fit-In ("zawiaski" :) ) w ostatnich wersjach nie mają białych naklejek zabezpieczających klej. Zamiast tego jest przezroczysta folia docięta na wymiar - białe naklejki na filmiku były większe niż pasek Fit-In i łatwo dało  się je odkleić. Tutaj musiałem najpierw zerwać osłonkę z pasków i dopiero przymierzać do telefonu.

I tutaj mała rada - jak macie jeszcze na ekranie tą lekko chropowata folię ochronną z jaką sprzedawany jest telefon, to nie odklejajcie przed montażem. Szkło Flexible Glass po "gołym ekranie " strasznie się ślizga i chropowata folia pomaga wypozycjonować szkło. Potem łapiecie do obudowy paskami Fit-In i dopiero można odkleić folię z jaką telefon był sprzedawany.

Drugi krok to większe schody - o ile folia ochronna nr 1 (ta od strony przyklejanej na ekran) zeszła bez problemu i przykleiłem wszystko praktycznie "na raz", tak z folią nr 3 (ta od strony zewnętrznej) walczyłem długo - prawie urwałem sticker, szkło zaczęło się odklejać, a folia trzymała (po tej akcji został 1 malutki pyłek przy krawędzi szkła - dostał się pewnie podczas walki z odklejającym szkłem, teraz będzie o niej przypominał :P )

Dopiero lekkie skręcanie stickera w różnych kierunkach i dociśnięcie szkła palcem do ekranu pozwoliło odczepić folię , a szkło zostawić na miejscu.

Moim zdaniem folia ma za mocny klej - dodatkowo pocieranie tej folii szpatułką, aby usunąć bąble powietrza spod szkła powoduje, że jeszcze mocniej przykleja się do szkła i ciężej ją oderwać. Teraz jakbym kleił szkło 2 raz to naderwałbym najpierw osłonę nr.3 aby lekko zeszła , przykleił szkło zrywając osłonę nr 1, potem zerwał całkowicie osłonę nr.3, a bąble usuwał pocierając miękką ściereczką zamiast szpatułki. Tym sposobem uniknąłbym parunastu sek. nerwów przy montażu.

Ale tak jak pisałem - szkło samo w sobie godne polecenia, sklep pancernik również - w 2 dni miałem towar w paczkomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2017 o 21:26, gzesku napisał:

O, dzięki! Szkoda, że nie dochodzi do końca (ale ciężko, żeby dochodziło przy zaobleniach), ale przynajmniej nie odstaje ;) rysuje się to to?

3mk HD+ niestety wygląda tak:

SAM_8119.JPG

Ja mam podobnie w 3mk Flexible Glass. Można to reklamować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, csidzi napisał:

Ja mam podobnie w 3mk Flexible Glass. Można to reklamować? 

Napisałem do nich maila ze zdjęciami i zwrócili mi kasę. Mam wrażenie, że wyświetlacze w Mi 5s też są montowane dwa. Kupiłem później Flexible Glass i też odstaje na bokach, nie tak bardzo jak folia z mojego zdjęcia, ale jednak. Na pewno nie jest tak idealnie jak na załączanych w temacie zdjęciach tej samej Flexible Glass na czarnym egzemplarzu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zero odklejania się. To jest chyba zasługą że nie naklejałem sam tylko w punkcie 3mk. Podobno jest też na to gwarancja. Szkło razem z naklejeniem kosztowało mnie 50pln bez grosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...