Skocz do zawartości

hobbicior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Może ktoś się wypowiedzieć, czy szkło Nillkina różni się bardzo jakościowo od szkła Mocolo? Mam na oku dwa:

http://allegro.pl/szklo-hartowane-9h-mocolo-xiaomi-mi5s-5s-i6628354305.html

http://allegro.pl/szklo-harto-nillkin-amazing-h-pro-xiaomi-mi5s-i6628327895.html

Różnica w cenie dwukrotna. Myślicie, że któreś z tych dwóch szkieł będzie odchodziło po bokach?
Może ktoś ma któreś z nich i się wypowie :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tanie z allegro  kupione z pokrowcem za 30 zł  z tej aukcji  :

http://allegro.pl/show_item.php?item=6588720547

Nawet nie najgorszej jakości  tylko jak pisał Elderbary nie pokrywa całości frontu . 

Z aliexpress leci mi pełne szkło  .  Powinien by ciekawszy efekt  bo zasłania cały fron telefonu  : 

https://pl.aliexpress.com/item/Aierwill-New-High-Quality-Full-Cover-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi5S-Mi-5S-9H-2-5D/32751728515.html?detailNewVersion=&categoryId=200002107

 

IMG_8360.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja kupiłem Nillkina H+ Pro 2.5D w oficjalnym sklepie Nillkina na Allegro zanim znalazłem te opinie. Potwierdzam, że szkło odłazi na krawędziach.

Po złożeniu reklamacji mam dwie opcje - doślą mi nowe szkło lub oddam to obecne na gwarancji, ale pewnie na gwarancji mi powiedzą, że źle założyłem i kasy nie zwrócą...

Dla potomnych zostawiam zdjęcie w załączniku.

Pozdrawiam

2017-01-12 at 18.53.20.jpeg

Edytowane przez yomek88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem niedawno moje xiaomi mi5s 4/32 i szukam jakiegoś fajnego szkła, które pokryje cały mój ekran. posiadam etui od nillkina nature tpu które wygląda i leży świetnie niestety ekraniu nie ochroni :/ bo nie wystaje ponad niego i chciałbym też poprosić o link do jakiegoś etui co wystaje choć 2 mm nad szkło telefonu.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zakupiłem niedawno moje xiaomi mi5s 4/32 i szukam jakiegoś fajnego szkła, które pokryje cały mój ekran. posiadam etui od nillkina nature tpu które wygląda i leży świetnie niestety ekraniu nie ochroni :/ bo nie wystaje ponad niego i chciałbym też poprosić o link do jakiegoś etui co wystaje choć 2 mm nad szkło telefonu.
 
Pozdrawiam

Zobacz na posty w tym samym dziale o pokrowcu ja polecam
http://s.aliexpress.com/rQ3I7NJZ


Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto posiada ten telefon od jakiegoś czasu (bez żadnej ochrony wyświetlacza) może się wypowiedzieć czy ten ekran bardzo się rysuje?
Wiadomo, że na ekran 2.5D raczej nie znajdzie się idealnie leżącego szkła hartowanego (niestety) a przez niektóre folie gorzej się używa telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój Mi5S (4/128, srebrny) wziąłem kilka dni temu 3MK Flexible Glass w ich punkcie w Posnani - 49zł z montażem. Choć bałem się trochę tego "pomniejszonego" szkła, to nie jest aż tak tragicznie - szkło ani trochę nie odstaje, a z daleka jest ledwo widoczne. Na dniach będę miał jeszcze Nillkina i prawdopodobnie Moloco, więc jeśli będzie trzeba - mogę wrzucić jakieś foty porównawcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie wrzucic pod koniec tygodnia zdjecia (dopiero wtedy bede mial dostep do normalnego aparatu :P). Pisalem tez do 3mk z zapytaniem o folie "ARC" (ta pokrywająca też zaokrąglone krawędzie), ale dostałem informację, iż " folia ARC nie jest do końca współpracuje z Xiaomi Mi5s". Na razie zadowolę się chyba tym co mam (chyba że NillkinMoloco będą dużo lepsze), ale w najblizszy czasie chcialbym zmienic mojego srebrnego Mi5S na czarnego, a wtedy już chyba tylko Moloco z czarną ramką będzie wchodzic w gre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam folię 3mk, najprostszą i najtańszą. Przykleiłem i siedzi a jakoś specjalnie jej nie oszczędzam. Folia jest troszkę mniejsza niż ekran ale daje radę. Oczywiście folia jest delikatna i po 2 m-cach widać ślady użytkowania (na folii) ale z założenia miało tak to wyglądać. No i palcuje się ponad przeciętnie - w pudełku czeka folia mate też firmy 3mk, nie zmieniam bo nigdy nie wiadomo czy uda się tak dobrze przykleć nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@macierz Miałem okazję nosić kilka dni bez szkła hartowanego i niestety pod światłem widać mikro ryski :/

ja do swojego Mi 5s kupiłem na początku Nilkina Amazing H+ Pro i szczerze jak zawsze korzystałem ze szkieł tylko tej firmy i byłem zadowolony tak teraz jestem w szoku bo powietrze było na każdej stronie krawędzi  + szkło było bardzo podatne na zarysowania i szybko mi popękało,

w oczekiwaniu na MOFi z aliexpress zamówiłem przelotnie Mocolo z Allegro i było ono na pewno lepszej jakości niż Nilkiin ale też niestety TO NIE BYŁO TO...

Po jakimś czasie jak przyszło mi MOFi ( pełne szkło z ramką dookoła i filtrem Anti-Blue) dodając fakt, że jedna sztuka przyszła pęknięta telefon po założeniu wyglądał jak Manta za 200 zł ... ochydnie się to prezentowało a wyświetlacz świecił się na niebiesko przez zastosowany filtr w szkle, jednym słowem DRAMAT.

Widzę, że nie ma już żadnych innych ciekawych propozycji poza 3MK które już do mnie leci, pytanie tylko jak się zachowuje podczas zarysowań i upadków bo jest to jednak hybryda folii ze szkłem o twardości 7H

 

Edytowane przez matthew_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...