Skocz do zawartości

Nie mozna sprawdzic stanu bezpieczenstwa MIUI 8 xiaomi.eu Błąd podczas pierwszego uruchomienia


areqm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wyskakuje mi taki błąd podczas pierwszego uruchomienia "Nie mozna sprawdzic stanu bezpieczenstwa" MIUI 8 xiaomi.eu loguje sie na konto google i pozniej jest konto xiaomi i nie moge sie zalogowac ani pominac. Wiecie co zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować miui stable/dev w zależności czy chcesz miui polska stable czy dev i odblokować bootloader metodą oficjalną. Następnie w twrp sflashować miuipolska i zapewniam że nie będzie problemów tego typu. 

Sam się z tym spotkałem na początku po kupnie tego telefonu. Nie mając zgody na oficjalne odblokowanie zainstalowałem pierwszy lepszy soft który odblokował mi bl i poleciałem z miui polska. Takie bugi występowały wtedy. Zrób tak jak napisałem na początku i będzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje przy świeżej instalacji 6.11.17 , 6.11.24 , 6.12.1 przy odblokowanym oficjalnie bootloaderze , przynajmniej w moim przypadku , natomiast nie ma żadnych problemów przy świeżej instalacji 6.11.3 , potem aktualizacja bez wipe do 6.12.1 tylko wipe cache i delvik po instalacji i wszystko działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalowałem na odblokowanym bootloader miałem wcześniej RR 7.1 android. zaraz sprobuje wgrac miui global przez komputer

 

probowalem wgrac xiaomi.eu tak jak mowilem i ciagle mialem opisywany problem. pozniej pobralem miui global najnowsze z miui.com i tak samo przez twrp chcialem wgrac zrobilem wipe, po instalacji tez i teraz telefon mi zawisl na logo miui. nie moge wejsc w twrp w trybie fasboot nie da sie wgrac nic mipcsuit a jak probuje wgrac twrp to telefon sie resetuje a go nie ma dalej. pomocy

Edytowane przez areqm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do problemu ktory poruszylem na poczatku to zrobilem jak mowiles i wgralem starsza wersje i pozniej ta 6.12.1 ale po pierwszym uruchomieniu ekran sie pokazuje ja go odblokowuje i znowu sie blokuje i tak ciagle. zostane na razie przy globalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak zainstalujesz 6.11.3 to Uruchom system , przejdź ustawienia i dopiero wróć do twrp i zrób aktualizację bez robienia wipe , dopiero po instalacji zrób tylko wipe cache i delvik 

Moja rada , przed robieniem aktualizacji lepiej wyłączyć blokadę i odcisk palca

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, ale po drodze mogę robić coś źle..

Wyglądało to tak:

odblokowany bootloader (tak telefon przyszedł), zainstalowany rom global stable -> Safe TWRP v2 -> update do 12.01 przez twrp.

Po tym 'w kółko' odblokowywanie telefonu (pattern + finger, który nie działał).

Po wipe /data i ponownym flashu 12.01 przy inicjalizacji error jak OP.

Teraz próbuję downgrade do 11.3

Po wipe i flashu 11.3 "Nie można sprawdzić bezpieczeństwa urządzenia"

W razie czego, da się 'obejść' to sprawdzanie - ustawić sieć wifi, potem ją usunąć i szybko przejść do przodu (możliwe że bez sim też zadziała).. Niestety potem jest FC na ustawieniach....

Edytowane przez darekxan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.12.2016 o 14:08, mariusz.ur napisał:

Problem występuje przy świeżej instalacji 6.11.17 , 6.11.24 , 6.12.1 przy odblokowanym oficjalnie bootloaderze , przynajmniej w moim przypadku , natomiast nie ma żadnych problemów przy świeżej instalacji 6.11.3 , potem aktualizacja bez wipe do 6.12.1 tylko wipe cache i delvik po instalacji i wszystko działa 

Czyli trzeba najpierw wgrać 6.11.3, a dopiero potem 6.12.22 i zrobić wipe cache & dalvik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przy instalacji 6.12.22 występuje problem z fc ustawień , bo nie instalowałem tej wersji na czysto , możesz spróbować , jeśli nie to instalacja 6.11.3 z full wipe , uruchamiasz systemem , przechodzisz przez ustawienia , potem robisz aktualizację bez wipe do najnowszej wersji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...