Skocz do zawartości

Samoczynny reboot na romi stable.


tomaszko1232

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem z moim Redmi 3S mianowicie na rom stable xiaomi.eu 8.1.1.0 i bodajże 8.0.6.0 miałem ten sam problem telefon potrafił sam z siebie się zawiesić i uruchomić ponownie bez najmniejszego powodu ale nie nadzbyt często tak mniej więcej raz dziennie. Teraz testuj rom global dev 6.12.1 i tu mam jedno pytanie do innych użytkowników, czy też nie macie na romie dev wibracji przy odblokowaniu telefonu poprzez czytnik papilarnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Telefon posiadam od końca września i już że cztery razy złapał samoczynnego reseta. Trzy razy złapał podczas włączenia filmiku na Chrome i yt i raz jeszcze na fb(też podczas próby włączenia filmiku) a dziś złapał podczas przeglądania stron internetowych. Ale dziś się wyłączył w dość spektakularny sposób bo zrobił sie kolorowy ekran w większości w różowe prostokąty po chwili zrobił się na czarno podświetlony ekran i złapał reseta. Wcześniej byłem na global dev potem zrezygnowałem z powodu drobnych ale wkurzających błędów  i wgrałem global stable mając nadzieję że więcej nie będzie cyrków a tu znowu. A więc co poradzicie?! Jak za mało informacji podałem to pytajcie. Bo siedziałem  w pociągu i aż ludzie obok mnie się patrzyli że telefon mi wariuje xd.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch czy trzech ostatnich wydań global dev nie miałem żadnego restartu (wcześniej sporadyczne się zdarzały). Podobnie jest na romach eu (bazujących na chińskich dev). Przypuszczam że wersje stable osiągną taki status za kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie najnowszego globala mam wgranego stable. Mam odblokowany bootloader i miałem już xiaomi.eu ale nie pamiętam czy na nim miałem reseta. Wolałbym mieć globala bo ja nie widzę plusów posiadania xiaomi.eu. Na xiaomi.eu zawsze jak aktualizowałem to potem błędy były. Kolega mi powiedział że pliki się nadpisują jak aktułalizuje w twrp i błędy zawsze będę mieć ze na przykład galeria nie działa i takie tam bo powinienem za każdym razem wgrywać na czysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Findfox napisał:

Kolega mi powiedział że pliki się nadpisują jak aktułalizuje w twrp i błędy zawsze będę mieć ze na przykład galeria nie działa i takie tam bo powinienem za każdym razem wgrywać na czysto

Akurat jeśli o to chodzi to aktualizacje globala są na tej samej zasadzie (recovery) nawet gorzej bo z reguły paczki aktualizacyjne to tylko po kilkadziesiąt Mb a nie całe pliki romów jak jest przy aktualizacjach romów eu. Romy global mają tą przewagę że można w razie problemów sformatować telefon od podstaw bo wszystkie wersje są też wydawane jako romy fastboot. Na najnowszym romie eu/pl też nie powinieneś mieć restartów. Jeden i drugi wariant powinien być lepszy od wersji stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz testuje od jakiś 2 dni rom xiaomi.eu 6.12.1 telefon jak na razie nie zaliczył żadnych restartów ale brakuje mi paru opcji tak jak tych wspomniane wibracje przy odblokowaniu, które dawały informacje zwrotną, skrót do oparatu poprzez przycisk głośności, aż tak bardzo nie skraca bo trzeba jeszcze dodatkowo nadusić guzik odblokowywania. Pytanie czy jest jakaś wersja stable, która ktoś może z czystym sercem polecić.

3 godziny temu, Findfox napisał:

Cześć. Telefon posiadam od końca września i już że cztery razy złapał samoczynnego reseta. Trzy razy złapał podczas włączenia filmiku na Chrome i yt i raz jeszcze na fb(też podczas próby włączenia filmiku) a dziś złapał podczas przeglądania stron internetowych. Ale dziś się wyłączył w dość spektakularny sposób bo zrobił sie kolorowy ekran w większości w różowe prostokąty po chwili zrobił się na czarno podświetlony ekran i złapał reseta. Wcześniej byłem na global dev potem zrezygnowałem z powodu drobnych ale wkurzających błędów  i wgrałem global stable mając nadzieję że więcej nie będzie cyrków a tu znowu. A więc co poradzicie?! Jak za mało informacji podałem to pytajcie. Bo siedziałem  w pociągu i aż ludzie obok mnie się patrzyli że telefon mi wariuje xd.

Z tym restartem z pikseloza na ekranie to też tak miałem na 8.0.6.0 stable i to była chyba nawet wersja xiaomi.eu. Za pierwszym razem myślałem ze już po telefonie. Rest i dalej działał, a co najdziwniejsze u mnie zawsze działo się to bez jakiegoś konkretnego powodu np. przy otwieraniu wiadomości, na ekranie głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie tylko u mnie takie cyrki bo już chciałem na gwarancję wysłać mój tel. Xiaomi ma taki ładny system a nie potrafi go zrobić działającego normalnie. Chyba miui v7 działało najlepiej xd.

Coś system od wersji 8 stracił coś bardzo na stabilności. A tak poza tym  nic się nie tnie dead trigger działa bezproblemowo. Ta pikseloza wygląda mi na jakąś wariacje jądra telefonu.

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj np. zauważyłem że jak pod przyciskiem głównym na długim przyciśnięciu mam przypisanego asystenta Google i zamiast się on włączyć to ekran tak jak by się blokuje oprócz belki powiadomień, po kolejnym dotkniecu wychodzę do ekranu głównego i wszystko już dziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomaszko1232 napisał:

Dzisiaj np. zauważyłem że jak pod przyciskiem głównym na długim przyciśnięciu mam przypisanego asystenta Google i zamiast się on włączyć to ekran tak jak by się blokuje oprócz belki powiadomień, po kolejnym dotkniecu wychodzę do ekranu głównego i wszystko już dziala. 

Sprawdziłem przed chwilą, tak z ciekawości i na ostatnim global dev to działa u mnie normalnie, pojawia się animowany przycisk i uruchamia szukanie. Może jakieś "błędy" są tylko wiele z nich dotyczy ogólnie działania Miui nie wersji romu. Na pewno mniej niż na stable i restartów brak, a o tym ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Findfox napisał:

MiD ty może wiesz dlaczego redmi 3s łapie resety na global stable i czasami kolorowy ekran i dopiero później restart

wiem tylko, że niezbadane są scieżki xiaomi, globala stable miałem przez tydzień w sierpniu, od tamtej pory, z krótką przerwa na CM13, używam xiaomi.eu dev, najcześciej wersji ostatnich, zmieniając praktycznie co tydzień, i nie miałem ani jednego samoistnego restartu

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że dziwne tłumaczenie to mogę się zgodzić np: sprzątacz ale reklamy nie spotkałem (chyba), a dźwięk jest super, ale roota mi za to szkoda bo przydawał się do bawienia prockiem. Ale największym minusem xiaomi.eu jest pobieranie całej paczki z romem bo przy moim necie cdma rev,A to muszę czekać kilka godzin aż się pobierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Findfox napisał:

a dźwięk jest super

Tak ale tylko odtwarzany. Ja potrzebuję nagrywać rozmowy bo nie zawsze mogę coś zanotować. I ta jakość nagrywanych rozmów jest nieakceptowalna na global-u.

Tu masz info, czym się różni global od xiaomi.eu

27 minut temu, Findfox napisał:

Ale największym minusem xiaomi.eu jest pobieranie całej paczki z romem

Zgadza się, poza ściągnięciem dobrze jest jeszcze zrobić kopie w twrp na wypadek problemów, instalacja też trochę trwa... ale moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh akurat sama instalacja trwa krócej na xiaomi.eu  tylko szkoda że xiaomi.eu jest nieoficjalne i trzeba być wtedy zdane na grupkę developerów i strach też wtedy korzystać z konta bankowego połączonego z fonem bo twrp to dobra droga dla hakerów. Ale jeżeli w przyszłości nie będę miał obaw to przejdę ponownie na xiaomi.eu bo nawet zauwazylem że na youtubie większość telefonów ma xiaomi.eu. Ale jak jeszcze raz dostanę reseta to się wkurze i jeszcze dziś będę na xiaomi.eu a jak xiaomi.eu też nie będzie dobrze działać to baj baj telefonie i kupię sobie albo huawei p9 albo coś od prestigio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz nic innego jak czekać na wersje, która będzie naprawdę dopracowana, bo może się powtarzam, ale w mojej własnej opinii ostatnie zmiany tak średnio mi się podobają np. ze skrótem do aparatu przez podwójne klikniecie przyciku głosności teraz trzeba użyć dodatkowo guzika blokady co wydłuża czas uruchomienia aparatu i ten brak wibracji przy odblokowywaniu mi go bardzo brakuje tak z moich obserwacji na romach stable jest a na dev go nie mam.  I potwierdzam opinie innych użytkowników na romach dev od xiaomi.eu telefon faktycznie się nie resetuje. No i tak fakt faktem było by miło gdyby wersja stable była faktycznie stabilna nie tylko z nazwy :-P

Edytowane przez tomaszko1232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...