Skocz do zawartości
  • 0

Telefon do 5 cali


andzi

Pytanie

Hej, noszę się zamiarem kupna nowego telefonu. Do tej pory korzystam z Lumi 630 :D. Mam małe dłonie, dlatego kloce 5,5 calowe odpadają. W oko wpadł mi model Mi4chttps://pl.aliexpress.com/store/product/No-Waiting-11-11-Original-Xiaomi-Mi4c-Mobile-Phone-4G-LTE-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0/311331_32521874724.html

Zastanawiam się czy to dobry wybór, trafiłem na opinie, że telefon grzeję się, bateria słabo trzyma, a nawet, że płyta główna jest wadliwa. W przybliżeniu cena + dodatkowa gwarancja + ewentualny vat wynosi 600 zł. Rzuciłem okiem na allegro a tam są oferty poniżej 600 zł z wysyłką z Polski.

W każdym razie może macie inne propozycje, a może warto wstrzymać się zakupem? Czas mnie nie goni, a im mniej zapłacę tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Hmmm... a te etui które można wybrać przy zakupie są czegoś warte? Już widzę, że czarnego koloru nie można kupić bez żadnego etui. To co jeszcze mnie interesuje to system, czy będę musiał wgrywać jaki ROM, itp. Słabo się nad tym znam, aczkolwiek myślę, że jestem w stanie nadrobić zaległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, andzi napisał:

Hmmm... a te etui które można wybrać przy zakupie są czegoś warte? Już widzę, że czarnego koloru nie można kupić bez żadnego etui. To co jeszcze mnie interesuje to system, czy będę musiał wgrywać jaki ROM, itp. Słabo się nad tym znam, aczkolwiek myślę, że jestem w stanie nadrobić zaległości.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany to sprawdź Redmi 4 (3/32), na ibuygou z ubezpieczeniem od VAT i 2 lata gwarancji w Polsce masz za 800zł. 

Jest jeszcze tańsze Redmi 3s, ale jest gorsze pod kilkoma względami od Mi4 (lepsze głównie pod względem baterii).

ROM będziesz musiał wgrać, niektóre sklepy sprzedają z globalem (jeśli jest global do tego telefonu) i na nim da się żyć bo jest dobrze przetłumaczony j.polski, ale i tak lepiej wgrać MIUIPolska. Zresztą zwykle jednak mimo wszystko wgrane jest syfMIUI i tak czy siak musisz wgrać. Są poradniki, są pomocni użytkownicy forum, z tym dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, andzi napisał:

Redmi raczej odpada bo jest większy od Mi4c, niewiele, ale wciąż większy.

O 2 milimetry. Serio myślisz że to zauważalne? :D Centymetr już jakaś minimalna różnice robi ale 0.2cm? :)

Tak swoją drogą to się przyzwyczaisz i zechcesz następny telefon większy. Ja też myślałem że 5.5 cali to woow i duży telefon, teraz jak kupowałem drugi to żałuję że kupiłem kolejny 5.5 a nie 5.7 bo trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem S7, bez etui jeszcze jakoś szło jej używać, ale z spigen neo hybrid już niekoniecznie. Lubię bawić się telefonem jedną ręką, a dłonie mam raczej małe. Mi4c pewnie też będzie za duży, ale przy cenie około 600 zł jestem skłonny zaryzykować, choć wciąż się waham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...