Skocz do zawartości

Redmi 3S Pro - downgrade


mseifer

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od kilku dni Redmi 3S Pro 32/3 z wersją androida 6.0.1 MMB29M , wersja MIUI 8 Global 6.11.24|Beta. Niestety dziwnie działa ten system - choćby problemy z galerią i brak widzenia swoich zdjęć z pamięci. Do jakiej wersji można zrobić najlepiej downgrade żeby telefon był stabilniejszy, działało wszystko ok i nie beta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui Polska możesz zainstalować / zaktualizować na dwa sposoby. Przez TWRP oraz używając wbudowanej aplikacji do aktualizacji systemu. Jeśli chcesz zaktualizować system do wersji niższej, to najlepiej zrobić to przez TWRP (nie wiem czy System Update pozwoli na powrót do wszcześniejszej wersji). Powrót do poprzedniej wersji może wiązać się z błędami w systemie, dlatego najlepiej wykonać pełny Wipe (instalacja systemu od zera kasując wszystkie dane z telefonu, mam na myśli partycje /system oraz /data). Zgodnie z tym co tutaj sugerują, najlepiej zainstalować dzisiejszą aktualizację. Dodam jeszcze tylko, że dziwne działanie Miui może wynikać z trochę innego podejścia przez system do pewnych spraw. Domyślnie jest dużo ograniczeń i trzeba ręcznie nadać uprawnienia aplikacją. Dla osoby kierującej z czystego Androida, czy tam z jakiegoś Samej ga... może to być mylące.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mseifer napisał:

Niestety aktualizacja nie naprawiła galerii która nie widzi wgranych zdjęć z komputera w pamięci. Pomożecie ?

Coś masz nie tak z uprawnieniami galerii, musisz tam poszukać, nie jest to raczej problem romu. A aplikacja pliki widzi te zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bzdura! Zaden wipe "system".
Jesli cofamy sie wstecz, to instalujemy nowy rom, wracamy do twrp i robimy factory reset lub inaczej wipe: data, cache, dalvik i mozna jeszcze internal storage ale nie jest to koniecznie.
Zadne wipe system.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Wipe partycji System (o ile ROM instalujemy przez TWRP) w niczym nie wadzi. Pewnie można zrobić tylko Data, Cache..., bo podczas instalacji nowego roku partycja System jest tak czy tak formatowana. Ja formatu je ręcznie po prostu z przyzwyczajenia.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bialyikar napisał:

Nie mówimy przecież o updacie, tylko o powrocie na starszą wersję systemu, dwa... podczas formatu tylko partycje System nie da się uceglić telefonu :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

przynajmniej kilka razy czytałem na forum zdziwionych ludzi, bo zainstalowali ROM, potem zrobili wipe wszystkiego, żeby mieć czysty system i telefon nie chce się uruchomić

sam piszesz, że robisz to bez sensu, więc nie brnij dalej twierdząc, że nie ma to negatywnego wpływu, bo może mieć, szczególnie w przypadku osób, które nie do końca wiedzą co robią

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to były za tematy, i nie odpowiadam za ludzi ktorzy jak to piszesz:

...potem zrobili wipe wszystkiego
. Ja piszę o wyczyszczeniu konkretnych partycji w tym właśnie partycji /system. Android korzysta z różnych dodatkowych partycji i wyczyszczenie części z nich może rzeczywiście uceglić telefon, ale nie tyczy się to tej konkretnej partycji.
Jeśli chodzi i mnie, to nie robię "tego" ;) bez sensu, akurat wiem co robię ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bialyikar napisał:

Nie wiem co to były za tematy, i nie odpowiadam za ludzi ktorzy jak to piszesz:

. Ja piszę o wyczyszczeniu konkretnych partycji w tym właśnie partycji /system. Android korzysta z różnych dodatkowych partycji i wyczyszczenie części z nich może rzeczywiście uceglić telefon, ale nie tyczy się to tej konkretnej partycji.
Jeśli chodzi i mnie, to nie robię "tego" ;) bez sensu, akurat wiem co robię ;)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

chyba jednak nie wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...