Jump to content

Redmi note 4 czy jednak starsza?

mariuszpudzian
 Share

Recommended Posts

Opiszę to tak (ale to moje i tylko moje spostrzeżenia), posiadam w domu oba te telefony X RN3 (3/32) i X RN4 (3/64) - pierwszy użytkuje córka a drugi jest mój. Nie wbijając się w benchmarki, nie widzę praktycznie żadnych różnic w działaniu oraz szybkości. Telefony stabilne (oba Global) bez zbędnych śmieci, no może kilka można by usunąć ale generalnie nie przeszkadzają. Jest różnica w aparatach RN3 - 16MPix a RN4 - 13MPix ale różnic nie widzę w jakości wykonywanych zdjęć. Baterie te same i trzymają podobnie. Pierwotnie chciałem wziąć dwa w wersji RN3, ale zdecydowałem się na RN4 dla siebie i nie żałuję wyboru, czwórka jest bardziej kanciata (tzw. męska :-)) bardzo ładnie wykonana, podoba mi się w niej wyjście głośnika z dolnej maskownicy co nie przeszkadza w odbiorze muzyki/rozmów w etui, a szczególnie gdy telefon leży na pleckach. W RN3 głośnik jest na pleckach i w powyższym przypadku wytłumia dźwięk. Generalnie wysoko oceniam oba te telefony, oba postawiłbym na tzw. jednym podium, kwestia wyboru należy do kupującego - co chce, jak ma wyglądać i parę innych ale .... Oba na pewno warte tych pieniędzy (no niekoniecznie przy obecnym kursie $ - 4.20zł) 

• Like 2

Uważam, że lepszym wyborem będzie RN4. Dlaczego? Bo telefon jest lepiej wykonany i ma ładniejszą bryłę. Wydajnościowo podobnie. Chyba, że ustrzelisz RN3 w lepszej kasie to wtedy warto by było rozważyć taki zakup :)

• Like 2