Jump to content

Xiaomi Redmi 3s Problem z danymi komórkowymi


GarśćSzyszek
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na tym forum jak i nowy co do posiadania smartfonu Xiaomi redmi 3s , i .. mam pewien problem. Na myśli mam transmisje danych, otóż otrzymałem telefon 2 dni temu, w pierwszy dzień działał wyśmienicie, poprostu istne cudeńko. Teraz jest drugi dzień.. a moje dane z "H+" zmieniło na słabe i okropnie wolne "E" na którym nie jestem w stanie nawet załadować strony internetowej. I stąd moje pytanie, co sie stało i co powinienem zrobić żeby naprawić ten uciążliwy problem ? Jakby co wczoraj aktualizowałem telefon ;c

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio jeden z tych skarżących się zmienił sobie kartę NJU na nowszą i przestał płakać bo wszystko zaczęło działać co zresztą opisał na forum. I ta "Większość posiadaczy" to kilka osób na setki sprzedanych telefonów.

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, GarśćSzyszek napisał:

A co do karty to fakt .. moja karta sim ma co najmniej 2 lata a najwyżej 4

Jak masz kartę na której jest na końcu numeru seryjnego napis NJUS to nie jest karta do LTE - mi taką wymienili za darmo 2 miesiące temu, mimo, że w regulaminie jest niby opłata 25 zł. I należę do tych co nie mają jakichkolwiek nawet najmniejszych problemów z LTE i przełączaniem pasm.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, fredek napisał:

I ta "Większość posiadaczy" to kilka osób na setki sprzedanych telefonów.

Nie zgadzam się. http://en.miui.com/thread-320293-1-1.html

Problem jest zbyt szeroko opisany, potwierdzony przez setki osób, by go tak po prostu bagatelizować.

Karta SIM nie ma tu nic do rzeczy. Koleś wyżej kartę wymienił i efekt placebo zadziałał, tak jak i ja miałem nadzieję, że przesiadka na xiaomi.eu problem mi rozwiązała, bo przez kilka dni sygnał/zasięg zachowywał się względnie normalnie. Kartę mam z października tego roku, wymieniania przy rejestracji numeru. 

Zresztą mówimy tu na utknięciu w sieci 2G - jakie znaczenie ma karta LTE/nonLTE, skoro fon nawet 3G czasem ma problem utrzymać? A jeśli problemu nie doświadczyłeś to się tylko ciesz, bo to dramat, gdy trzeba coś szybko sprawdzić, a telefon sobie siedzi na EDGE :)

 

Edited by meccaryn
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, meccaryn napisał:

jakie znaczenie ma karta LTE/nonLTE, skoro fon nawet 3G czasem ma problem utrzymać?

Ja nie twierdziłem, że karty stare czyli bez LTE nie będą działać - mi działały prawidłowo obie, oczywiście ta stara tylko tydzień i tylko 2G/3G bo została wymieniona na nową. A wspomniałem o tym dlatego, że niektóre karty w ogóle nie umożliwiają pracy z LTE i jest możliwość ich bezpłatnej wymiany.

12 minut temu, meccaryn napisał:

Kartę mam z października tego roku, wymieniania przy rejestracji numeru.

Rozumiem, że sprawdzałeś tą kartę na innym telefonie i LTE oraz 3G działa poprawnie ?

Link to comment
Share on other sites

Na Moto E XT1524 działa bez zarzutu. Sprawdzałem przy okazji felernego update'u 8.0.4.0 który popsuł modem LTE w R3S :)

Ale chyba nie do końca rozumiesz istotę tego problemu. Tam gdzie wszystkie inne smartfony śmigają w 3G/4G, tam Redmi3S potrafi "zawiesić" się na 2G, nie potrafi znaleźć wtedy innych sieci/operatorów. (jeśli ręcznie wyszukujemy sieci - fon widzi tylko te 2G)

W tym telefonie coś jest skopane. Hardware/software, chyba samo Siaomi nie wie, bo od miesięcy milczy na ten temat. Czy to te egzemplarze na EU dystrybucję, czy to te modele 2016031, cholera ich wie. 

Podobno pomaga używanie 2 kart SIM (przy aktualnej konieczności rej. numerów + ja potrzebują karty SD nie zweryfikuję), wymuszanie pasm LTE, zablokowanie pasm GSM + 50 innych domowych fixów. 

 

Szkoda, że nie sprawdziłem tematu na miui7.5, odrazu poszedł update do 8.0.3.0, potem xiaomi.eu 11.10 > 11.17 > 11.24. Czasem działa kilka dni bez większych problemów, czasem objawy się nasilają. 

Edited by meccaryn
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, meccaryn napisał:

Ale chyba nie do końca rozumiesz istotę tego problemu.

Ok, dzięki za wyjaśnienie :-)

Ja miałem jakiś global stable chyba 7.5.8, zrobiłem od razu update na global 7.5.9 trochę się pobawiłem  zrobiłem unlock i przeszedłem na xiaomi.eu 6.9.22, także żadnej wersji global 8.0.x mój telefon nie widział.

Link to comment
Share on other sites

Mój też global stable widział tylko kilka minut, potem zibaczył global dev i żadnych problemów z przełączniem z 2g w zwyż, niezależnie czy jedna czy dwie karty sim (Play). W tym linku z en.miui chyba wszyscy zgłaszający mają global stable.

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...