Sign in to follow this  
dadi

[sgs2] kilka spraw

Recommended Posts

Cześć

Długo już korzystam z MIUI, jednak zawsze zostaje pewien niedosyt... prośba serdeczna o pomoc i weryfikację czy to co opiszę jest normą:

1. Wyraźnie szybsze zużycie baterii, max 1 dzień (wcale nie korzystając często z rozmów, sms, netu) - tylko tel już ma 3 lata...Ale szybciej leci bateria niż na oryginalnym sofcie....

2. Bardzo grzeje się "procesor"? (koło aparatu) przy korzystaniu z netu 3g / wifi (tutaj mniej cieplejszy procek)...

3. Częste zwisy, nie ładuje się system (po aktualizacji do najnowszej wersji opartej na 4.1.2). Tylko wyjęcie i wsadzenie baterii (nie zawsze) pomaga. Wówczas trzeba odczekać ok 15 minu, aż pojawi się powiatlne logo "Samsung".

4. Po aktualizacji dla portu 4.2.2 nie działa kilka apek, w tym "mobilet" - ktoś spotkał się z tą niedogodnością ? Pojawia się czarny ekran i tyle....

5. Jakie kernele do obu wersji możecie polecić tak by tel maxylamnie długo działał.. (>1 dnia..)...Chyba że to już kwestia słabej, zużytej baterii....

Jednocześnie nadmieniam, że każdorazowo przed wgraniem nowej wersji robię full wipe oraz używam "GS2KernelWipeV2.09"... no i potem przywracam co się da z kopii zapasowej MIUI.

Jaka jest Twoja / Wasza opinia ? :)

Z góry dzięki za każdą wskazówkę....

Ja nie odpowiem na tamte punkty bo nie wiem ale robienie full wipe przed wgraniem aktualizacji to bzdura. Nie wiem kto tak Ci powiedział, ale tak się nie robi.

Wgrywasz update i już. To co ma się czyścić to się czyści automatycznie. A reszta zostaje. Wipe robisz jak przechodzisz z 4.1.2 na 4.2.2.

Na baterię to wiele nie pomożesz bo MIUI i tak nie jest dedykowany pod SGS2, jednak możesz spróbować jakieś aplikacje zamrozić (wyłączyć w Ustawienia > Aplikacje).

Aczkolwiek pierwsze co powinieneś zrobić to zmieć kernel (robiłeś to?), bo ten w S2 jest stary i od tamtego czasu zostało wydanych (na XDA) bardzo wiele nowszych.

Dzięki Acid za odpowiedź :) Tak gdzieś wyczytałem na forum, że dla "świętego ducha spokoju" lepie zawsze robić fulla.

Jaki kernel proponujesz? Jakieś sugestie - link :) czyli mała podpowiedź :)) Bedę wdzięczny :)

Proszę o to bo pobierałem już liczne dla mojej wersji a potem już .... miałem bricka ;/ i nie chcę kolejny raz się w to bawić....

Wątpie żeby Acid wiedział jaki jest dobry, a jaki nie. Wejdź na forum android.com.pl i tam zobacz w odpowiednim dziale opinie o kernelach (niekoniecznie muszą być takie dyskusje w odpowiednich tematach, więc popatrz też na dyskusje o najpopularniejszych ROMach).

A jeśli nie tam to zostaje Ci xda, może tam jest ciężej coś znaleźć, ale dla chcącego nic trudnego ;)

Co do bricków, jeśli będziesz uważał przy czytaniu to możesz być spokojny. Ważne żeby dany kernel był pod daną wersję systemu (np. 4.1.2).

Wysłane z mojego Galaxy Nexus

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this