Skocz do zawartości

Ładowarka QuickCharge 3.0


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Note 2, który jak wiadomo współpracuje z ładowarkami QC 3.0. Jako, że na rzecz syna musiałem się pozbyć dotychczasowej ładowarki Nillkina, pytanie, czy jeśli zakupię ładowarkę z QC 3.0 (mam na Ali upatrzone Aukey, Tronsmart, Nillkin) to będzie ona kompatybilna w dół? To znaczy, czy nie uwalę sobie Mi Note ładując baterię tą ładowarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi ładowarki QC3.0 są kompatybilne ze starszymi telefonami i starszymi specyfikacjami, tu nie ma problemu. Jak masz ładowarkę QC3.0 i podłączysz np. Redmi 1S który ma tylko QC1.0 to będzie ładowany 5V i ok 1.2A, jak Mi-3 który ma QC2.0 to będzie ładowany 9V i ok. 1.5A a jak np. Redmi 3S który ma QC3.0 to będzie to ok. 7.5V i ok 1.7A. To telefon decyduje ustawiając określone stany na liniach data czy chce mieć większe napięcie. Natomiast prąd pobierany z ładowarki wynika z ograniczenia mocy i dopuszczalnej temperatury baterii, które jest zaszyte w oprogramowaniu telefonu.

Warto natomiast troszkę dopłacić do ładowarki certyfikowanej przez Qualcomm-a, bo to gwarantuje, że producent nie robi dziwnych oszczędności i ładowarka ma wbudowane zabezpieczenia.

Co do Mi Note to jest certyfikowany na QC2.0, także ładowarka QC3.0 krzywdy mu nie zrobi, będzie ładowany po przełączeniu napięcia na 9V. Jak tylko do niego kupujesz ładowarkę to QC2.0 wystarczy, są sporo tańsze od tych QC3.0 (podatek od nowości i kosztów certyfikacji).

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fredek napisał:

Co do Mi Note to jest certyfikowany na QC2.0, także ładowarka QC3.0 krzywdy mu nie zrobi, będzie ładowany po przełączeniu napięcia na 9V. Jak tylko do niego kupujesz ładowarkę to QC2.0 wystarczy, są sporo tańsze od tych QC3.0 (podatek od nowości i kosztów certyfikacji).

Póki co do Mi Note. W najbliższej przyszłości (miesiąc, dwa) kupię Mi Note 2, dlatego pytam o QC 3.0. :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...