Skocz do zawartości

Problem z telefonem sklepowym od samego początku.


sharkovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Bardzo bym prosił o pomoc i łopatologiczne wyjaśnienia w tej sprawie. 

Dziś zakupiłem Xiaomi Redmi Note 3 w Xkomie w swoim mieście. Od samego początku był problem z kartą SIM, która jakby nie istniała, obsługa w Xkomie jakoś to naprawiła. Nie mineło 12h od zakupu, a ja już mam poważniejsze problemy. Pozwole sobię wypisać to od myślników:

- Niby język Polski, ale tłumaczenia, niektóre opcje są po angielsku.

- Gdy rozmawiam przez telefon i ruszam nim nawet delikatnie lekko w boki to dźwięk jest dziwny, jakby się zacinał (aż to nagrałem, więc mogę podesłać)

- Dzwoniąc dziś do dziewczyny telefon na tyle się zwiesił, że wszystko było przygaszone, nie mogłem się rozłączyć i nagrałem się z 3min na skrzynke (Telefon po restarcie igłą działał normalnie)

Proszę o pomoc, w innym wypadku będę musiał odstępować od umowy, eh.

//cukru: Temat przeniesiony do działu Redmi Note 3 Pro SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o to, aby temat przenieść do odpowiedniego działu.

Dane:

Jest napisana: nazwa telefonu, wersja android, Wersja MIUI MIUI Global 7.3(stabilna), 7.3.7.0(MHRMIDE). Jest napisane jaki procesor, pamięc RAM, pamięć wewn., wersja jądra: 3.10.84-perf-g2787043., Numer kompilacji: MMB29M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 00:45, sharkovsky napisał:

Witam wszystkich. Bardzo bym prosił o pomoc i łopatologiczne wyjaśnienia w tej sprawie. 

Dziś zakupiłem Xiaomi Redmi Note 3 w Xkomie w swoim mieście. Od samego początku był problem z kartą SIM, która jakby nie istniała, obsługa w Xkomie jakoś to naprawiła. Nie mineło 12h od zakupu, a ja już mam poważniejsze problemy. Pozwole sobię wypisać to od myślników:

- Niby język Polski, ale tłumaczenia, niektóre opcje są po angielsku.

- Gdy rozmawiam przez telefon i ruszam nim nawet delikatnie lekko w boki to dźwięk jest dziwny, jakby się zacinał (aż to nagrałem, więc mogę podesłać)

- Dzwoniąc dziś do dziewczyny telefon na tyle się zwiesił, że wszystko było przygaszone, nie mogłem się rozłączyć i nagrałem się z 3min na skrzynke (Telefon po restarcie igłą działał normalnie)

Proszę o pomoc, w innym wypadku będę musiał odstępować od umowy, eh.

//cukru: Temat przeniesiony do działu Redmi Note 3 Pro SE.

Mam też z xkom już drugi pierwszy miał takie objawy jak twój tylko dodatkowo sms nie dochodziły więc wymienili na nowy.Na nowym miałem dalej problem z połączeniami (też mi się zawieszał ani rozłączyć się nie dało itd)więc wymieniłem kartę ale dalej kicha dopiero druga karta sim najnowsza z redbullmobile pomogła.

Zrób aktualizacja przez aplikacje aktualizacja do miui 8.0.4.0 będzie lepsze tłumaczenie polskiego i zobacz co dalej będzie może się poprawi (slot 1 jest lepszy do rozmów lepsza jakość niż 2 przynajmniej u mnie) jak nie toreklamacjia.Ja miałem to szczęście że 30dni na zwrot lub wymiane to mi od renki wymienili taka promocja.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie wina globala.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro



Płyta Ci się zacina?
Jakoś mam Globala i u mnie jest wszystko ok.

Może wadliwa sztuka, którą należy reklamować, bo jeśli kupowałeś w sklepie stacjonarnym to nie masz prawa do odstąpienia od umowy. Chyba że sprzedawca ma tzw "dobrą wolę".

Tapnięte z RN3 PRO KATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tej merytorycznej wymiany zdań Jeśli telefon kupiony w sklepie i posiada gwarancję to nie rozumiem o czym tu w ogóle rozmawiać. Skoro nie można korzystać z podstawowej funkcji telefonu to trzeba reklamować a nie szukać rozwiązania na forum. Niech sklep rozwiąże problemy ze sprzętem w końcu za to biorą prowizję.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tej merytorycznej wymiany zdań Jeśli telefon kupiony w sklepie i posiada gwarancję to nie rozumiem o czym tu w ogóle rozmawiać. Skoro nie można korzystać z podstawowej funkcji telefonu to trzeba reklamować a nie szukać rozwiązania na forum. Niech sklep rozwiąże problemy ze sprzętem w końcu za to biorą prowizję.

Wysłane z mojego Mi-4c



Problem polega na tym, że wiele problemów jest wynikiem błędów w sofcie.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Problem polega na tym, że wiele problemów jest wynikiem błędów w sofcie.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro


Problem polega na tym że czytasz a nie rozumiesz. Napiszę jeszcze raz , sprzedawca bierze prowizję i daje gwarancję i jeśli coś nie działa to się reklamuje a to już problem sprzedawcy w jaki sposób usunie usterkę. Jeśli kupisz w Chinach to rozumiem że jest kłopotliwe reklamować więc się szuka rozwiązania na własną rękę na forum, ale on kupił w x-kom.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Problem polega na tym że czytasz a nie rozumiesz. Napiszę jeszcze raz , sprzedawca bierze prowizję i daje gwarancję i jeśli coś nie działa to się reklamuje a to już problem sprzedawcy w jaki sposób usunie usterkę. Jeśli kupisz w Chinach to rozumiem że jest kłopotliwe reklamować więc się szuka rozwiązania na własną rękę na forum, ale on kupił w x-kom.

Wysłane z mojego Mi-4c


Chyba jako jedyny tak uważasz. Błędy wynikają ewidentnie z softu, już widzę jak mu to naprawiają na gwarancji. Niech się nauczy samemu sobie poradzić, bo xiaomi to marka nie dla idiotów i trzeba posiadać minimalną wiedzę na tematy związane z tymi telefonami.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na xkom infolinie opisz całą sytuację wszystko ci powiedzą.

A odnośnie tego softu u mnie jest nie dopracowany global stable poprostu antywirus nie aktualizowany(nie wykrywa wirusa testowego) błędy kosmetyczne błędnie pokazuje ilość używanego ramu,funkcje wyłącznie ekranu w kiszeszni jak się włączy to nie wyłączy .nieraz po wyłączeniu neta dalej pokazuje że dział. itd zarówno na pierwszym i na drugi to nie działało.Ale przeciętny Kowalski nawet tego nie odczuje.

Mnie to zastanawia że jednemu poprawnie działa a drugiemu nie ten sam soft rozbierzość produkcyjna czy jaki ... Rozumiem pierwszy wadliwy ale drugi to dziwna sprawa bo widziałem screeny innych i im działa antywirus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Problem polega na tym, że wiele problemów jest wynikiem błędów w sofcie.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro





Przyłącze się do tej merytorycznej wymiany zdań Jeśli telefon kupiony w sklepie i posiada gwarancję to nie rozumiem o czym tu w ogóle rozmawiać. Skoro nie można korzystać z podstawowej funkcji telefonu to trzeba reklamować a nie szukać rozwiązania na forum. Niech sklep rozwiąże problemy ze sprzętem w końcu za to biorą prowizję.

Wysłane z mojego Mi-4c







Prostackie wypowiedzi? Dojrzej chłopaku, bo jesteś strasznie dziecinny, pokazujesz to chociażby używając a priori. Zwykła literówka, nijak ma się do Twoich błędów ortograficznych. Więc nie odwracaj kota ogonem inteligenciku. Owszem mam kenzo, to nie zmienia faktu, że global jest dużo gorszy od miui polska, a to, iż Ty go bronisz, bo nie masz alternatywy jest słabe.

Wysłane sową pocztową z Xiaomi Redmi Note 3 Pro


Mam global stable i żadnych softwarowych problemów ale może ty mi zdradzisz w jakich istotnych elementach miui polska jest lepsze od global stable?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez odrazu jak kolega wyzej ktorys pisal reklamowac, jak ktos nie bawi sie softem.
A co do global vs xiaomi.eu uzywacie to ok, ale wkurza mnie jak ktos wciska ze jest bez bugow i ze jest lepsza od xiaomi.eu bo to nie jest prawda.
A jak ktos dalej twierdzi inazej to zapraszam do beta teamu, poczytacie :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk




Ja pracuje w firmie it i tworzymy soft :) więc się zgadzam że nie ma bezbłędnego softu. Może bym przyszedł na miuipolska ale się bawię z oficjalnym odblokowaniem tel :) problem 50%

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To zapraszam na moj poradnik i odblokujesz i kate :-) oficjalna metoda. Wtedy porownasz sobie softy, albo wyslij mi tel to odblokuje :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Daj linka bo już kilka czytałem, to byłby poniżej mojej ambicji gdybym miał wysłać :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina globala, starego stable, chyba każdy kto zna Xiaomi wie, że im trzeba dać z 2-3 miesiące po premierze, aby dopracowali soft do stanu używalności, a do tego czasu najlepiej używać dev/xiaomi.eu... Też racja, że Xiaomi to nie firma dla każdego, jeszcze nie, tutaj jest wymagane minimum wiedzy lub chęci, to nie jest sprzęt dla kogoś, kto wyciąga z pudełka i chce używać bez nawet tapnięcia w ustawienia... Już pominę fakt, że temat w ogóle nie powinien powstać... 

Panowie @Drakoon34 i @gonzo_86 dostaną nagrodę za swą jakże uroczą wymianę zdań, nie toleruję i tolerować nie będę takiego zachowania...

 

 

Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...